Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a nő nem dolgozik, ugyanúgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nő nem dolgozik, ugyanúgy joga van a párja pénzéhez?

Figyelt kérdés

Tehát ha nincsen jövedelme, de cserébe megcsinál otthon mindent, minden nap/másnap főz, takarít, mos rendet tart, bevásárol, ügyintéz, a párja/férje csak a készre jön haza.

Ezesetben ugyanúgy joga van költeni magára, pl ruhát, cipőt venni, ha arra szüksége van, fodrászhoz menni, kozmetikumait megvenni, mintha dolgozna?


2019. márc. 21. 16:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
3%

Sokaknál igen, nálam nem.


Én nem azért melóztam keményen, csajos cuccokra költse.

2019. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Igen, különben minek szolgálná ki a pasit?

Még a takarítónő is kap fizetést, de a feleség, aki otthon még sokkal többet csinál, mint egy takarítónő az ne kapjon cserébe semmit? Akkor mégis mi állítja meg a nőt, hogy szakítson, elkezdjen dolgozni és legyen saját keresete?

2019. márc. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
45%
Ez sokmindentől függ.Pl. attol is hogy miért nem dolgozik a nő.Gyesen vagy?Férjed milliókat keres?Ismerni kéne a szitut.
2019. márc. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Bizonyos kereten belül igen. Mivel olyan nő a párom, hogy tudom, nem megy el a cipősbe megvenni a vadi új kollekciót a fél fizetésemen ezért a kassza közös. Nem csapom ki a cirkuszt, ha vesz magának egy új cipőt vagy kabátot, ha megtetszik neki úgyis megkérdezi, hogy jól e nézne ki benne, mivel miattam veszi, mert akar nekem tetszeni és ezzel nincsen baj.
2019. márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hiszen azért marad otthon a nő, hogy el tudja látni a férfit, de cserébe a férfi is ellátja a nőt. Nem azért van otthon, hogy rabszolga legyen.
2019. márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Megegyezés kérdése. Ismerek olyan párokat, akár családokat ahol a férfi dolgozik, vállalta hogy eltartja a családot, a feleség meg nem dolgozik, neveli a gyerekeket, ő viszi őket suliba, edzésre stb. Haztartásbeli. Afféle hagyományos családmodell. Természetesen (mivel megegyeztek hogy így lesz) a nő ha akar magának venni valamit (egy farmert, egy táskát) azt a férje pénzéből veszi/férje által megkeresett pénzből. Van ahol működik.

Olyan esetekben ahol amúhy mind a ketten dolgoznak de pl a nő terhes vagy gyeden van szerintem ott ennek alapnak kéne lenni e hogy amíg munkába nem áll addig a férfi tartja el őket. Mégis csak terhes a nő.

Amúgy én nem vagyok ennek a híve nő létemre, én dolgozom és nem várom el hogy eltartsanak.

2019. márc. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
2-es ne viccelj már ezt te sem gondoltad komolyan.
2019. márc. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

Természetesen.

Ellenkező esetben a férj fogadjon bejaronőt.

2019. márc. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%
Ha mindketten ezt elfogadhatónak tartják, és megfelel nekik, persze. Mondjuk én kíváncsi vagyok, a nő az otthontöltött éveket hogyan számíttatja bele a nyugdíjába. (?)
2019. márc. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%

Senkinek nincs joga (etikailag) senkinek a pénzére. Viszont azt, hogy a férj minden nap egy szép, tiszta otthonba érjen haza és meleg étel várja illik kompenzálnia valamivel. Sok ember inkább kiad csomó pénzt mondjuk takarítóra, mert a szabadidejét értékesebbnek tartja a pénznél, ami teljesen jogos. Én is szivesebben punnyadnék kicsit esténként, mint hogy házimunkával töltsem.

Alapvetően a munkának legyen egy ellenértéke, egy kapcsolatban pedig legyen kölcsönösség. Szerintem az nem normális, hogyha a nő viszi az egész házimunkát és a párja cserébe semmit nem tesz a közös életbe, mert a legalapvetőbb kozmetikumokra nem ad neki pénz amikre szüksége van.

2019. márc. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!