Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 24 éves anyuka vagyok! Jelenle...

24 éves anyuka vagyok! Jelenleg Németországban élek a férjemmel és 17 hónapos fiunkkal, tegnap kiderült, hogy ismét babát várok. Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Nem tervezett baba, helyi fogamzás gátló mellett estem teherbe! Ennek ellenére szóba sem jött az abortusz! De a helyzet az, hogy én nem tudom a nyelvet, tehát haza kell mennem orvoshoz, illetve szülni. Saját lakásunk még nincs. Októberben sikerül megvenni egy FÉLKÉSZ házat, amit ugye idő rendbe tenni, főleg hogy hitel nélkül akartuk apránként. Tehát a helyzet , legyek a szüleim nyakán a fiammal, terhesen, majd a 2 éves gyerekkel és az újszülöttel míg nem lesz kész a házunk. Mindeközben szakadjunk el a férjemtől mert ugye neki dolgozni kell idekint. :(

Amit tőletek várnék, az pár jó tanács, kis pozitívum!

Bocsánat ha hosszú lett és előre is köszönöm!


2016. aug. 26. 11:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Én is németországban élek és van mindenfelé magyar nögyogyász. Mièrt nem keresel olyat? Vagy a ferjed nem tud elkiserni a vizsgálatokra? Szivesen segitek keresni ha gondolod.
2016. aug. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy , köszönöm. De mivel csak hétvégén szabad napos, nekem meg nincs jogsim így sajnos kivitelezhetetlen. Plusz semmi segítségem nem lenne..
2016. aug. 26. 12:02
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Haza nem jönnék. A férjed csinálta azt a gyereket, nem a szüleidnek szülsz. Kezd el tanulni a nyelvet, ha már ott élsz!
2016. aug. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
én se mennék haza…pláne nem szulni. a nyelvet meg tanuld!!
2016. aug. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak írnám....

Ha nem tudsz tisztelettudóan vissza írni, akkor inkább ne tedd!!!

Másrészt pedig.. tanulom, de nem tudok eljutni arra a szintre gyerek és háztartás mellett..Plusz az itteni szomszédunk is hazament babásan, mert az orvos aki ráadásul magyar, nagy ívben leszarta, így maradandó karosodassal születik a baba. Az orvosok úgy néznek ránk, betelepülőkre, mint a pondrókra. Főleg most,a rengeteg migráns miatt..

2016. aug. 26. 12:36
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Angolul sem beszelsz? Ugy el tudnal menni ott is orvoshoz. En nem mennek ezert haza, foleg nem a ferjem nelkul.
2016. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Látom nem értitek a lényeget. Az hogy haza megyek el van döntve. Mert ha nem beszélem a nyelvet folyékonyan nem vesznek komolyan. Ennyi!!! Kár volt ide írnom. Pár jó tanács mellett volna, főleg olyanoktol akik szintén 2 picivel vannak...
2016. aug. 26. 12:46
 8/27 anonim ***** válasza:
64%

Én négy gyerekkel voltam magam, mert a férjem estig dolgozott, és ez idáig jogsi nélkül voltam én is. Sőt, laktunk anyósnál is tíz évig. DE! Semmi sem tart örökké és nem érdemes csak a jólétre várni, hogy majd akkor lesz gyerek. Mindig vannak nehézségek, mindig van mivel küzdeni.

Biztos vagyok benne, hogy ha a kislányom lenne ebben a cipőben, akkor ha kell évekig segítenék neki és ha kell együtt is laknánk. És ez cseppet sem jelenti azt, hogy ő nekem szülné a gyerekeit, csupán csak nem hagyom magára, amikor segítségre van szüksége.

2016. aug. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%

Nem jonnek haza. A ferjem, a csalad egysege miatt.

Keress egy bebiszittert vagy segitseget, aki magyar, de beszeli a nemetet, van jogsija.

2016. aug. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti, köszönöm szépen:)

a többiek...mindenki azt írja NEM JÖNNE HAZA...Oké, de ha helyet cserélhetnénk megnézném mit mondatok. Mindenki azt hiszi itt fenékig tejfel hát nem!!!!!!!

2016. aug. 26. 13:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!