Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nem akar albérletbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem akar albérletbe menni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lakást venni nincs esély. Nem akarok szülőkhöz költözni, önálló életet szeretnék. Én eddig külön éltem az előző párommal 8 évig, szakítottunk, hazaköltöztem. Majd összejöttünk a mostani párommal, és már egy éve együtt vagyunk, de kijelentette, hogy nem akar albérletbe menni, mert sok pénz stb. Keresünk annyit ketten, hogy tudjuk fizetni. Én mivel 8 évet külön éltem, megtapasztaltam az önálló életet, és nagyon utálok már itthon lakni. 30 évesek vagyunk mindketten, én már nem akarok járogatni senkivel, nem akarok szülőknél élni. De úgy érzem vele nem tudok egyről a kettőre jutni. Viszont nagyon szeretem, nemtudom mitévő legyek.
2019. márc. 11. 13:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
76%

Hiába szereted, ez a pasi nem neked való.

Spóroljon egyedül.

2019. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Közösen még tudnánk is félrerakni önerőre, és idővel talán venni egy lakást, de addig is kell együtt élni, hogy lássuk úgy is működik e.
2019. márc. 11. 13:31
 3/32 anonim ***** válasza:
90%
Hát en azert még utoljara leulnék vele ezt megbeszelni es ha nem hajlando semmire, akkor fajo szivvel, de bucsut intenék neki.
2019. márc. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezd meg tőle, hogy ő akkor pontosan hogy is képzeli a közös jövőtöket?
2019. márc. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
66%
valószínűleg ez nem az anyagiakról szól.. valamiért nem akar veled összeköltözni. mióta vagytok együtt? ha csak pár hónapja ez normális, ha régebb óta az gáz, mert ezek szerint neki tök kényelmes ez a laza találkozunk heti 2-3- szor kapcsolat de semmi komoly. ez esetben nem akar következő szintre lépni, míg te igen, ami viszont baj
2019. márc. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem is teljesen felesleges az albérlet, pénzkidobás.


Legyetek még együtt így külön, ismerjétek meg jobban egymást, aztán vegyetek hitelre egy lakást. A hitel törlesztőrészlete sokkal kevesebb, mint az albérlet és sokkal kifizetődőbb. Pár év után meg úgyis tiétek a lakás, és legalább a saját lakásotokat törlesztitek, nem vadidegen emberek zsebét egy olyan lakásért, ami sose lesz a tiétek.

2019. márc. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy az albérlet nem a legjobb megoldás. Van neki félretett pénze, és van egy kevés nekem is, de önerőhöz még kell azért sok. Most éljek itthon még 35 éves koromig, és úgy vegyünk lakást, hogy nem is éltünk együtt?
2019. márc. 11. 13:43
 8/32 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is albérletben kéne laknotok.

Ha nem hajlandó rá, akkor ne húzd vele az idődet.

2019. márc. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
38%

#7


Mi párommal 4 és fél évig 200 km-es távkapcsiban voltunk. Már terveztük az összeköltözést. Mérlegeltünk számoltunk.

Aztán jött egy lehetőség, vettünk lakást, úgy hogy nem éltünk előtte soha. Összedobtuk ami volt ( neki volt 2,2 nekem 3,8), plusz családi kölcsönt kaptunk apukámtól és keresztanyukámtól. Újabb örökségkor kifizettem őket.

1 éve és 3 hónapja együtt élünk. Most volt a 6 éves évfordulónk.

Párom 34, én 28 éves vagyok.

2019. márc. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
57%

Pro:


Megértem, hogy nem akarsz a szülőkkel élni - én sem mióta elköltöztem otthonról. A szabadság nagyon jó érzés, rabság lenne újra otthon lenni, még akkor is, ha normális a rokonság. De akkor megint alkalmazkodni kellene, meg bonylódna minden... NEM.


Kontra:


Őt is, hogy nem akarja fizetni a - fővárosban - betegesen magas albérleti díjakat - múltkor nézegettem, röhejes. 140 ezer egy átlag lakásocska sokszor, "mer jó helyen van"?


Gusztustalan lett a főbérlők hozzáállása, és nem úgy tűnik, hogy ez változna. Aztán ha jön valaki, ráígér picit többet, ha olyan szerződés van, repültök 2-3 hónapon belül és lehet másikat találni. Sok szerencsét, mert addigra még magasabb lett a többi is. A fizetés meg valahogy nem rohan úgy az albérlet-árak után...


És fizetnétek azért - hiába bírjátok - ami sosem lesz a tietek. És ki vagytok szolgáltatva a főbérlő úri szeszélyeinek, még ha normális is, ha meghal, megörökli valami rokona, aki már lehet genya lesz, vagy "más tervei" vannak a lakással.


Vidéken még elmegy az albérletezés, itt akár házat bérelhetsz annyiért, mint pesten egy fos garzont. És nem, nem falu, nem Borsod, nem cigánysor.

2019. márc. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!