Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kiderült, hogy füvezik. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiderült, hogy füvezik. Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Volt egy srác, aki megtetszett és szimpatikusnak tűnt, majd megismerkedtünk egymással, beszélgettünk, találkozgattunk és kiderült, hogy ez kölcsönös és most együtt is vagyunk. Én nagyon megszerettem. Borzasztó rendes, kedves, aranyos, értelmes és nagyon szeretek vele lenni. Úgy érzem, hogy nagyon jól megértjük egymást, egy-két szóból tudjuk, hogy mire gondol a másik és sok a hasonlóság közöttünk. Mellette azt érzem, hogy önmagam lehetek, őszintén megoszthatok vele bármit, biztonságban érezhetem magam mellette és számíthatok rá. Sokat szoktunk beszélgetni, szinte bármit meg tudunk dumálni és nagyon sok mindenben segítünk egymásnak (legyen az személyes probléma vagy tanulás).


A napokban viszont bevallotta, hogy szokott füvezni. Erre így hirtelen nem tudtam mit mondani..... Először nem is értettem, nem tudtam hová tenni ezt a dolgot és még mindig fura. Ő azt gondolta, hogy én ezt biztosan tudtam, mert szerinte ez látszik egy emberen, de én nem vettem észe, nekem ez nem egyértelmű (és sosem csináltam és nem is volt füves ismerősöm, szóval halvány lila fogalmam nincsen, hogy hogyan néz ki).


Most nem tudom, hogy hogyan tovább... Én nem értem, hogy miért jó, miért van rá szükség, miért csinálja valaki és engem soha nem is vonzott, eszembe sem jutott soha. Az kicsit túlzás, hogy elítélem, de hát ez azért nem egy szokványos vagy elfogadott dolog szerintem, szóval valahol engem zavar. Azóta kicsit feszült is a hangulat, nem tudom, hogy mit kezdjek ezzel. Ugyanakkor eddig is füvezett és nem volt belőle semmi probléma, ha nem szól, akkor nekem kb. sose derül ki...(persze, nyilván értékelem és őrülök neki, hogy őszinte volt) Bár nyilván hozzám és órákra, vizsgázni stb. nem full beszívva jött, de valamikor akkor az is megtörtént. Igazából nem tudom, hogy ez milyen érzés és mit jelent gyakorlatban, emiatt is nehéz.


2019. jan. 13. 12:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
En elszivnek vele egy jo cigit az biztos :)
2019. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Azért vallotta be mert melletted is füvezne,de mivel eddig nem tudtad,így nem is lehet.Az engedélyedre vár,aztán egyre jobban felszabadul,és azon kapod magad,hogy mész haza füves lakásba.Amúgy nem akkora ügy ez eleinte még.
2019. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Mennyiszer fuvezik egy heten? O veszi vagy megkinaljak a haverjai? Tervezi-e majd a kozeljovoben abbahagyni?

Oszinten en is szoktam nagyritkan, kb 4-5 havonta, amikor alkalom adodik ra es megkinalnak, akkor beleszivok par slukkot. En sosem veszek mert sajnalom ra a penzt, meg mivel ritkan szivok mire elfogyna a pakk mar full kiszaradna. A paromat nem zavarja, o is probalta mar joval elottem, de neki nem tetszett. Szoval nyilvan igy nekem nem lenne gond az sem, ha a parom nalam gyakrabban, pl havonta 1-2x szivna, ha o is tudna, hogy ez csak ilyen egyetem alatti moka,es tudna, hogy ez csak mulo hobort, egyetem utan viszont ha mar dolgozna/gyerekunk lenne, akkor egyaltalan nem csinalna mar.

Szerinem ha nem gyakran csinalja, akkor ne legyen ez szakito ok, de mondd meg neki, hogy azert hozzad ne jarjon at ugy egyszer sem, eleg bizarr dolog lenne, hogy egy vasarnap delutani osszebujos filmezes kozben be lenne szmokizva, ez kb olyan mintha be lennd csiccsentve.Ismerek egy part, ahol a srac kb mindennap fuvezik, a lany is eleg gyakran, ha meg egyutt vannak akkor meg szinte mindig. Ez nekem fura, hogy az egyuttoltott ido nagy reszeben igazabol tudatmodosito hatasa alatt allnak. Ugyanigy gondolkozom arrol is, ha valaki minden talalkozasnal pl iszik a baratnojevel.

De ha pl minden nap/ketnaponta fuvezik peldaul akkor jol fontold meg, hogy kell-e neked ez es az sem elhanyagolhato szempont, hogy akarsz-e majd egy olyan emberrel elni, aki ennyi penzt aldoz az ilyen szorakozasra, mert nyilvan ha majd kozos kasszan lesztek akkor mar nem lesz olyan elhanhagolando dolog.

