Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék ezellen?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Itt nem megvetést, sajnáskozást kérek, hanem inkább abban a "családban élők" véleményét, akik ilyen helyzetben vannak. Párom nagyon jól keres, a fizuja 70%át a bankban hadja, én a minimálbért keresem, de itt szeretek igazán dolgozni, úgy hogy eszem ágában nincs itt hagyni ezt a munkahelyet. Vita tárgya már sajnos nap mint nap a pénz. Én amit megkapok, azt a számlák felére, hitelemre, és "nagy bevásárlásra" költöm, féltés nélkül, mindent megveszek, ami szükséges nekünk, a kutyáknak.(mindenből a legolcsóbbat) Ez a kis pénz kb 20.áig el is fogy. Azután jön párom aki minden egyes vásárlásnál, megjegyzi, kiakad, hogy már megint mennyi elment a kajára, hogy mennyi pént ekölt kajára... Nem jó a hűtőnk, fagyaszt már nem hűt. Van lehetőségünk állam álltal lecserélni(otthon melege program) be is adtam a jelentkezést, egy szimpla 175cm magas hűtőre ami bolti ára 130.000ft. Majd közli hogy ő nem fog kifizetni, még 70 ezer forintot, hűtőre, de más egyéb szerszámra, amit évente használ egyszer arra ki ad 100ezreket is.A mosógép is engedi a vizet alulról, szoltam neki, vegyünk egy olcsó használt mosógépet, mert félek, hogy megráz az áram, Majd rámförmedt hogy nincs neki erre pénze. Állandóan a munkát hajszolja, próbálok túlorázni is, akkor az a baja, ha dolgozom, ha csak a minimálbért viszem haza akkor meg az. Tegnap is szépen,emberi hangon próbáltam erről beszélni vele, majd még én voltam a szar, hogy nekem nem jó a jó se. Mondtam neki, hogy ezentúl nem vagyok hajlandó az ő anyagi helyzetét hallgatni, nem szeretném tudni, hogy mennyi van a számlán. Mindig azzal jön, hogy a főnököm mikor akar emelni, mikor megyek már el ettől a cégtől stb... Szeretnék félre rakni de sajnos ez lehetetlen. Teljesen tönkre megy a kapcsolatnunk ettől a sz&r pénztől... Mikor megkapom a fizut elmegyünk vásárolni, mindig azt hallom, hogy megértük ezt is, hogy te fizetsz. Külön kasszán vagyunk. Volt már ebből olyannyira konfliktosunk, hogy egy évre szét is mentünk. Majd vissza kuncsorogta magát , hogy megváltozik, nem érdeki a pénz, csak én. Ez tartott kb 3hónapog, majd ugyan ez lett belőle. Nem szertném itt hagyni, nagyon szeretem, és tudom, hogy ő is, viszont ezt a "betegségét" valahogy meg kell oldani, mert én már teljesen kikészülök tőle. Minden egyes hónapban elmondja, hogy mennyit költött kajára, és hogy ez neki mennyire megterhelő... Lényeg hogy szeretném, olyan emberek véleményét kikérni, akik vagy a párom gondolgodása szerint élnek, vagy az én javamat "támogatják". Előre is nagyon szépen köszönöm!

2018. nov. 10. 08:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

"Nem szeretném itt hagyni, nagyon szeretem, és tudom, hogy ő is" - még ha igaz is, a szeretet bizony sokszor nem elég.


Egyszer már jól döntöttél! Miért léptél vissza? Minden szakításnak oka van. Egy meggondolt szakítás után oktalanság "újra megpróbálni". Legfeljebb a párok 1%-a változtat tényleg érdemben a problémákon, a többi esetben a domináns fél csak azt akarja, hogy fogd már be a szád végre. Kutyából nem lesz szalonna...

2018. nov. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Ha a párod a fizetése 70%-át a bankban hagyja ami csak az övé, akkor nem hiszem, hogy a közös jövőtökre spórol. Te fizeted a számlákat, az összes pénzed kajára költöd. Nekem nem tűnik úgy, hogy ugyanúgy viselnétek a közös terheket. Nekem ez nem lenne együttélés.


Nekem ez kihasználásnak tűnik. Te adj be mindent, de ő annyit sem ad be, mint te.


Én nem azt mondom, ha jobban keres annyival és nincs gyerek, meg nem vagytok házasok, hogy közösen verjetek el minden pénzt. De szerintem mindkettőnek illene addig ugyanannyit betenni.


Házasság alatt, meg minden házasság során megszerzett vagyon osztódik.

Akkor meg mi lesz?

Hát nem tudom...


Nekem úgy tűnik lenéz a fizetésed miatt és félti tőled a sajátját. De az jó neki hogy költs a háztartásra, főzz, moss rá és ha ehhez áramot, gázt vizet használsz, akkor azt is fizesd ki.


Szépen vezesd a kiadásokat papíron.

A számlák felét szépen ő fizesse be, add oda neki a csekket, és a bevásárlások felét is állja. Közösen vásároljatok, válogassátok össze mi kell, lássa a pénz vásárlóértékét pontosan mekkora.


Ha nagyon szereted, akkor tegyél róla, hogy jobban keress, válts munkát, vagy tanulj, ha az kell hozzá. Keress közel annyit mint ő, és tegyél félre annyit mint ő.

Akkor majd visszábbvesz az arcából.


Ha ez megvan, akkor se adj be minden pénzed.

Tegyél félre magadnak.

