Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek ha barátnőm kötödés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha barátnőm kötödési kényszeres?

Figyelt kérdés
Júliusban megismerkedtem egy lánnyal Tinderről. Ugyanabban a városban tanulunk és Augusztustól párkapcsolatban vagyunk. Számomra szinte tökéletes intelligens, sok a közös témánk vannak közös hobbijaink stb. Egyetlen probléma van amit nem tudok vele megbeszélni. Szerintem túlzottan kötödik hozzám. Szinte minden délutánt együtt töltünk és rendszeresen beszélünk WhatsApp-on. Viszont ő a Hét minden napjának minden óráját velem akarja tölteni. Ezzel csak az a problémám, hogy én viszont legalább heti 2-3 órát más emberi kapcsolataimra is akarok fordítani viszont ez számára úgy érzem nagyon kellemetlen. Most hétfőn mondtam neki, hogy nem tudunk találkozni kedden mert a barátaimmal elmegyünk moziba, kajálni valahová mivel csak ez a nap lesz jó mindenkinek. Utána szerintem végig érzetetni probálta valam, hogy ez mennyire rosszul esik neki. Nagyon zeretem de nekem szükségem van egy kis magán élete amibe nem folyik bele teljesen.

2018. okt. 26. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Bocs az offért de mit tanul vagy dolgozik?
2018. okt. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Exem ugyanilyen volt. Mivel szerettem, ezért próbáltam sokáig kitartani és elviselni, de így visszagondolva egy tanács: MENEKÜLJ!!!
2018. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva felőlem lehetne 1000 jó tulajdonsága, nem tudnák egy ilyen emberrel együtt maradni. Egyszer megtettem, hatalmas hiba volt.. hamarosan majd te is rájössz, hogy miért.
2018. okt. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Egyetértek a kettessel: MENEKÜLJ, LUKE!
2018. okt. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tudom tanácsolni, hogy menekülj. Birtoklómániás, manipulatív, veszélyes az ilyen.

Vagy legalábbis első menetben beszélgess el vele erről, hogy az embereknek nem csak párkapcsolata van, hanem szeretne egyéb dolgokkal is foglalkozni, és ez a sülve-főve legyünk együtt dolog számodra folytogató. És fontos, hogy állj ki a véleményed mellett, ne hagyd hogy a sértődésével hamis bűntudatot keltsen benned. Még most így viszonylag az elején próbáld meghúzni a határt, mert ha bele mész, és aszisztálsz a mániájának, csak egyre rosszabb lesz.

Ha viszont nem tudod ezt megbeszélni vele, nincs változás, lépj ki a kapcsolatból.

2018. okt. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Menekülj!


Feltételezem, hogy nála ez nem tudatos (az én exemnél sem volt az), de nagyon veszélyes.



Nálam az első lépés, hogy én lettem az élete. Körberajongott, én voltam a napjának a fénypontja, minden kívánságomat leste. Utána jött a féltékenykedős időszak. A tanulás hülyeség, én ne végezzek diákmunkát, minden barátom egy gyökér volt, a hobbim tőle elvett idő. Hogy bevonja magát a hobbimba (értsd. ne legyen hobbim), kitalálta, hogy menjünk el futni ASZFALTON!! Na ettől nagyon szépen kikopott a térdem. Utána a fogamzásgátlótól, amit kihisztizett, kipattogtam és elhíztam, és a futással csak még rátettem el lapátra. Mivel annyira kisajátított, hogy csak hajnalban és este tudtam tanulni, alvászavarom lett.


Mire összeszedtem magamat és szakítottam vele, már tiszta ideg voltam, nem voltak barátaim, a hormonháztartásom szét lett bszva, és még kövér is voltam. Na onnantól kezdve nem hagyott békén. Bár felvettek a kívánt szakra, passziváltatnom kellett, és egy évig otthon voltam altatót szedtem, sportolni jártam, és különböző hormonvizsgálatokra rájtam. amikor megtutdta, hogy otthon vagyok (másfél év után), éjjel nappal irogatott és hívogatott.