Vegul par dolog, amibol eszreveheted, ha be van tepve: nagy pupilla, mas a tekintete, ehes, sokat nevetgel vagy eppen nagyon nyugodt. A voros szem meg nyilvan egyertelmu jel, de anelkul is lehet beallva (ha mar pl egy ket-oraja szivott, aklor mar nem voros a szeme, nekem a par slukktol negyed ora mulva mar nem az)

2019. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
11%

Mit kellene tenned? Semmit. Senki se tökéletes teljesen, mert mindenkinek van valami bibije az életbe.

Ha ennek ellenére normális a kapcsolatotok, rá hagynám.

2019. jan. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Valóban nem mindegy, hányszor nyomja..


Én is zúgtam bele fülig srácba, aztán kiderült, hogy elaludni sem tud nélküle kb... Az ilyen heti többszöri beállások nálam nem férnek bele, ahogy a rendszeres füves zenék bulik sem. Ezt egyébként úgy mondom, hogy egyik jó barátnőm is konkrétan így csinálja.. :/


A füves feje kicsit bamba/mintha álmos lenne, vagy épp nevetgél és feldobott. Ha be van állva, lassabb a reakcióidő, míg reagál általában. Érzésre olyan mintha be lenne csiccsentve, ahogy írta valaki, vagy mikor nyugtatót/xanaxot szedsz kb, letompítja az érzelmeket és az agyad.


Baráti kör hatására én is kipróbálta, évi párszor. De nem értem azokat, akik naponta vagy pár naponta folyamatosan csinálják. Szerintem ott már olyan okok vannak, amivel foglalkozni kellene..

Én pl nem tudnék ráfüggeni, mint egészséges, stabil és labilis ember.

Ahogy az egyetlen stabil, labilis ember sem függ rá. HA valaki folyton tudatmódosítóhoz nyúl, mint örömforrás, ott általában van valami a háttérben, van oka.( ez érvényes bármihez, nem csak fűre: alkohol, gyógyszer, egyéb drogokra is)


Üljetek le és beszéljetek róla: a miértjéről, mióta nyomja és hányszor. Meddig tervezi ezt az életmódot.

N

2019. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

*jav:

Én pl nem tudnék ráfüggeni, mint egészséges, stabil és NEM labilis ember.


Ahogy az egyetlen stabil, NEM labilis ember sem függ rá.


-PL én csak bulikban csináltam évi 1-2x, mókából. Legutóbb pl itthon volt nálam, így "elhasználtam", mikor egyedül voltam. Azon gondolkoztam, így mi a jó ebben, és enyhén gáznak tartottam ily módon,mint életvitelt.


Nyilván így a neurotikusabb hajalmúak használják, vagy akik valami miatt szoronganak, menekülnek, stb. Félre ne érts, egy rossz időszakot segíthet átvészelni rövidtávon( én pl akkor nyúltam hozzá magamtól egyedül életemben mikor meghalt egy közeli rokonom és felgyűltek a gondok szinte minden téren), de hosszú távon nem segít. Sőt, ahogy lelkileg helyre billentem kicsit, egyenesen haszontalannak éreztem az elpöfékelését már így.


Marad a "majd ha megkínálnak, a buli hevében", ahogy eddig is.

2019. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

Elszivnek vele én is egy jó cigit. Néha szeretem csinálni sokkal jobban szeretem mint a piàt. Szóval engem ez nem zavarna

N24

2019. jan. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Engem nagyon zavarna, számomra ez nem fér bele. Még most döntsd el és beszéld meg vele, amíg nem késő. Egy dolog, miattad nem fogja abbahagyni. :)
2019. jan. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ, hogy mennyi az annyi. Napi, heti szinten azért elgondolkodtató, hogy tulajdonképpen miért is van erre szüksége.


Azt biztosan tudod, hogy sok országban már legális a fű, szóval nem a világ vége. Kevésbé káros, mint mondjuk az alkohol.


Talán kedvességgel, empátiával el tudod érni, hogy kevesebbet használjon, vagy leszokjon róla.


Összességében, ha valaki ennyire tetszene, akkor nem dobnám el a fű miatt, inkább megpróbálnék pozitívan hatni rá. Ráadásul, ha jól értem ti még olyan kora huszonéves korosztály vagytok. Ez is más, mintha már mondjuk 30-40 évesek lennétek.

2019. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként onnan veszed észre, hoyg kicsit tompább, bambább az arckifejezése. Mosolygós, irtó kedves.

Nekem mondjuk pont ezért lett elegem a füvesekből. "Jaaaj, szeretet, világbéke!", de amikor felelősséget kellett volna vállalni... Többet isten ments.

2019. jan. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!