Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, ha rosszul érzem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha rosszul érzem magam, amiért nem dolgozom?

Figyelt kérdés

Amikor befejeztem a gimnáziumot, nem tudtam rögtön továbbtanulni, dolgozni mentem, volt, hogy párhuzamosan két munkahelyen is. Egyiken végeztem, mentem a másikra, szabadnap nem volt.

Aztán 3 év múlva a párom elkezdett jól keresni, és megtehettem, hogy csak részmunkaidőzzek. Majd elkezdtem az egyetemet, és második szemeszter végén kénytelen voltam a részmunkaidőmet is felmondani, mert nem akartak kifizetni, és egy szabadnapom maradt a hétre. Akkor még úgy volt, hogy csak nyárra maradok otthon. Aztán nem kerestem másik állást, csak időszakosan megyek diákmunkára, legutóbb januárban voltam.

A párom nem szeretné, ha visszamennék dolgozni nappali mellett, szerinte inkább járjak különórákra, használjam ki, hogy nekem minden egyetemi óra szabadon látogatható, nem csak az, amit tanulok. Ha van időm, menjek, amelyikre tetszik, iratkozzak be táncra, sportra, amit csak szeretnék, annyi, hogy a lakás legyen otthon rendben hétköznap, hétvégén, ha kell, besegít meg a bevásárlás, főzés, hogy neki ezzel ne kelljen már munka után foglalkozni.

Viszont lelkileg nagyon zavar, hogy bár anyagilag nem szorulunk rá, nekem nincs bevételem.


2019. márc. 29. 20:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve olyan haszontalannak érzem magam, hogy még más munkába megy, addig én haza tanulni, olvasni, sportra...Szóval csak viszem a pénzt, ahelyett, hogy hoznám. Mindezt arra hivatkozva, hogy 3 évet anno 20 évesen dolgoztam.
2019. márc. 29. 20:10
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon szerencsés vagy, hogy így támogat a társad. Amúgy egyetem mellett is nyugodtan lehet ám dolgozni, egy 4 vagy 6 órás részmunkaidős állásba nem halsz bele.
2019. márc. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem halok bele, ezt csináltam első évben. Kasszáztam egy szupermarketben.

Ilyen munkára nem szeretné, ha visszamennék, mert minek. Ha iroda vagy valami az egyetemen, azt igen, de olyat egyelőre nem kaptam.

2019. márc. 29. 20:15
 4/12 A kérdező kommentje:
Napi 6 óra mondjuk a téli szemeszterben most nem is fért volna bele, volt olyan nap, hogy reggel 8-tól délután 4-ig bent ültem az egyetemen.
2019. márc. 29. 20:16
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

Azért érzed magad rosszul mert a társadalmi nyomás óriási azokkal szemben akik könnyebben élnek, hogy igenis robotoljanak ők is, szakadjanak bele az életbe.

A rosszindulat itt is azonnal utat tört.

Élvezd a szabadságot, amíg lehet, nyilván ésszerűen költesz illetve igyekszel odatenni az otthoni/segítő munkákban magad.

2019. márc. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Tanulj Vajna Timi esetéből.

Nem dolgozott, nem csinált semmit. Most meghalt az élő bankautomatája és már árulja is a cuccait, mert másból nincs bevétele.

Legközelebb a mekiben láthatjuk viszont.

2019. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem összehasonlítható a két eset, így nincs mit tanuljak belőle.

Befejezem az egyetemet, aztán megyek vissza dolgozni.

2019. márc. 29. 20:32
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Te lány tudod te azt hogy nagyon szerencsés vagy ?

Most van rá az élő példa hogy milyen jó mikor az embernek van pénze.

Azt hiszed hogy a szerelem a mai világban bisztos? Hát elmondom nem .

Van egy jó pasid aki gazdag (pénzileg jól áll) és még szeret is ,de te azon agyalsz hogy nem dolgozol. Mit tennél ha olyan párod lenne aki minden egyes nap elmondaná hogy lusta senki vagy mert nem dolgozol,vagy ha egyik holnapra másikra albérletett meg egyetemet kéne fizetned azt a tőbbire nem jutna.


Add át a barátod más lánynak mert bisztos örülnénenk egy ilyen pasinak . Tanuld meg drágám hogy az életben nem a szerelem a legfontosabb hanem te ,biztositsd egyszer te magad meg ,koncentrálj a tanulásra mert kitudja mit hoz a jővő ahova felhasználhatod.

2019. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Sok multicég keres diákot irodai munkára részmunkaidőben. Ha tényleg rosszul érzed magad amiatt, hogy nem dolgozol, próbálj szerencsét náluk, én is így dolgoztam egyetem mellett két évig, éppen a diák munkaerő felvétel volt az egyik amit koordináltam. Nagyon szerencsés vagy, hogy a párod így támogat, de szerintem jobb lenne, ha keresnél valami munkát. Nem csak amiatt, hogy jobban érzed magad, de az egyetemi évek után jól fog jönni, ha van tapasztalatod.
2019. márc. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tedd össze a kezed, hogy ilyen támogató párod van! Ha elvégzed az egyetemet, hidd el, lesz még utána isős évtizedekig dolgozni...
2019. márc. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!