Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi mást tehetnék még?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a helyzet, hogy a házasságunk épp most látszik összedőlni és nem tudom egyszerűen mit csináljak.

A lényeg: én 28 éves vagyok, férjem 30. 6 éve vagyunk együtt, ebből 3 éve házasok vagyunk. A probléma forrása a gyerek. Már a kapcsolatunk elején tisztáztuk, hogy egyikünk sem akar, nem lesz és kész. Rengetegszer hoztam fel a témát, biztos ő is így érez-e, ezt akarja-e. Mikor eljegyzett is volt erről egy nagy beszélgetésünk, úgy voltam vele biztos, ami biztos. Határozott véleménye volt, hogy ő aztán biztos nem és nem is értette minek kell ezt ennyiszer átbeszélni.

Na már most néhány hónapja előállt az ötlettel, hogy mi lenne, ha... Mert hát olyan cukik meg így-úgy-amúgy. Azt hittem csak a bolondját járatja velem. De nem, felvetette többször is, hogy lehetne gyerekünk. Mondtam, hogy persze lehetNE, de az viszont nem csak lehet, hanem egészen biztos, hogy nem lesz. Ki nem állhatom a gyerekeket, ha fizetnének sem vállalnék. Nem vagyok egy anya típus, türelmetlen vagyok, tudom magamról, h nem lennék jó anya, minek sanyargassak egy gyereket.

Ő próbált győzködni, majd mikor bedobtam, h egyébként tegyük fel h lesz gyerekünk, hajlandó ő feladni a munkáját és a karrierjét egy gyerekért? Mindketten szeretjük a munkánkat. Persze itt hezitált, ő úgy gondolta maradjak itthon én vele évekig, ő hadd dolgozzon. Tehát nem is értem minek kell neki gyerek, ha itthon maradni vele és nevelni már derogálna.

Lényeg a lényeg, én kitartok a döntésem és érzéseim mellett, nem vagyok hajlandó egy férfi miatt sem feláldozni az életemet egy olyan dologra, ami ellen minden porcikám tiltakozik és ezt tudatosítottam benne, de úgy néz ki ő hajthatatlan, így hát mondtam, hogy rendben, akkor váljunk szét, ennek semmi értelme. Összepakoltam és elköltöztem. Ennek kb 1 hónapja, de mindennap hív, keres, ír, hogy nagyon szeret, ne csináljam ezt, menjek hozzá vissza, de tudom h felesleges, ő ugyanúgy hajtani fogja a gyerektémát és ugyanott leszünk. Én már úgy gondolom a válás lenne a legjobb megoldás, mert hiába beszélünk és próbál győzködni, annyit mond, hogy majd valahogy megoldjuk. Mondtam neki, h ez nem így működik, nem lehet félig gyereket vállalni, félig meg nem.

Nem tudom mit tehetnék még, szeretem, de akkor sem fogok gyereket vállalni akaratom ellenére, ezért gondoltam a válásra, hogy ne is húzzuk tovább egymás idejét, de hallani sem akar róla.

Szerintetek..?


2019. márc. 22. 13:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
1%
Pfff! Neked aztán tényleg nem való gyerek! Kíváncsi vagyok mit mondanál 40 évesen. Az emberek változnak...ha akarod, ha nem! Te is fogsz....hidd el!
2019. márc. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos teljesen megértelek; én férfiként sosem akartam gyereket és nem is akarok, senki kedvéért nem is megyek bele. Ha ezt nem tudjátok megoldani, - akkor bár nagyon kemény és nehéz lesz -; de csak az marad (ha tényleg minden kötél szakadt), hogy szétmentek:( Sajnálom, hogy ezt kell írnom, de örökös frusztrációban és kiszolgáltatottságban elnél, "magadat köpném szembe" a szó nem pejoratív értelmében.
2019. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Ne hallgass a puffogókra; mindenkinek joga van eldönteni ezt. Kettes voltam. 36 éves vagyok, férfi; nem fog változni, nem akarok gyereket és kész. Senki véleménye nem érdekel erről, ez az én életem.
2019. márc. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

4 lehetőség van:

Vállaltok gyereket, te pedig egy életre(!) kellemetlen helyzetbe kerülsz, talán idővel megszereted, de ez kérdéses.


Vállaltok gyereket, te dolgozól, be-be segítesz a dologba, de többnyire ő neveli, mert neki kellett.


Nem vállaltok gyereket, vagyis ő mond le erről a vágyáróp.


