Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha valaki után csak akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki után csak akkor vágyakozom, amikor éppen nehézség van a párkapcsolatomban, az nem valódi vonzalom?

Figyelt kérdés
10 éve élek kapcsolatban, nagyon szeretjük egymást a párommal, minden téren jól működünk együtt. Másoknak sosem beszélünk a kapcsolatunkról, mégis sokan mondják, hogy milyen összeillő, szép pár vagyunk. Természetesen nálunk sem rózsaszín minden, előfordulnak problémák. Eddig mindent meg tudtunk beszélni, megoldani. Mindig kiderült, hogy nem egymással volt bajunk, általában egy nehéz élethelyzet miatt voltunk feszültek, ez csapódott le a kapcsolatunkban. Egy ideje (kb.egy éve) észrevettem, hogy ha nehézség van, elkezdek vágyakozni valaki után, akit ismerek egy ideje, szimpatikusak vagyunk egymásnak, de ennyi, nagyon ritkán találkozunk, akkor sem egymás miatt. Alapból nem gondolok rá, de ha gondom van, szinte belemenekülök a róla való álmodozásba és eltávolodok gondolatban a páromtól,mintha köze lenne a problémámhoz. Pedig nincs, ő nem generál problémákat, inkább megoldja őket. Legutóbb kb.fél éve volt ilyen, akkor a lakásvásárlás, költözés miatt voltam feszült. Beköltöztünk, elmúlt, minden rendben volt. Most szinte megszakadok a munkában, túlterhelt vagyok és megint kezdődik a róla való álmodozás. Mi lehet ez?
2019. febr. 28. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, írtad, szereted őt, jól megvagytok. Nagyon ritka az, ha valaki 10 év után így érez. Hidd el nekem, nagyon nehéz olyan embert találni, akivel mindent meg lehet oldani. Szerintem teljesen természetes az, hogy néha megteszik egy két személy, hiszen emberek vagyunk...

Főleg, ha csak akkor jön elő, ha épp valami problémátok van, az azt jelenti szerintem, hogy nem feltétlenül a másik személyre vágysz, hanem csak felületesen ismerheted azt a személyt, és arra a nyugalomra vágyhatsz, amit azt hiszed, hogy az tud nyújtani. De hidd el nekem, hogy ha jobban megismernéd, biztosan lenne vele is probléma, az is lehet hogy nem is külső, hanem belső probléma, ami szerintem rosszabb, mint ami a pároddal van.

Nem véletlenül vagytok együtt 10 éve, ne foszd meg magad a jótól. Az élet ilyen, jön, hullámvölgyek, nehézségek, aztán egy kis nyugalom. Ne aggódj, nekem is volt ilyen. A párommal maradtam, jól tettem :)

2019. febr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Létező dolog. Amíg kordában tudod tartani, tehát nem arról álmodozol folyton, hogy milyen llenne vele a szex pl. addig egy egészséges pszichológiai folyamat, a feszültség egyfajta levezetése.

Tanácsként azt tudom írni, hogy a párodra kell fókuszálni, hogy benne mi a jó, miért szereted, és ez átlendít.

2019. febr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. febr. 28. 23:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy a többiek is írták, egyfajta plátói menekülő útvonal, stresszlevezető technika, mint mikor az ember elábrándozik arról, hogy na most mindjárt jól felmond a munkahelyén, de nem teszi meg.
2019. márc. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!