Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akik már éltek együtt depressz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik már éltek együtt depressziós pasival, milyen kihívásokra lehet számítani, mit tudtatok a legnehezebben tolerálni?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 13. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Minek akarsz egy mentálisan beteg palit?

Nincs elég bajod?

2019. ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mentálisan beteg vagyok és igazából én azt kaptam meg egy lánytól, hogy nem tudja mindennap pátyolgatni a lelkem.
2019. ápr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Minden nap végighallgatod többször is, hogy ő semmit se ér, semmihez se ért, senki se szereti, mindenki utálja, mindenki jobb nála, ez történt ma is, azaz ő egy értéktelewn sz....rdarab. Ebbe totál belelovagolja magát, már-már mániákusan ismételgeti és bizonygatja neked, aki szereti őt, de ezek szerint te egy senki vagy.

Ezt napi többször, minden nap, minden héten, minden hónapban. A te lelkedet rombolja le, te is lehangolt leszel, én ideges és türelmetlen lettem tőle, a kapcsolatunk végén már rácsattantam többször, hogy hallgasson már el. Többször finoman utalgattam, majd nyíltan javasoltam pszichológust, elkísérem blablabla. Persze az nem kell neki, rajta senki se segíthet, ő olyan szerencsétlen és kezdődött az egész elölről.

2019. ápr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3 elkíséeted pszichológushoz, és?


fondolom ott azért történtek dolgok, gyógyszert ezek szerint nem kapott, mert azt csak pszichiáter írhat fel.


a szex milyen, amikor mélyen van a párod?


és amúgy tud dolgozni, munkaképes, vagy te tartod el?

2019. ápr. 13. 23:07
 5/10 A kérdező kommentje:

ha stigmatizálni akarod a mentális betegeket, húzzál a kérdésem alól.

nem ez a topic, és én ennek nem adok teret, mert ez nem demokratikus diskurzus, hanem megbélyegző és kirekesztő, és végtelenül ostoba és kártékony.

2019. ápr. 13. 23:59
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Hát, attól is függ, hogy milyen depressziója van. De amúgy kemény kíhívások elé állíthatja a másik felet. Bűntudat keltés, picsogás, dühkitörések, bármi jöhet. Nem kis vállalkozás.
2019. ápr. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Gyakorlatilga tönkreteszi az életedet. Csak magával,foglalkozik, panaszkodik, szenved de látványosan. Programokhoz nincs kedve stb. Hacsak nem élsz vele 10-15+ éve menekülj
2019. ápr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk közel se volt ennyire vészes, pedig a párom diagnosztizált depis volt sok sok éve. Hangulatingadozasa volt, hol nagyon pörgött aztán meg semmi, meg néha egy-egy történés kiborította. Azért nem volt vészes mert ekkor még nem éltünk együtt. Kb.6 hónap után nagyon megritkultak a kitörései meg a hangulatingadozásai, és beállt teljesen normál üzemmódra, aztán mikor már összeköltöztünk akkor ennek semmi nyoma nem volt. Azt meg hozzáteszem, hogy szerinte sokat számitott a javulásban hogy abszolút stabil volt a kapcsolatunk és soha nem félt hogy otthagyom pl., neki a biztonság, a maximalis kötődés segitett. Tudta hogy nagyon szeretem, nem hagynám el, miközben korabbi 2 bnőjével azért voltak gondok, megcsalták pl.
2019. ápr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt depresszív időszakom. Semmi értelme ilyenkor kapcsolatba bonyolódni. A másik félnek nagy szenvedés lenne eltűrni a pesszimizmust, a depressziós félnek meg csak ráerősítene a negatív érzéseire-gondolataira.


A depresszióból kikerülni egyéni munka (illetve megfelelő orvosi-pszichológusi kezelés).


Persze jó kérdés, hogy valóban depresszióról van-e szó (ilyenkor az agy kémiája is felborul, ilyenkor kell orvosi(pszichiáter) segítség is), vagy csak depresszív időszakról (nekem ez volt. Ilyenkor csak a gondolkodásmód, életfelfogás a baj, azaz pszichológus segítsége javasolt, nem kell orvos)


Viszont mindegyiknél hagyni kell az ilyen embert a francba. Majd amikor jobb életet szeretne magának, akkor el fog menni segítségért a megfelelő helyre. Egy kapcsolat meg csak olaj lenne a tűzre.


26f

2019. ápr. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az én párom is magába zuhant, ami kb. 7 éve történt meg, amikor saját házba költöztünk. Csak a munkának él és mániákusan a spórolás körül forog minden gondolata. Magába fordult, emberekkel nem szeret találkozni, mert mindenki idegesíti. Kettőnk között szinte semmilyen kapcsolat nincs már. Próbálkoztunk pszichológussal, orvossal, de nem tudott kilépni a befordultságából. Pár hete kineziológiával próbálkozunk és látom a változást, kezd nyitottabban gondolkozni. Párban járunk a kezelésre, ahol azt is megtudtuk, hogy nekem is szerepem abban, hogy egy helyben toporogtunk eddig.
2019. ápr. 18. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!