Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagy baj, hogy zárkózott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy baj, hogy zárkózott vagyok és nehezen megy a barátkozás idegen emberekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok, remélem jó kategóriába írtam, mert részben a párkapcsolatomhoz kapcsolódik.

Az a problémám, hogy elég zárkózott típus vagyok, nagyon nehezen barátkozom, nehezen nyílok meg, és sokszor szeretek egyedül lenni, vagy azokkal, akik tényleg közel állnak hozzám (család, közeli barátok, párom). Úgyhogy nem vagyok egy társasági ember, tömegben, inkább csöndben vagyok és meghúzom magam.

Viszont a barátom pont az ellentétem.

Volt már, hogy találkoztunk ismerőseivel, akiket én még nem ismertem, szorongani kezdtem, és ültem kukán. A végére már emiatt borzasztó rosszul éreztem magam, és a barátom kedvét is elrontottam.

Nagyon kibukott, hogy mennyire antiszoc vagyok. Pedig ez nincs így, volt, hogy máskor is találkoztunk barátaival és akkor egy idő után sikerült megnyílnom, meg beszélgetnem velük. Meg ha olyanokkal vagyok akiket régóta ismerek és a barátaim, nagyon jól elvagyok velük, kollégáimmal is nagyon jó a viszonyunk és sokat nevetek, meg beszélgetek velük, sokszor én kezdeményezek beszélgetést. De idegen emberekkel ez nem megy nálam. Próbáltam változni, társaságba menni, hogy esetleg új embereket megismerjek, de nem megy. Ezek a próbálkozások csak még inkább elkeserítettek.

Azóta a párommal megbeszéltük, hogy ő nem rángat el ha ismerősökkel találkozik, csak max ha olyanokkal akiket már régóta ismerek. Szóval végülis megbeszéltük, de én még rosszul érzem magam. Neki sok barátja van, sok az ismerőse. Nekem pedig alig van barátom, és nem vagyok egy társasági ember.


Tényleg ennyire rossz ember lennék csak azért mert kevés barátom van és nehezen nyílok meg? Nem tudom hogy működhet a kapcsolatunk így a jövőben. A párom családjának megnyíltam azzal nincs gond, de ha ezentúl ismerősökkel találkozik úgy érzem, csak rosszat tennék ha vele mennék...


24N



2019. jan. 28. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy te ettől rossz ember, csak másabb, mint ő. Én totál megértelek, átérzem, mert én is ugyan ilyen vagyok. Nekem sincs sok barátom, én is nehezen ismerkedem, barátkozom, nagyobb társaságban, bizonyos szituációkban szorongok... Extrovertáltak ezt nehezen értik meg, nekik ezek könnyen mennek, társaságban érzik jól magukat, minket meg kimerít. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy ismerkedtél meg vele? Mert nekem baromi nehezen megy az ismerkedés, pont emiatt.


27F

2019. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Biztos van olyan ember, akit zavar a zárkózottságod, de nyilván olyan is akad, akit nem. A kérdés inkább az, hogy téged zavar-e, illetve a párodat zavarja-e. Elfogad téged ilyennek vagy tesz megjegyzéseket erre vonatkozóan?
2019. jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Társkeresőn ismertem meg, egyik barátnőm már hónapok óta könyörgött, hogy próbáljam ki, hogy interneten ismerkedek. Regisztráltam, de kb semmit nem vártam tőle, talán pont azért jött be, hogy már az első ilyen tali a mostani párommal volt. :)


Köszi egyébként, hogy megértesz, csak valahogy mégis kevesebbnek érzem magam emiatt mint a legtöbb ember. Nem veszekszünk a párommal emiatt, egy összeugrás volt, és amióta megbeszéltük egysem. Sajnos azonban mégis sokszor eszembe jut és bánt a dolog, mert valahol hibásnak érzem magam.


Neten egyébként mint most is, könnyen beszélgetek, de élőben valami katasztrófa vagyok.

2019. jan. 28. 22:00
 4/10 A kérdező kommentje:

2-es.


Nem szokott emiatt piszkálni, szerencsére. Akkor egyszer veszekedtünk emiatt, de miután próbáltam neki elmagyarázni amit itt, is azóta nem hozza fel, csak én érzem magam még mindig rosszul emiatt.

2019. jan. 28. 22:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy nagy baj. Nagyon óvatos vagy, és nem akarsz magadhoz közel engedni akárkit, mert pl félsz, hogy akár élőben, a szemedbe leszólna, és az rosszul esne, vagy pedig tartózkodó vagy a másik szempont miatt is akár, hogy akkor meg nem a szemedbe mondaná meg, hanem visszajut, hogy a hátad mögött kibeszél, meg miket gondol rólad, pusztán akár a saját véleményed miatt, hogy te miről hogyan vélekedsz, hogy nem pont mindig ugyanazt vélelmezed , mint az átlag, és hogy ez mennyire 'ciki' meg 'égő' szerinte. És akkor hogy sérülnél miatta, mert megnyíltál neki, akár sérülnél emiatt többszörösen, mások miatt is. Vagy pl nem tetszik neki a ruhád, a hajad, a cipőd nem elég menő.
2019. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem társkereső se jött be. Te szerencsés vagy! :) Szerintem ne stresszelj ezen, majd csak összebarátkozol a többiekkel is, csak neked több idő kell.
2019. jan. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam.

Régen sokat barátkoztam, még az iskolában, csak sajnos voltak olyanok akik utána kibeszéltek és kinevettek a hátam mögött. Lehet azért lettem ilyen.

2019. jan. 28. 22:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Nehogy már emiatt kevesebbnek érezd magadat! Semmi gond nincs veled.
2019. jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha ezt tudjátok együtt kezelni, akkor nem gond. Szeressétek egymást, csak az a lényeg.
2019. jan. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Nmpn86 válasza:

Én bíztatnálak arra, hogy olvass könyveket. Introvertált témában ma magyarul ugyan nem nagy, de világviszonylatban hatalmas irodalom van.

Amik magyarul megjelentek, azok is sokat segíthetnek, még ha nincs is olyan sok belőle. Itt van pár amiket ajánlanék:

Susan Cain: A Csend

Csendes erő

Sylvia Löhken: A csend ereje

A csend öröme

Ezekről tudom, amik magyarul megjelentek. Nem tudom, hogy beszélsz-e valamilyen idegen nyelvet, de mint mondtam hogy más nyelveken, főleg angolul rengeteg könyv van. De azért ajánlok egy ilyet is, mert pont az általad írt témába vág:

Sophia Dembling: Introverts in Love

Jó lenne, ha ez magyarul is megjelenne, mert az introvertáltak külön kategóriát képeznek, ha párkapcsolatról van szó. Legyen szó ismerkedésről, párkapcsolatról vagy házasságról.

2019. jan. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!