Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem el akar menni külföld...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem el akar menni külföldre dolgozni, én meg itthon akarok maradni, mit kellene tenni?

Figyelt kérdés
A párom orvos, tehetséges, ott kint is tanult, nagyon szereti amit csinál, most állást kapott Angliában kutatóként és azt akarja, hogy menjünk ki a három gyermekkel, feladva itt mindent, de én nem akarok menni, a gyerekek, a szüleim, a rokonok, barátok, emlékek mind-mind ide húznak, nem tudnék hosszabb ideig kint lenni, ráadásul nem bírnám az új környezet, alkalmazkodást, nehézségeket, nyelvet, kultúrát, csak azért mert a férjem ott akar kiteljesedni, de ő menni akar mindenképpen, mit tudnék tenni?
2019. márc. 4. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A család vagy a karrier?

Ez mindig egy jó kérdés. Ha itthon maradsz akkor csak Skype-on fogja ismerni a gyerekeit és benne van az is, hogy ott valakit megismer.

Nincs erre jó válasz, mert a te érveid is megállnak, a rokonok a családod oda köt, nem akarod őket elveszíteni és ott vannak ha segítség kell.

Nekem 20 éves koromban az akkori párom jelentette be, hogy nyert 1 éves ösztöndíjat amerikába, 1 hétig hitegettük egymást, hogy túl lehet vészelni, majd beszéltem a bátyámmal és azt mondta, hogy nem éri meg. Szakítottam és a mai fejemmel egyáltalán nem bántam meg. Ha ő lett volna az igazi, akkor később még lehetett volna folytatás, de ma nap is USA-ban él.

A te helyzeted azért bonyolultabb,mert van 3 gyerek és egyedül nagyon nehezen boldogulsz. A férjed kinn is jól fog keresni, anyagi gondjaid nem lesznek, ilyen szempontból biztos a jövő. Ha jól viseled a magányt, ha van segítséged a gyerekekhez, akkor a helyedben maradnék és kivárnék.

2019. márc. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 K.L.F.M válasza:
87%

Szerintem menjetek ki. A gyerekek gondolom úgyis mennek veletek, a rokonokhoz meg hazajöttök látogatóba majd sokszor. A nyelvet ha kint élsz akkor simán megtanulhatod, sőt egy fél év után már beszélni is tudni fogod mivel ott élsz és csak azon a nyelven beszélnek (ez esetben angol). Az angol meg amúgy is könnyű. Az új környezet először furcsa, de még lehet szokni. Sőt lehet hogy még jól is fogod érezni magadat egy idő után . Barátokkal való kapcsolattartásnak ezer módja van skypetól elkezdve egy csomó lehetőség ..

Ja és kint sokkal többet keres majd a férjed mint itthon valaha is.. Majd te is ha találsz állást sokkal többet kereshetsz kint mint itthon. Én ha végzek a tanulmányaimmal biztos nem itthon fogok elhelyezkedni. Két nyelvet beszélek: angol, német. Megyek külföldre . Meg a kortársaim is. Mi mind így gondolkodunk. Itthon nem elég a fizetés .

2019. márc. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

" Az angol meg amúgy is könnyű."

Gagyogni könnyű, normálisan megtanulni nem az.


Menjetek. Majd megszokod, lehet meg is tetszik.

2019. márc. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
menj vele.
2019. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeknek is nagy lehetőség.
2019. márc. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Én nem mennék, 3 gyerekkel főleg nem. Éltem 11 évet külföldön, elég volt, ezáltal jobban megbecsülöm az otthonom...Mo-on. Ide köt minden, egyszerűen itt érzem magam otthon minden szempontból. Ez van, le lehet pontozni.
2019. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A barátokat hagyjuk. Ők is mennének, ha tudnának, ha lenne lehetőségük. A családod, a szüleid már más dolog. A gyerekek? Ők kisebbek, nagyobbak? Nyilván, ha van ellenállás a részedről, azért, mert, akkor nem fogsz elindulni, megpróbáljátok a kétlaki életet.

Aztán vagy összejön vagy nem. Ezt nem lehet tudni.

2019. márc. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű és sokaknak beletört már a bicska, így vagy úgy... Nincs jó tanács ebben az esetben ha az egyik menni akar a másik meg nem. Mindkét dolog fontos, a pénz is meg a gyökerek is.
2019. márc. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm, ott a férj elment Angliába, szintén 3 gyerek van. Így éltek 1-2 évig, aztán a feleség is utána ment a gyerekekkel. Ennek kb 5-6 éve. A gyerekek perfect beszélnek angolul, mindenki beilleszkedett és eszük ágában sincs haza jönni. Szünetekben szoktak 1-2 hetet, akkor sokat találkozunk ( az egyik lány a lányom barátnője)


Szóval mindent meg lehet próbálni, igazából én azt mondom hogy akár vissza is lehet jönni, ha úgy alakul. Vagy tényleg megpróbálni kicsit így külön..Nem tudom a férjed kutatása mennyire van időhöz kötve, mármint hogy van e fix pl 2-3 év, amíg foglalkoztatják?

2019. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom régi a kérdés de nagyon kíváncsi vagyok hogy alakult végül?Kimentetek együtt? Vagy itthon maradtál?
2021. okt. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!