Mert ha egyszer kirak 3-5-10 év múlva ott leszel minden nélkül. Felélted mindened.


Ne hagyd magad.

Remélem partner lesz ebben.

Neked meg sikerül jól fizető munkában elhelyezkedned.


Profi önéletrajzot írok, interjúztattam eddig kb 100 embert, ebben akár tudok segíteni hogy esélyesebben indulj a keresésben.

2018. nov. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
88%
Ha jól értem, hogy ő, a sokat kereső, szinte semmit nem fizet, helyette mindent neked kell kifizetni? Fele-fele még jó lenne. Az igaz, hogy azért, mert valaki sokat keres, nem köteles mindent megvenni és kifizetni, de a közös költségek felébe azért beszállhatna, ha már egy háztartás. És ez nem azon múlik, hogy ki mennyit keres, ezt így szokás. Ezen kívül, amilyen kacatot ő meg akar venni a pénzéből vegye meg, de a háztartás ráeső részét fizesse ki. A hűtőt gondolom, ő is használja, neki is benne van az étel, a mosógépben meg az ő ruhái is kimosódnak, szóval be kellene szállnia a felébe, ha többe nem is.
2018. nov. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy rosszul látom, de szerintem van valami a háttérben. Én is nagyon "spórolós" vagyok. megnézem mire költök és nekem is megvan az a "valami a háttérben" ami miatt ezt csinálom. Szerintem nála is ez a helyzet. Próbálj neg beszélni vele erről. Mutől fél, mire készül?
2018. nov. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Kifogdad a legrosszabb fajtát, nem csak le néző és tajparaszt hanem még matekból is szar, a költségeiteket se tudja mennyi. A legjobb tényleg az lenne ha ott hagynád mert egy olyan ember aki szeret nem bánik veled így , de ha erre nem vagy hajlandó akkor ne moss,ne vegyél kaját, csak azt fizesd be amit kötelező.
2018. nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem szép, hogy ennyire félti tőled amije van, akkor minek éltek együtt?


Alapvetően ugy a legigazsagosabb szerintem, ha mindkettotok fizetesenek azonos szazaleka megy a haztartasra.


Ha teljesen külön kasszán vagytok, akkor tegyél félre minden közös számlát (viz, lakbér stb), ennek kerd el tole a felet. Ha bevasarolni mentek, vigyetek ket kosarat es vegyetek kulon magatoknak cuccokat, a penznel pedig annyira kozoskodjetek csak, hogy meghivjatok egymast neha erre-arra, mintha kulon elnetek.


Ne hagyd magad teljesen kihasznalni, mert ez forditott esetben sem szep, de a jobban keresonek ez kevesbe lenne teher, igy teljesen le fog nullazni teged anyagilag, lelkileg es elobb-utobb testileg is bele fogsz rokkanni.

2018. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Külön kasszán vagytok, ez a lényeg. Nem értem mi a probléma.
2018. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Az exem volt ilyen utolsó sóher, sztem jobban teszed ha most szakítasz mert ez sosem lesz jobb!

Mondjuk az exemnek keresete se volt (hol volt hol nem de inkább nem), de azt kizarolag magára költotte, se a háztartásra, se a gyerekekre nem költött.

Ha én vettem jó minőségű kaját egy üveg lekvar 2nap alatt elfogyott, pedig neki mindegy volt mit eszik....én viszont a szar lekvarjat nyilvan nem ettem....idegörlő ez éveken át.

2018. nov. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Elolvastam kétszer is, és pár dolgon megakadt a szemem. Te azt írod, hogy a számlák felét fizeted, akkor ő nyilván a masikat. Neked van hiteled, az a te sarad, és csinálsz egy nagybevásárlást. De ő is azt mondja, hogy mennyit költ kajára. Ezt a részt nem értem. Ő külön vesz kaját? Vagy beszáll azért a bevásárlásokba? Te minimálbért keresel, nem tudom az mennyi, legyen 120 ezer, de ha ő a fizetése 70%-át el tudja rakni, úgy hogy beszáll a számlák felébe, nincs hitele és még kaját is vesz, akkor hol a gond? Te keresel nagyon keveset, neked így jó, azt írod. Ez a korrekt része a dolognak.

De viszont az tényleg gáz, hogy közös lakásban éltek, közösek a használati tárgyak, és leszarja, ha elromlik. Ez nem így működik. Ilyenkor nyilván a többet keresőnek kellene ezt megoldania. Mi sosem voltunk külön kasszán a férjemmel, ez csak akkor működik, ha megközelítőleg ugyanúgy keresünk. Nálatok ez nem megy, mert mérföldkövekre van egymástól a két kereset. És gyanítom, az új életére gyűjtöget, amit nem veled tervez. Miért ragaszkodsz a szar fizetéshez, minimálbérhez?

2018. nov. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Őt az motiválja, hogy még egy ekkora madarat nem talál, mint te.

Egy vagyont megspórol rajtad, elvégzed a házimunkát, van szex. És ha egyszer talál valakit, akit szeretni is tud, könnyedén kezd új életbe.

Aki szeret téged, az nem xarik rá, ha az áram agyoncsap.

Megígérte, hogy megváltozik, de tette. Te pedig ennek ellenére vele vagy. Úgyhogy ez az a helyzet, amikor nem fogadod meg a tanàcsokat sem. Életed végéig szenvedsz mellette. Vagy addig, amíg ő lép ki a kapcsolatból.

2018. nov. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!