Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudok tenni ha a volt páromnak nincs bejelentett munkahelye de dolgozik és nem akar gyerektartást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 hete a gyerek apja gondolt egyet és el között, navyon nem volt jó a kapcsolatunk már..folyamatos viták, megcsalt megbocsátottam. Stb.

És nost addig fajult, hogy elköltözött, ez végleges én nem sem szeretnék már békülni és o sem.

De, nem akar fizetni. 4 éves a kisfiunk én is dolgozom, bár nem valami jó a fizetésem.

Ő nincs bejelentve, 1 éve így dolgozik( próbáltam vele beszélni,hogy jelentesse be magát mert ezt így nem lehet de nem akarja).

Én bírósághoz szeretnék fordulni.

De hogy kérjek így gyerektartást ha nincs bejelentve? Mi ennek a módja? Segítsetek kérlek es abban is, hogy mi az az összeg, amit kérhetek!

Köszönöm a válaszokat előre is!


2019. jan. 5. 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%

Nekem volt olyan vállalkozó ismerősöm, hogy mikor az asszony bebüffentette hogy válni akar, másnap minden vagyonát harmadik félre íratta.A kocsi hirtelen céges lett, meg a nyaraló is.Amikor elvállt az asszony tartotta a markát, és papíron egy nincstelen férje volt, aki még hivatalosan nem is dolgozott, így az állam által garantált gyereknevelési pénzt kapta csak meg.

A férfi meg jót röhögött rajta.

2019. jan. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%

A gyerek fenntartásának a fele az, amit kérhetsz. Mediátor talán segíthet.

32/f

2019. jan. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

A bíróság ilyenkor vizsgálja az életszínvonalat, és ha nagyon eltér a bejelentett jovedelemtol, akkor kivizsgálja.

A exed nem fog jól járni, ha feketén dolgozik.

2019. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 peca1000 ***** válasza:
96%

Vesd fel, hogy felnyomod a NAV-nál a munkáltatóját, és őt is,mert feketén melózik, ha nem fizetne.


Ne félj, hamar nyílik majd a buksza :)

2019. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

3. Jól írja. A bíróság nem hülye, látott már ilyet. Nem fogja elhinni, hogy a semmiből tudja fenntartani magát.

Nagyon rosszul fog járni, ha kiderül, hogy nincs bejelentve.

2019. jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Ráadásul így nyugdíjra sem számíthat.
2019. jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Nyugodtan kèrj csak gyt-t. Azt kötelessège fizetni, ha van munkahelye, ha nincs. Amúgy se fogja elhinni senki, hogy a levegőből tartja fenn magát.

Ha nagyon akadèkoskodik, nyugodtan fel lehet nyomni a nav-nál a munkahelyèvel együtt.

2019. jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Barátnöm most válik. A férj nagyon jól keres, de nem szeretne fizetni csak filléreket. Úgy is van bejelentve. A biró bekérte, mennyibe kerül egy gyerek havi lebontásban. Egyesek azt hiszik okosabbak. A bíróság látott már ilyen esetet több ezret. Nem feltétlenül a bejelentett fizetés után mennek és ezt közölte is a bíró.

Végső esetben ráküldöd a NAV-ot. Amúgy is ez nem tőle függ. Ha nem fizet, az állam megelőlegezi neked, aztán behajtja rajta. Nézz utána. Semmit ne engedj egy ilyen csalónak. Nem elég, hogy megcsalt, még a gyerekeit is megkárosítaná, közben a macáját eteti?

Légy ügyes és intézkedj!

2019. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy semmi életszínvonala nincs, nem tusom hova tesz ennyi pénzt, de mostmár a nagyapjánál lakik és kb semmije nincs amúgyse volt soha, csak mikor velem volt. Pedig elég jó fizetése van, de mindig kevesebbet hozott haza és letagadta a többit. Van 1 ágya meg 1 tvje és ennyi meg ruhák. De ennyi tényleg. És nem tudom, hova tett ennyi pénzt. Mi már Anyumekkal lakunk, csak az van nálam, amit én vettem. A többi cuccot az ex eladta.
2019. jan. 6. 09:22
 10/14 anonim ***** válasza:

Lehet gyüjtögeti egy titkos számlán, vagy szerencse játékos vagy feléli (nőkre sokat költenek a férfiak).

Jobb, hogy most történt és nem 15-20 év múlva. Jobb késön, mint soha. Az ilyen patkányok készülnek erre. Az én környezetemben most sokan válnak. Hasonló dolgok miatt. És milyen érdekes, egyik férfi sem akar gyt. fizetni. Sajnálom, hogy így alakult, de fentebb írtam, ne hagyd magad! A bíróság és egy jó ügyvéd segít. Ez a kötelessége. Tudnak ők manipulálni, még a bíróságon is bevetnek majd mindent. Egy ilyen aljadék aki a saját gyerekével nem törődik, attól be kell hajtani más módon!

2019. jan. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!