Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Libidó teljes eltűnése (valósz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Libidó teljes eltűnése (valószínűleg gyógyszer miatt), hogy kezeljük?

Figyelt kérdés

Direkt a kapcsolat rovatba írom, mert most az a fontos, hogy párkapcsolati problémákat okoz.


A helyzet az, hogy nullára csökkent a libidóm az elmúlt időszakban. Ránézek a páromra, és bár látom, hogy jó pasi, meg tetszik, meg vonzó, meg jó érzés ha hozzám ér, nem kívánom - mármint nem a páromat, hanem úgy kompletten a szexualitást (régen maszturbálni is szoktam, most már kb fél éve eszembe se jutott, egyszerűen totál hidegen hagy a dolog)

Először szimplán a stresszre, hasonlókra fogtam, de egyre erősebb a gyanúm, hogy a fogamzásgátlóm okozza, "gyakori" mellékhatásként van feltüntetve a betegtájékoztatóban a csökkent nemi vágy, illetve mostanában utánaolvasgattam és nagyon sok nő panaszkodik ugyanerre ennél a gyógyszernél.

Az a baj, hogy elég nehéz más módszert találnunk, már húzódik egy ideje az ügy, bár már úgy tűnik, sikerül dűlőre jutnunk, hogy mire váltsunk.


Addig viszont még legalább 2 hónap van hátra, optimális esetben is.


Nagyon rossz ez a helyzet. Persze, kényeztetem a páromat /kifejezetten szívesen/, ez a része tiszta sor, de azért nem ugyanaz, emellett rossz érzés, mintha valamit elvettek volna tőlem (előtte elég nagy étvágyam volt). A párommal beszélgetünk erről sokat, és igyekszik megérteni, de nyilvánvaló okokból nem tudja teljesen átérezni, hogy min megyek keresztül. Tényleg nem lehet okom panaszra, nagyon megértő és türelmes velem, segít, ő is nézegeti az alternatívákat (bár neki kevesebb lehetősége van), utánajár a dolgoknak, de félek, hogy vajon hogyan élheti meg, mert igaz, hogy okkal, de csak azzal a tudattal kell élnie jelenleg, hogy abszolút nem kívánom.

Vegyes érzések kavarognak bennem, amiket sajnos a párom nem tudna igazán megérteni (az "elvettek valamit tőlem" érzés, úgy érzem csorba esett a nőiségemen, bűntudatom is van, szorongok is hogy mi lesz, aggódok a többi fogamzásgátlási alternatíva miatt, és hasonlók), vagyis hát beszélgetünk ezekről, de érthető, hogy ezeket nem annyira tudja átérezni.


Gondolom, nem mi vagyunk az egyedüliek, akik szembesülnek ezzel a problémával.


Hogy kellene kezelni? Másoknál ez okozott további nehézségeket? Hogy oldották meg, hogy vészelték át?


2019. ápr. 4. 14:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd szerintem fölöslegesen aggódsz. A párod megérti (vagy legalább is felfogja) ezt. Nincs belőle vita, meg tudtátok beszélni. Szerintem amit ebből a helyzetből ki lehet hozni azt ti kimaxoltátok. Ugyan olyan helyzet, mint bármi más probléma vagy rossz időszak egy kapcsolatban. Beszélni kell róla, találni kell megoldást addig meg kicsit tűrni kell, hogy most éppen nem a legjobb a helyzet.

Szerintem örülj neki, hogy ezt sikerült ilyen jól megoldani viták meg elhidegülés nélkül. Nem tart már sokáig ez a helyzet, annyit tudsz tenni, hogy addig is beszéltek erről és megnyugtatjátok egymást, hogy nemsokára jobb lesz. Sok pár nem tudja az ilyen rövid ideig tartó problémákat sem megoldani, sok férfi abszolút nem tudja azt elfogadni, hogy a párjának most ilyen jellegű gondjai vannak, egyáltalán nem értik meg. Szóval ne aggódj ezen, teljesen jó ahogy kezeltétek. Ameddig a szexuális életetek nem a legjobb, addig fektessetek több hangsúlyt a sima romantikázásra, összebújásra, közös programokra. A lényeg, hogy a kapcsolatot ne hagyjátok addig kihülni. Nem tart már sokáig ez a helyzet, a kommunikáció működik közöttetek és találtatok megoldást. Semmi okod nincs aggódni. :)

2019. ápr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
8%

Legalább fél éve tart a dolog? Eddig nem érdekelt, hogy ez neki mennyire rossz lehet?


