Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy a férjem így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy a férjem így áll hozzám?

Figyelt kérdés

Közösen megegyeztünk, hogy visszamegyek egyetemre, hogy legyen egy diplomám, mert amíg a családommal éltem, ez elképzelhetetlen volt, így már felnőttként, néhány év munka után mentem vissza tanulni 1 éve.

De gyűlölöm a szakot, amit csinálok, nagyon nem megy. Két szakot csinálok párhuzamosan, az egyikkel nincs semmi bajom (amit én is akartam), a másikat utálom, fele annyi kreditet kell összegyűjteni, mint az elsőn, mégis háromszor annyi órám van, és összevissza 15 vizsgám egy félévben. Ehhez a szakhoz a férjem ragaszkodott, ez volt a kikötése, hogy erre a szakra menjek. Nem gondoltam, hogy így fogom utálni.

Tavaly kb 200-an kezdtünk, idén decemberre az egyik szemináriumon már alig van 20 ember. Ennyire "könnyű".

A gond az, hogy külföldön tanulok, de a gimit nem itt jártam, hanem odahaza, így nekem a 4 év gimis anyag hiányzik. De az anyanyelviek közül is sorra hagyják ott a szakot, mert nem bírják, embertelenek a követelmények.

Arra is gondoltam, hogy leadom a szakot, de megtiltotta. Erre idén szeptemberig volt lehetőségem. Sokszor kértem, hagy válthassak, mindig vita és ordítás volt a vége, hogy akkor válunk és ajtó.

Most már nem válthatok, de félek, hogy elbukom az első szakomat is a második miatt, és soha nem lesz diplomám.


Fogalmam sincs, mit csináljak, mert az is meg van tiltva, hogy megszakítsam a mostani tanulmányaimat, meg az is, hogy innen valahogy egyáltalán megkíséreljek váltani.


2018. dec. 20. 19:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
nem normális
2018. dec. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%

Mi az a szak amit szeretsz és mi az amihez ragaszkodik, hogy elvégezz ?

32/f

2018. dec. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
5%
Milliószor megkérdezted már.
2018. dec. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%
32/f, menj már aludni! Te mindenhol ott vagy? Bármikor megnézek egy kérdést a te válaszod van ott. Pénzt kapsz ezért vagy függő vagy? Nem sok magánéleted lehet....
2018. dec. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, de te sem vagy normális h egy ilyenhez mentél hozzá. Gondolom ez a viselkedése nem most bontakozott ki. Ennek vannak előjelei is.
2018. dec. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
69%
Mar kiirtad ezt egy idoben csomoszor a vizsgaidoszakok alatt csak akkor neha pasid volt, maskor meg ferjed. Ott is elmondtuk, hogy mit kene tenned.
2018. dec. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
23%

#4. Neked most mi bajod van velem ? Írd le privátban, ha gondolod.

32/f

2018. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
49%
32/f, nem írok privátot csak gondolkodj el. Nem rosszból írom, bármikor ránézek valamelyik kérdésre, te mindig ott vagy. Ez súlyos probléma, picit vegyél vissza, mert ez már nem normális!
2018. dec. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Nem normális. Mi az, hogy ha nem azt a szakot végzed el, amit ő kijelölt neked és te nem is akarod, akkor el akar válni és mehetsz isten hírével? Ez hogy jön? El se tudom képzelni a beszélgetést, vagy akár vitát, ami ebben végződne, ha tényleg erről van szó.


Amúgy most nem azért, de ha megoldhatod, még próbáld meg leadni a második szakot, keress az első mellett egy jó kis diákmunkát, és válj el a kedves férjedtől, mert ennek így semmi értelme. Akármennyire is a te javad szeretné és a te érdekedben erőlteti azt a bizonyos második szakot, nem lehet mindenki egyforma, ha nem megy, akkor nem megy. Én is nyilván többre mentem volna egy mérnöki diplomával, mint azzal, amit végül szereztem (pszichológia), de már általánosban elég gáz voltam matekból, nemhogy még majd egyetemi szinten toljam végig, felesleges időpazarlás lett volna számomra belevágni a témába. Szerintem többet ér elvégezni egy szakot ami érdekel és amiben esetleg úgy tudsz elhelyezkedni, hogy örömöd leled, még ha nem is fizet annyit, mint hogy vért izzadva kikényszeríts magadból egy diplomát, amivel úgysem fogsz kezdeni semmit, mert nincs affinitásod a történethez.

2018. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
24%

Lehet, hogy ugyan azokat a kérdéseket nézzük, azt is láthatod, hogy nem ugyan akkor adok választ, ez pedig azért van, mert van életem. Vannak más gyakori vendégek is, akiket lehet látni nagyon sok válasz alatt, érdekesnek tartom, hogy ennyi ember közül pont értem aggódsz. Azért akartam, hogy privátban írj, mert nem a kérdéshez tartozik, ha problémád/kérdésed van, ott készséggel megválaszolom őket/foglalkozom velük, ellenkező esetben ne törődj velem, meg vagyok köszi.

32/f

2018. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!