Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha egy pár egyik tagja idővel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy pár egyik tagja idővel kezd jól keresni, arra is ferde szemmel néznek?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk fiatalon összejönnek, sokáig kis különbségekkel egyformán keresnek, majd a férfi 5-6 év után jelentősen jobban kezd keresni, és ugye a jólétből a nő is részesül, akkor erre is ugyanolyan ferde szemmel néz a társadalom, mint amikor nagy anyagi különbségekkel jönnek össze?


Mi a megoldás egyáltalán ilyenkor? El lehet fogadni, hogy a másik által javuljon az életünk, olyan dolgokat engedhessünk meg, amit egyedül nem menne?


(Ha komoly a kapcsolat, tehát évek óta együtt élnek, jegyesek/házasok, vagy legalább már tervezik)


2018. dec. 29. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
A legjobb megoldas: pont leszarni, hogy ki mire nez ferde szemmel. Ha en ezen aggodnek, mar reg felkotottem volna magam.
2018. dec. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Számomra nem elfogadható, ha az egyik fél szó szerint semmit nem fejlődik a kapcsolat alatt. Nem az anyagi, hanem pusztán az emberi, személyiségbeli dolgok miatt. Kövezzetek meg, de a másik pénzén luxusozni szerintem mindig is "elítélendő" lesz. Ugye az egyik fél egyre többet keres, fejlődni szeretne stb, ehhez mindhez pénz kell. Ahhoz, hogy valaki folyamatosan haladjon felfelé kell befektetés is, ez sokszor nagyobb összeg. Ha ezt az összeget elkölti arra, hogy a párját felhúzza anyagilag akkor meg fog állni a fejlődésben. Szerintem egy kapcsolat komolysága nem jelenti azt, hogy a másikon kell élősködni anyagilag. Engem igen is zavarna, ha a páromnak semmi igénye nem lenne önmaga fejlesztésére vagy a fentebb lépésre. Hogyha képezni szeretné magát, vagy át akarná alakítani a ruhatárát hogy komolyabban vegyék vagy bármi ilyesmi azt támogatnám anyagilag is szivesen. De elhalmozni luxus cikkekből azon a pénzen, amiből akár a jövőmet is be tudnám biztosítani, vagy befektethetnék a fentebb lépésembe nem fogom.

26/N

2018. dec. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Vannak olyan szakmák, ahol nem, vagy csak hosszú idő elteltével lehet magasabb keresetre szert tenni.

Illetve azért is hangsúlyoztam ki, olyan pár esetén, akik fiatalon jöttek össze, mert 19-20 éves korban még nem feltétlenül gondolja, hogy akivel most együtt van, az egyszer a férj/felesége lesz, csak van, hogy úgy alakul...

2018. dec. 29. 17:14
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
a "tarsadalom", hogy a francban van tisztaban azzal, egy egyuttelo par eseten, ahol mar "kozosseg" van, kinek mennyi van a berpapirjara irva konkretan?
2018. dec. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem volt szó luxusról egyébként sem.

Hanem mondjuk olyasmire gondolok, mint például a költözés (ne vegyenek házat, csak költözzenek a vidékről a fővárosba albiba), nyaralás, jobb minőségű étkezés, gyakoribb programok....

Nem arra gondoltam, hogy akkor a nő hirtelen a Dior-nál kezd el vásárolni a turkáló helyett, mert "végre megteheti".

2018. dec. 29. 17:18
 6/9 A kérdező kommentje:
Pl ha a férfinak olyan a szakmája, hogy egyre többet keres idővel (pl mérnök, informatikus, orvos, akármi), a nőnek meg nem, mert mondjuk "csak" tanár, óvónő, nővér, akármi.
2018. dec. 29. 17:19
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
A "társadalmat" nem érdekli, csak itt csamcsognak páran.
2018. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Én meg úgy vettem észre, hogy a nő vagy, így is, úgy is kapsz valahonnan kritikát.

Ha megegyeztek a pároddal, hogy valamiért te most nem dolgozol, és kényelmesen megéltek az ő fizetéséből, és ez mindkettőtöknek megfelel, akkor ingyenélő kitartott vagy.

Ha te is dolgozol, és mondjuk gyereked sincs, mellesleg még jól is keresel, akkor karrierista vagy.

Ha szülsz, és otthon maradsz pár évet a gyerekeddel, akkor megint jön , hogy te nem is dolgozol, csak szülsz, te csak gyereket nevelsz, eltartott vagy, te nem adsz bele a közösbe.

Ha nem maradsz otthon a gyerekkel 3 évet, ahogy itt ebben az országban megszokott, akkor jaj, szegény gyereked, mi lesz vele, és megint önző karrierista státuszba kerülsz.


Nem kell foglalkozni ezekkel a megjegyzésekkel. Én dolgozom, jól is keresek, szeretem is a munkámat, párommal mindent közösen felesbe fizetünk, de így is megkaptam már, hogy kitartott vagyok, csak mert a barátom tehermentes lakásában lakunk, ahol én nem fizetek albérleti díjat (a saját pasimnak ugye...).

2018. dec. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ollókezű Edward ***** válasza:
28%

Ehhhhh..... Szerintem a társadalom nem nézné ferde szemmel, de én igen. Engem nem érdekel, hogy az alap megélhetésen kívül mennyit keres a férfi, az mindig csak az övé lesz. A pénzcsapot akkor zárja el, amikor csak akarja, ezt kb. minden nő elfelejti. Engem az érdekel jobban, hogy én hogy tudnék jobban keresni.


32/N

2018. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!