Igen, ez gyakori eset. De egy normális ember elolvassa legalább a tájékoztatót, mielőtt bármit is elkezd szedni, és minél előbb észreveszi magán a tünetet, annál előbb változtat rajta.

2019. ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1-es

Köszönöm! :)


2-es

Direkt írtam: "Először szimplán a stresszre, hasonlókra fogtam"

Persze, elolvastam a tájékoztatót, mikor elkezdtem szedni, de amúgy is egy nehéz időszaka jött az életemnek, teljesen beleillett volna a képbe, hogy amiatt csökken a vágyam. Csak aztán mikor minden megoldódott, addigra javulás helyett csak még rosszabb lett a helyzet, ezért csak akkor gondoltam rá.

2019. ápr. 4. 14:51
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja igen, ráadásul régebb óta használom, csak eleinte nem volt semmi ilyen hatása, ezért se gondoltam rá hamarabb.
2019. ápr. 4. 14:53
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem először is menj el nőgyógyászhoz és panaszold el a bajt, aztán próbálj ki másfajta tablettát. Az elsőtől, amit anno felírtak nekem is eltűnt a libidóm, de visszamentem 3 hónappal később, elpanaszoltam a gondot, kivizsgáltak rendesen, lecseréltük a gyógyszert és minden visszaállt a helyére.
2019. ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5-ös

Köszönöm a válaszod! Tablettát semmiképpen nem szednék, az soha nem is merült fel. Tapaszt használtam egy darabig, az nem vált be, hüvelygyűrűre váltottunk, jelenleg ezt használom. További lehetőség nem nagyon van kombinált hormonok terén, és őszintén szólva egyre inkább úgy érzem, hogy nem is igazán szeretnék a továbbiakban ilyen készítményt használni.

Ha megoldódna a libidó-problémám most azonnal, akkor is úgy lennék vele, hogy nem ártana letenni a kombinált hormont. (Csak akkor nem okozna semmi problémát.)

2019. ápr. 4. 15:01
 7/15 anonim ***** válasza:
14%
Hülye, aki hormont szed. A nem szült nők számára is teljesen kényelmes és biztonságos spirálok vannak, érthetetlen, hogy miért tablettázol.
2019. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Annak idején ugyanez a problémám volt, teljesen frigid lettem a tablettától. Spirálra váltottam.
2019. ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is hüvelygyűrűt használtam kb 3 évig, és én sem kívántam már a páromat, majdnem idegesített is, ha ő közeledett... aztán a hüvelyem is folyamatosan be volt dagadva (nem biztos, hogy attól, de lecsúszott a gyűrű, alig bírtam feltuszkolni már, irritált, hogy nem vehetem ki, stb)

Aztán egyszer csak megelégeltem a dolgot és leszedtem, most azóta óvszerrel védekezünk, és semmi bajom, kívánom őt ugyanúgy, mint annak előtte (bár lehet ilyen gyorsan ki sem ürül a szervezetből, lehet csak pszichésen, de már így is sokkal jobban érzem magam)

A párom is mondta, hogy szerinte ne szedjek semmi hormonos dolgot, védekezzünk gumival aztán kész, ha ezen múlik, mert ő is érzi a különbséget. Bár nyilván nem ugyanolyan érzés gumival, mint nélküle… de még mindig ezerszer jobb így, mint amikor fent volt az a szar...

2019. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

7-es

Kérlek, ne hülyézz senkit. Már én se tartom jó ötletnek, de ettől függetlenül hagyjuk a minősítgetést, kérlek.


Többiek:

Jaydess spirált néztem ki, nagyon jónak tűnik az alapján, amennyire utánajártam.

Gumi nálunk sajnos nem opció, nem is bízunk benne, és irritációt is okoz nálam, még a latexmentes is. Meg hát őszintén szólva nem akarok még 30-40 évig gumizni.


9-es

Jaj, mostanában rengeteg embertől olvasom, hogy ha más bajuk nem is volt a gyűrűvel, a libidó eltűnt. :(

2019. ápr. 4. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!