Válás.


Nos, nem tudom mi a helyes, de hallottam már hasonlót. A férj pedig egy idő után megunta s a nő nyakan maradt a gyereknevelés nagyrésze. Ő pedig mondanom sem kell, hogy nem rajong a dologért s ezt a gyerek is megviseli.


Ami nem próbálod ki, csak sejtheted, hogy fog-e tetszeni vagy nem, de ha nem akarod, akkor inkább ne menj bele, mert ha nem fog tetszeni, akkor csak magad hibáztathatod.

2019. márc. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

Igazad van kérdező,ha már 100x atbeszeltetek,a kapcsolat elején,kozbe akkor a ferjed nemtudom mit szeretne,főleg így hogy te nem szereted egyáltalán a gyerekeket,turelmed sincs,ja meg igen amit irtal egybol felnevettem bocsi,hogy o annyira szeretne gyereket de esetleg otthon maradni vele gyes/gyeden mar derogal.Mert o menne dolgozni,tipikus pasi,megcsinalni konnyu..

Inkább igy gondolkozzon mindenki mint hogy szulik sorba sokan a gyerekeket és ölik meg őket mert "depressziosak".

2019. márc. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Imádom mikor leírom, hogy egyáltalán nem akarok gyereket, majd valaki az arcomba vágja, mintha ezzel jól megsértene, hogy pffff, fuuu neked aztán tényleg nem kell gyerek. :D

Köszi tudom és nyugodj meg egyes, 40 évesen is pont ugyanezt fogom mondani.


A többieknek köszi a választ, az biztos hogy nem fogom bevállalni a gyereket. Ez tényleg nem egy olyan dolog, hogyha mégsem tetszik vagy megunom, akkor túladok rajta. Egy életre felelősséggel tartoznék érte. És én tudom, hogy erre alkalmatlan vagyok. Legalább nem teszek tönkre lelkileg egy gyereket azzal, hogy az anyja depressziós és őt okolja az elszúrt életéért és nem lenne hozzá türelme. Szerintem így is van elég lelki sérült gyerek/felnőtt, nem kell még eggyel több.

Sajnos nagyon esélyes, hogy válás lesz ennek a vége..

2019. márc. 22. 14:17
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Add be a válást.Mindenkinek joga van eldönteni,hogy szeretne-e gyereket.Az lenne a jó,ha mindenki átgondolná előtte.Ennek ellenére sok ember ùgy vállal,hogy nem is kellett volna.
2019. márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos nem nagyon tudsz mit tenni. Ez egy olyan ellentét a célokban amire egyszerűen nincsen megoldás.

Az a baj, hogy ha most le is mond a gyerekről lehet, hogy előbb-utóbb a kapuzárási pánik miatt bekattan nála valami, és ő maga vet véget a kapcsolatnak, hogy olyat találjon, aki vállal vele gyereket. Vagy szabotálja a védekezést, egyéb undorító dolgok, sajnos ilyenekről is hallani. Én nem igazán látok más megoldást a váláson kívül. Az biztos, hogy ha neked minden porcikád tiltakozik a gyerekvállalás ellen akkor semmiképpen ne hagyd, hogy rábeszéljen.

2019. márc. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

Valj el, mert mas megoldas nincs, valoszinuleg csak rad hagyta a temat mert azt gondolta hogy majd idovel valtozik az allaspontod.

A ferjem gyerekkori baratja a legelejetol mondta hogy soha nem akar gyereket. Mostmar 45 eves es a harmadik feleseget fogyasztja, pedig mindig a legelejetol elmondta, hogy nem akar gyereket. A nok hulyek, meg ugy amugy az emberek. Azt hiszik hogy majd idovel megvaltoztatjak a masikat es ugyis az lesz amit ok titkon akarnak. Az emberek idovel valtoznak, de nem ilyen gyokeresen. Van aki egyszeruen nem vagyik gyerekre, mintahogy ez a baratunk sem, pedig mikor nyaranta osszeulunk grillezni, kepes orakat jatszani a gyerekekkel, de ez nem jellenti azt hogy akar is egyet.

2019. márc. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Az emberek változnak, a férjed most ébredt rá, hogy mégis apa szeretne lenni. Sajnos, nem tudsz ezzel mit tenni, váláson kívül erre nincs megoldás. Ha kibékültök és belemegy, hogy ne legyen gyerek, akkor évek múltán majd azt fogod tőle hallgatni, hogy miattad nincs gyereke.
2019. márc. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!