2018. okt. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tegnap este találkoztunk és be kell valljam nem életem legszebb estéje volt. Kihívtam a rakpartra, hogy "csak kettesben" legyünk és ellenkező irányokba menjünk ha vége a dolgainknak. Még szombat este írtam neki egy levelet, hogy Hétfőn majd szeretnék néhány a kapcsolatunkat érintő komoly dolgról beszélni vele. Természetesen a másodperc tört része alatt láttamozta az egészet mint mindig. 5 perccel később pedig egy kaptam egy nagyon hosszú és számomra összecsapotnak ható levelet. Amiben leírta, hogy ha mondani akarok neki valamit akkor hívjam fel vagy írjam le neki most azonnal(!!!) ne lökjem kétségek közé. Aztán beszúrta, ezt: " Én nem tudom miért járkálsz haza ennyire sokat. Bizos meg vannak rá az okaid. Vagy okod?". Mert ha most is ott lennék vele akkor megtudnák azonnal beszélni a dolgokat és nem mérgesednének el ezek hétfőig. Megírtam neki, hogy nem kell agódni az én részemről nem fog semmi elmérgesedni de én úgy látom gond van a kapcsolatunkkal és éppen ezért megkértem, hogy hétfőig gondolkozzunk el a dolgainkon és akkor tiszta fejjel beszéljük meg. Vasárnap el kellett valhová mennem kocsival és pittyent a telefonom. Nálam alap, hogy nem telefonozok vezetés közben mert szerintem az egy + kockázati tényező. 30 perccel később mikor megérkeztem láttam, hogy ő írt. Ez a levél már kicsit más hangvételű volt. Szerintem rendesen azt akarta éreztetni velem mennyire szüksége van rám de azért érezzem már kicsit szarul magam mert nem foglalkozom vele eleget. Részben én (bár inkább az éreztette, hogy csak én) vagyok a hibás de ő megbocsájt mert ő annyira szeret ő megért engem. Kötötte szegény ebet a karóhoz ahol érte. Csak annyit válaszoltam, hogy olvassa el a levelét még párszor és megérti miért kell holnap beszélnünk. Találkoztunk is hétfőn 15 percel hamarabb mentem ki a megbeszéltnél. Ő is 10 percel korában érkezett és láttam rajt, hogy érzi vannak problémáink. Köszöntünk megöleltük egymást. Szerintem ez volt életem legridegebb ölelése. Leültünk egy padra és elmondtam neki a problémáimat. Elkezdett sírni adtam neki zsepit és megkérdeztem. "Mit gondolsz arról amit mondtam? A te szemszögedből, hogyan látod?" Sírt és elkezdte azt mantrázni mennyire szeret és mennyire sokat jelentek neki és pont ezért mennyire rossz és fájdalmas érzéseket vált ki belőle az amit most mondok. Nem gondolta rólam, hogy majd egyszer pont én akibe igazán szerelmes fogja így megbántani a lelkét. Persze nem kaptam választ csak hát na kiderült, hogy ha van véleményem ami nem tetszik neki és elmondom akkor szar ember vagyok. Utána még legalább 10 percet beszélgettünk és ő végig sírta az egészet. Neki természetesen dologra volt valami magyarázata amiből az jött ki, hogy ő nem lehet hibás de nagyon szeret és megbocsájt mert annyira szeret. Mikor a végén már nem bírtam tovább kimondtam, hogy véget akarok vetni a kapcsolatunknak erre kapott egy hiszti rohamot. Elmondtam neki, hogy ezt ezzel nem lehet megoldani. Nem szívesen hagyom itt ilyen álapotban ezért elkísérem a buszhoz de onantól vége köztünk minden kapcsolatnak mert nem akarok barátja meg a haverja lenni mert az csak összezavarna mind a kettőnket. Megtörölte az arcát sarkon fordult és szó nélkül ott hagyott. Bennem még most is van egy kis keserűség és fájdalom, hogy kiléptem a kapcsolatból de érzem hosszú távon ez nem volt tartható.
2018. okt. 30. 16:43
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Most szar, de hidd el, hosszú távon ez volt a jobb megoldás. Pár hét múlva azt fogod érezni, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott az életed. Tapasztalatból mondom:) A csajnak fejben vannak gondjai és ezt egyértelműen rányomta a kapcsolatotokra. Ugyanez volt nálam is, ha gondolod majd kifejtem. Ilyen lelkileg labilis személyiséggel nem szabad kezdeni egy stabil személyiségű embernek, mert csak leszívja a pozitív energiáit. Jól döntöttél.
2018. okt. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak hogy egy példát említsek, ami velem történt.


Rólam tudni kell, hogy imádok sportolni, kondizni és erősíteni, munka mellett számomra ez jelenti a kikapcsolódást. Amíg nem volt barátnőm szinte minden nap sportoltam, edzettem, jó értelemben függővé váltam. Megismerkedtem a barátnőmmel, akinek semmilyen hobbija nem volt, még barátai se. Teljesen rám akaszkodott. Ez engem nem zavart az elején. Aztán elkezdtem dolgozni, minden nap reggel 7-től, délután 5-ig. Fél 6-ra értem haza, utána muszáj volt elmennem edzeni, hisz ülő munkát végzek és ha otthon is le kellene ülnöm, beleőrülnék. Barátnőmnek ez nem tetszett, mert, hogy Ő egész nap vár rám, hogy végezzek a munkával, hogy együtt lehessünk, erre én ehelyett elmegyek edzeni. Az Ő szemléletében az edzést választottam helyette. Hiába próbáltam vele megértetni, hogy szükségem van az "Én időmre" is, nem akarta figyelembe venni. Csak az lebegett a szeme előtt, hogy miért nem vele vagyok. Szerintem meg se próbálta felfogni, hogy miről is beszélek. Azt beláttam, hogy a minden napi edzés nem fér bele barátnő mellett az életembe, ebben igaza volt. Hajlandó voltam lecsökkenteni heti 3-4 edzésre. Amikor ezt is sokallta, akkor telt be nálam a pohár. Volt olyan, hogy teljesen abbahagytam az edzést miatta, akkor azért voltam kedvtelen, mert kívánta a szervezetem, de barátnőm miatt nem mentem. Ha meg elmentem edzeni, akkor azért volt szar a hangulatom, mert barátnőm előtte mindig hisztizett, szóval sehogy sem volt jó. Amióta szakítottunk megfogadtam, hogy soha többet nem fogok ilyen kapcsolatfüggő és szeretethiányos emberrel kezdeni, mert csak leszív. Aki valóban szeret, az örül neki, hogy van olyan hobbid, amiben örömöd leled és támogatni fog, nem visszahúzni. Persze az exem azóta is engem hibáztat, hogy nem törődtem vele eleget. Az az igazság, hogy az ilyen szeretethiányos embernek semmi sem lenne elég, azt akarja tőled megkapni, amit gyerekkorában a szülőktől kellett volna. Gondolj csak bele, hogy az (ex)barátnődnek milyen a kapcsolata a szüleivel, biztos nem a legjobb. Esetleg elváltak?

2018. okt. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Te jó ég, utolsó. Ez én vagyok, csak fordítva voltak a szerepek (én lánykétn voltam a kondifüggő, a pasi meg az örökké unatkozó matrica) :D
2018. okt. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!