Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg sokat várok el és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg sokat várok el és emiatt "kihasználom" a párom?

Figyelt kérdés

A párommal másfél éve vagyunk együtt, már a kapcsolat elején mesélt róla, hogy az előző barátnője sosem fizetett semmit, mivel iskolába járt így nem volt keresete. De neki ez nem volt probléma. Sokmindent vett neki, még a 60 ezer forintos szemüvegét is fizette... Tehát nem problémaként mondta.


Én eddig akármelyik párommal mentem valahova, mindig felajánlottam, hogy fizessünk felesben, vagy egyszer ő fizet, egyszer én. Nála is így van ez, meg is jegyezte, hogy jól érzi magát, mert nem érzi magát lehúzva sem, és úgy érzi végre felnőtt kapcsolatban él.


Mint nő, nekem is jól esne azonban, ha a párom meglepne és elvinne mondjuk moziba úgy, hogy az ő autójával megyünk és ő is fizet.


Most nőnap előtt kérdezte szeretnék e valahova menni, mondtam, hogy esetleg menjünk el kirándulni. Ki is néztük a helyet, beülünk az autójába és az első kérdése, hogy a benzint fizetem vagy majd ha kajálunk valahol inkább azt? Megmondom őszintén köpni nyelni nem tudtam, mert azt hittem ez egy "nőnapi kirándulás "..


Aztán másik eset elmentünk a boltba, én akartam menni ez tény, de pakolom a kosarat, ő is teszi bele amit szeretne. Ő tett bele 1 energia italt,csokit és egy csomag zsebkendőt. Én vettem a vacsihoz kenyeret felvágottat stb... Nem volt nagy dolog amit ő "kért", mielőtt valaki félreértené, szó nélkül kifizettem mert hát pár 100 ft, de másnap reggel mentünk melóba, bementünk a pékségbe, ő kikérte a reggelijét kifizette és megvárt. Pedig kérdezte előtte hogy én mit eszek majd? Megjegyzem az én reggelim kb 300 ft volt, de külön fizettem :D


A kapcsolatunk alatt talán 2x volt olyan hogy mindent ő állt, de ez olyan dolog volt, hogy egy kb 60 km-re lévő étterembe mentünk és ott fizetett még a kajáért mondjuk 7000 ftot. És ennyi.


Szólni nem tudom érdemes e ezért, vagy legközelebb csináljam úgy, hogy kipakolom a kosarambol a saját dolgom és csak azt fizetem?! :D



Nem akarok anyagiasnak tűnni, de ő kb dupla annyit keres mint én, én mégis azt érzem ebben a kapcsolatban hogy dupla annyit fizetek.



Szóval ne értsétek félre, nem lenne probléma a felezéssel sem, de néha nem eshetne nekem is jól ha csak úgy meglepne?


Beszélni érdemes erről? Nem akarom hogy anyagiasnak higyjen, bár szerintem ismer annyira, hogy tudja nem vagyok az.


Én 25N, ő 27F


2019. márc. 18. 21:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ülj le vele és oszd meg a gondolataidat. Magyarázd el neki, hogy nem egy kocsit akarsz, csak meglepi péksütit vagy kéthavonta egy szál viràgot... Ha tényleg felnőtt kapcsolatot akar, akkor meg fogja érteni.
2019. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ideje lenne átbeszélni, mert ez az örökös felezés őszintén szólva nem a felnőtt kapcsolat jele. Nyilván nem kihasználni kell a másikat, de szerintem ez a fillérbszás már túlzás.
2019. márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Persze tudom, én sem úgy gondolom a felezést, hogy mozi után nyújtja a blokkot és odaadom a felét. :D

Úgy szoktuk, hogy megyünk az én autómmal es mondjuk ő fizeti a mozit vagy fordítva.

Nem ezzel lenne a baj, mert nem akarok én senkit lehúzni vagy kihasználni. Normális keretek között partner vagyok ebben.

2019. márc. 18. 21:51
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Kicsit mind a kettőtöknek van igazsága. Egyrészt egy felnőtt, normális kapcsolatban valóban mindenki adjon bele egyenlő arányban a közös életbe. Tök alap, hogy egy közös utazást vagy egy nagyobb kiadást ketten fizetünk.

De a párod nagyon gyerekes ahhoz képest, hogy 27 éves. Azért egy vacsorára vagy reggelire tessék már meghívni a másikat (természetesen kölcsönösen). Fontos, hogy mindketten kivegyétek a részeteket az anyagiakból de azért 300 forintokat ne kelljen már külön fizetgetni.

Üljetek le és beszéld ezt meg vele. Mondd el neki amit most leírtál, hogy ez téged zavar és hogy mit várnál el tőle. Hogyha valakit az előző párja ennyire lehúzott akkor emiatt lehet sokkal elővigyázatosabb ha anyagiakról van szó. Hogyha ezt nem tudod vele megbeszélni akkor semmi jövője nincsen a kapcsolatnak. Ennél lesznek sokkal komolyabb problémáitok. Ha az nem megy, hogy "drágám, jól esne ha néha meghívnál és nem kellene mindent fillérezgetni. Sokszor úgy érzem, hogy többet költök kettőnkre mint te." akkor nem fog menni másmilyen probléma megbeszélése sem.

2019. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Igazatok van.


Nem várom én el, hogy ezreket vagy tízezreket költsenek rám, de ez pár 100 ft szerintem nevetséges. :/

2019. márc. 18. 21:53
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Másfél év után itt tartani... Nézd, sztem már csak vagytok olyan intim kapcsolatban, hogy ha nem tetszik vmi, akkor tréfásan lebaxd, én biztos kifakadtam volna, h pár száz Ft-nál sóherkodik, vagy nőnapkor odaszól, h ki mit fizet. Mondjuk, így: "Ez az én napom sóherkám, ma te fizetsz mindent". :)) Ha lenne pofája húzni a száját, akkor meg lapát. Ne már, h ennyit nem érdemel meg a szíve hölgye.

Nem értem, h lehet egy nő ennyire életképtelen...

2019. márc. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
A születésnapi ajándékod felét is kifizeted? Írtó gáz ez a pasi.
2019. márc. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a megdöbbentő hogy a 30-hoz vagytok már közelebb és egy ilyen kérdést olvashatunk.
2019. márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%

O egy tipikus zsido. Maskor megnezed,milyen szarmazasu az illeto.

Teljesen hulyenek nez: a nonapi esemenybol mondom. En tuti szakitanek. Undorito.

N/37

2019. márc. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
És az ilyen eretlen párokat (is) ösztönzik a 4 gyerek vallalasara.
2019. márc. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!