Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elleneznéd, ha a barátnőd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elleneznéd, ha a barátnőd valami haszontalanságot akarna tanulni az egyetemen?

Figyelt kérdés

Mondjuk művészettörténet, néprajz, meg valami könnyebb nyelvszak (pl szlavisztika, finngorisztikia).

Tegyük fel, elkezdett két szakot párhuzamosan munka mellett, de túl nehezek voltak, és annyi tárggyal csúszott, hogy nem tudná időben elvégezni, ezért váltana.

Mivel ahová egyetemre jár, csak párosával lehet felvenni a szakokat, ezért felvenne mondjuk egy szlavisztika (orosz nyelv) és művészettörténet párost, tehát nem két egyenértékű szakot, mint elsőre, hanem egy fő szakirányt és egyet minornak.

Mellette persze diákmunkázna, ahogy eddig. A fizuja nem hiányzik, jól keresel. Amíg várnia kell, természetesen elmenne 8-10 órába rendesen dolgozni arra a fél évre, ami a jelentkezés leadása és a tanévkezdet közt eltelik.

Diploma után szeretne elvégezni egy 2 éves szakképzést, aminek alap feltétele a meglévő diploma, ezzel a kettővel pedig mehet azt dolgozni, amit szeretne.


A levelező sajnos nem opció, mert ott, ahol tanul, az minden esetben tandíjas, amit nem tudna kifizetni, míg a nappali nem.


2019. jan. 6. 18:29
 1/9 A kérdező kommentje:
*finnugrisztika
2019. jan. 6. 18:30
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha komolyan gondolja akkor el. Nyilván nem csattannék ki az örömtől, de természetesen az a lényeg, hogy azt csinálja amit szeret.
2019. jan. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Te a lány vagy vagy a fiú?


Ha a lány: miért tartod haszontalannak azt a dolgot, ami téged érdekel?


Ha a fiú: lehetőleg támogasd abban, amit szeretne. Nyilván nem úgy, hogy közben kihasználtnak érzed magad.

2019. jan. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lány vagyok.

Mert önmagában a diploma valóban haszontalan, ezzel nem lehet elhelyezkedni. Viszont amire továbbmennék, azzal már igen. Alapfeltétele, hogy a diploma meglegyen, ezért szeretnék olyan szakon végezni, amit határidőn belül, munka mellett is simán elvégzek (perfekt beszélek oroszul, menne)

2019. jan. 6. 18:38
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

ha tanulni szeretne akkor ne dolgozzon hanem sportoljon mellé..úgy jobban fog az agy..meg nyilván akkor van ideje tanulni..


nem vagyok oda a diplomáért de így, hogy nekem nincs kicsit megelőző konkurálásnak tűnne, hogy ellenzem..szóval ha akar tanuljon, én támogatom..


először fura lenne ha ennek ellenére is valami hibbantságot tanulna de azért hagynám élni..

2019. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Nincs olyan, hogy haszontalan. Teljesen relatív dolog. Ha valaki jó valamiben, elszánt és komolyan fel akar valamit építeni akkor bármivel lehet nagy pénzeket keresni és karriert építeni. Soha nem lennék együtt olyan emberrel, aki kétségbe vonja azt, amit az életemmel kezdenki szeretnék. Undorító, lenéző és kicsit sem hisz bennem.
2019. jan. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért akarok menni dolgozni, hogy a költségek rám eső részének egy részét (mert ugye az egészet nem menne) azért állni tudjam, nem akarom magam kitartatni.
2019. jan. 6. 18:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Vannak kreatív emberek, így aki véletlen rossz szakot választ amgának, még nem biztos, hogy őmaga is rossz, hasznavehetetlen lesz benne, mert az eszét használva kitudja belőle hozni a legtöbbet.
2019. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nem ellenezném. ha én lennék aki tanul nagyon meggondolnám, hogy milyen szakra jelentkezek, mert annak elvégzése is idő, energia és mi lesz ha miután elvezted bármilyen okból kifolyólag nem fogod tudni megcsinálni a vágyott szakképzést? Például teherbe esel vagy valamilyen más élethelyzetet, egészségi állapotod miatt nem tudnád elkezdeni a szakképzést? Én olyat választanék amivel önmagában is lehet kezdeni dolgozni.

39f

2019. jan. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!