Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolatra vágyom, de ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatra vágyom, de ha valaki érezteti, hogy fontos vagyok, akkor megijedek az egésztől. Mi a baj velem?

Figyelt kérdés
Volt már valaki ilyen helyzetben? Menjek pszichológushoz? Mit lehet tenni, ha mindig azokba szeretek bele, akik belém nem? Akik pedig engem szeretnek, azok érzéseit nem tudom viszonozni.

2019. jan. 20. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Mert megszoktad már az elutasítást illetve a magányt.
2019. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még nem találtad meg a megfelelőt.
2019. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Velem nem volt ilyen. Anno én is akartam pasit, de akik tetszettek nekem, nem volt belőle semmi. Senki sem közeledett felém szóval ja...xD

De ha nem tetszik az a fél, aki közeledik feléd, akkor persze hogy elutasítod. De szerintem azért beszélgess a "jelentkezőkkel" és hátha elkap a szerelem. Nem tudok mást mondani. De ha ezt sem akarod, akkor várj az igazira.

2019. jan. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem vagy elèg èrett kapcsolatra.Én is így éreztem kb 22-23 éves koromig.Azt hittemvalami nincs rendben velem,de most így visszagondolva,ez a véleményem
2019. jan. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

“De ha nem tetszik az a fél, aki közeledik feléd, akkor persze hogy elutasítod.”


Nem erről van szó. Tetszenek ők is ugyanúgy, de ha komolyan is veszik a kapcsolatot, érzem, hogy szeretnek és törődnek velem, akkor kihátrálok. Akiknek meg nem vagyok fontos, azok után epekedek és azt kívánom, bár jobban törődnének velem. Nem értem magam..

#4 én pont 22 vagyok :) Lehet igazad van, inkább nem erőltetem a dolgot.

2019. jan. 21. 08:41
 6/7 Karena26 ***** válasza:

Ezt kapcsolódási problémának hívják.

Valami gebasz lehet az önértékeléseddel, ezért ijedsz meg, ha valaki túl közel kerül hozzád, viszont mágnesként vonzod a "biztonságos kapcsolatokat", amiből nem lehet intim, belsőséges, kölcsönös elköteleződésen alapuló, egymás felvállalásával járó kapcsolat? Ismerős.


Okozhatja gyerekkori trauma, szexuális visszaélés, vagy fizikális, érzelmi elhanyagolás szülők felől, anyával való rossz kapcsolat, túl sok elutasítás és magány.


Javaslom, hogy bátran fordulj szakemberhez ezzel! Nem ciki, lehet is segíteni ezen, hogy változzon. Minél előbb a gyógyulás útjára lépsz, annál kevesebb időt veszítesz el egy boldog, kielégítő, élethosszig tartó szeretet-kapcsolatból. :)

2019. jan. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Fuh, köszi, valószínűleg tényleg családi minta lehet a hibás ezért. Apum sosem volt egy érzelmes ember, sosem mondta, hogy szeretlek, nagyon ritkán ölelt meg, de anyum sem volt sokkal érzelmesebb, nálunk a szeretlek szó szinte soha nem hangott el. Apum sokszor piszkált, beszólogatott, nővéremet védte mindig. Sosem a pozitív tulajdonságaimat emelte ki, hanem a negatívakat. Úgyhogy nem is értem, miből lehetne önbizalmam. Lehet tényleg ezért vonzódok az érzelmi analfabéta pasikhoz, mert apum is az.
2019. jan. 21. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!