Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akik kapcsolatfüggők voltak:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik kapcsolatfüggők voltak: nektek mi segített abban, hogy megváltozzatok?

Figyelt kérdés

Kapcsolatból kapcsolatba ugrottam, mert azt hittem, hogy az majd boldoggá tesz. Az exeimet azidő alatt ismertem meg, amíg együtt voltunk. Elég nagy hülyeség volt így belemenni, nem is passzoltunk össze, és én nagyon nehezen léptem ki. Most végre összejött az egyedüllét, de olyan üresnek érzem magam. Nem is tudok olyan hatékonyan "működni", mint amikor volt párom. Akkor sokkal szívesebben sportoltam, foglalkoztam a hobbijaimmal, többet jártam el itthonról. Rengeteg ötletem volt és nagyon lelkes voltam. Most már ezek egyszerűen nem érdekelnek.


Nem szeretnék egy újabb kapcsolatba belemenni, mert nem az a megoldás. De nem tudom, hogy ebből a helyzetből hogy léphetnék ki, annyira nincs kedvem semmihez. Jó lenne, ha egyedül is olyan jól tudnám magam érezni, mint egy párkapcsolatban.


Akik hasonló helyzetben voltak és sikerült változtatniuk, nektek mi segített összeszedni magatokat?


2018. okt. 29. 18:41
 1/3 A legrosszindulatúbb ***** válasza:

Mint nem kapcsolatfüggő nyilatkozhatok?

Tapasztalataim alapján a kapcsolatfüggő nők két hetet sem bírnak ki egyedülálló státuszban. Láttam már nőismerősömet teljesen begerjedni, összezavarodni, csak mert másfél hónapig nem volt horog, amibe beleakadhatott volna. Férfi nélkül el sem tudják képzelni az életüket. Nagyon cikinek tartom, már-már szinte nevetséges kategória.

Egy kapcsolatfüggő ember (nemtől függetlenül) nem akar soha megváltozni, mert mindig sikerül valakit kifognia társnak. Még akkor is, ha az csak 1-2 hónapig tart.

Elképesztően kapcsolatfüggőek az emberek, de ezt saját maguk generálják azzal, hogy akinek nincs párkapcsolata, arra csont nélkül mint alacsonyabb kasztba tartozó emberként tekintenek, így akik "lentről" érkeznek, ők is törtetni akarnak, szándékoznak.

2018. okt. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

menj pszichológushoz.


mindig sajnáltam a kapcs.függőket, szar lehet úgy élni, hogy mindig kell valaki köréd, és egyedül elveszett vagy.


soha, senki nem lesz örökké melletted.


meghalhat, elhagyhat, elválhat tőled.


ha mindg tapadni fogsz vkire, nagyon szerencsétlen leszel.


légy önállóbb, legyenek saját céljaid, ne mindig a párkapcsolat körül járjon az agyad.


ismerek kapcs.függő pasit, az ha lehet még szánalmasabb, mint egy nő.

2018. okt. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljesen megértelek, én is így voltam ezzel. Egyszerűen nem tudtam magammal mit kezdeni EGYEDÜL, és teljesen reménytelennek éreztem az életemet. Mindenhova csak vele mentem, mindent együtt csináltunk, 1-2 év után depressziós lettem, rájöttem, hogy nem szabad pátyolgatnia, minden kívánságomat teljesítenie, mert így sosem leszek a magam ura... újabb 1,5 év telt el, mire feleszmélt és erőt vett magán, hogy kedvesen, de mégis határozottan lépjen fel. Nekem segített, hogy volt időbeosztásom: mikor eszek, mikor megyek edzeni, csinálom a hobbimat, viszem sétálni a kutyát, megyek boltba, főzök, sütök stb. teljesen egyedül. A kapcsolat előtt igen társaság kedvelő voltam, de alatta antiszociális lettem. Az viszont, hogy rá kellett vennem magam, és ki volt adva az utasítás, hogy már pedig el kell mennem mondjuk boltba, a város másik végébe bkv-val, elsőre nagyon félelmetes volt, de aztán belejöttem. Megjött az önbizalmam, így lettek barátaim és már velük is tervezhetek programokat, nem csak a barátommal. Családdal is rendeződött a viszony, már velük is folyamatosan tartom a kapcsolatot. Ha úgy érzed, tényleg nincs lelki erőd egyedül neki állni, ártani nem árthat, ha pszichológussal is beszélsz, keresel új hobbikat, illetve járod a várost és próbálsz nyitott lenni. Ja, és MOSOLYOGJ!!

2018. okt. 30. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!