Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy társaságba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy társaságba teljesen máshogyan viselkedik a férjem?

Figyelt kérdés

Teszem azt, múltkor jött hozzánk egy fiú. Mi bizonyos diétát tartunk. Amit férjem az egekig magasztal. És szidja azokat, akik nem követik ezt. Itthon mondja a gyerekeknek mindig, hogy senki ne egyen a másik ételéből, mert nehogy valamit elkapjon bárki bárkitől.

A vendég fiúnak megtálaltam, felét ette meg az ételnek. Férjem ő előtte elkezdte megenni a maradékját. Ennyit arról, hogy nem eszünk mások után... Aztán felajánlotta neki, hogy hoz neki olyan ételt a boltból, amit ő szeret. Ennyit arról, hogy mindenki rossz, aki nem követi a diétáját...

De ez csak egy példa a sok közül.

Itthon eljátssza a végtelenül okos, bölcs falkavezért, amikor találkozunk valaki mással, meg olyan, mintha egy hülye gyerek lenne.

Szokása az is, ha találkozunk valakikkel, vagy ha vendégek jönnek, ő témát hoz fel, kérdi a véleményemet. Én elmondom (ami egészen addig közös vélemény volt), ő meg belémáll, leéget, a másik félnek imponál...

Néha úgy érzem, hogy itthon csak szerepet játszik, próbál megfelelni itt.

Vagy nem is tudom. Rá is kérdeztem többször, utána teljesen kiáll amellett nekem négyszemközt, ami a társaságba volt a véleménye, de még össze is veszik velem, mert rá merek kérdezni, hogy ez meg mi volt... Olyankor mindennek elhord, ami eszébe jut. Ezt totál nem tudom hova tenni. Ha 1 évig nem találkozunk ketten ismerőssel, akkor 1 évig nem csinálja ezt. Ha hetente, akkor hetente ezt teszi.

Ha csak mi lennénk lakatlan szigeten, csodálatosan viselkedne. Egyéb emberek hatására megőrül.

Miért van az, hogy társaságba teljesen máshogyan viselkedik a férjem?


2019. febr. 22. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a társaság vagy az éppen adott ember felé van megfelelési kényszere. Meg szeretné magát jobb embernek feltüntetni. A párod tipikus gyenge személyiség. Nem meri felvállalni a saját véleményét. Ezzel nem tudsz mit kezdeni, neki kellene rengeteget fejlesztenie önmagát meg az önbizalmát. Te vagy tolerálod, vagy nem.
2019. febr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig annak akar megfelelni aki a középpontba van. Ha csak te vagy otthon, akkor neked, ha vendég jön akkor neki. Meg kellene tanulnia kiállni saját magáért és vállalni a véleményét, legfeljebb finomabban kifejezve a vendégre való tekintettel.
2019. febr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Eléggé gáz az ilyen fokú megfelelési kényszer. Ez a mindig mindenkivel legyünk jóban akivel épp érdekünk kívánja. Én az ilyen embereket csak "Napraforgónak" hívom :) Borzasztó lehet eggyel együtt élni. A nagyobb baj az, hogy megkavarja a gyerekeiteket is és arra neveli őket hogy ez a normális viselkedés.

Ő ilyen is marad, sajnos nem tudsz rajta változtatni. Kitartást hozzá...

2019. febr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rejtély megfejtve, köszönöm szépen.

Mit érdemes tenni? Egyet érteni, ápolni az egóját, vagy némán ráhagyni a beszélgetéseket olyankor, esetleg egyéb?

2019. febr. 22. 18:25
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Most több dolog is eszembe jutott


1. Mondjuk még szerencse, hogy felnőtt embereket nem nevel, hogy mit ehet és mit nem, és h*lye-e vagy sem, ha nem az ő diétáját követi valaki.. Nevelje a gyerekét, de felnőtt ember azt csinál, amit akar, és ha nem kérdezik a véleményét, akkor ne is kösse már kéretlenül más orrára... (Például ha teszem azt engem **ul idegesít, ha a társaságban egy vegán kezd el ajvékolni a húsevőkön., ÉN imádom a húst és semmi köze hozzá, ahhoz pláne nem, hogy rám erőltesse ő mit zabál. AZ ilyenektől tikkelek)

A fenti példában pl miért ne hozhatna neki kaját? Nekem ez a normális. Mi is diétázunk épp, holnap jön egy barát, külön vettünk neki normális kaját. Ez nekünk alap. Nem kényszerítjük diétára, csak mert mi azt csináljuk és az szent és sérthetetlen...


2. Igen, megfelelési kényszer, és nem akar megbántani a véleményével másokat, ha tudta, hogy nem egy követ fújnak.


3. Láthatóan a kérdőrevonásod veszekedést szül, így azt nyilván kihúzhatod. Esetleg túl vehemens vagy vagy akaratos, amit ő észrevesz, ezért próbálja menteni a helyzetet és kiáll a másik véleménye mellett.. ( Te tudod, mennyire tolod a másik arcába a véleményed úgy, hogy közben kvázi fikázod is a másikat, vagy tudod ezt normálisan is tenni)


Persze lehet tényleg csak erős megfelelési kényszeres, ennyiből többet nem lehet leszűrni.

2019. febr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!