Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túl nagy anyagi különbség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl nagy anyagi különbség mennyire lehet mérgező egy kapcsolatban? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy férfivel. Ő 44, én 32 éves vagyok. Ő nagyvárosban él, én vidéken,130 km távolságra. Én vidéki viszonylatban nagyon jól keresek, talán szakmámban sehol nem kapnék ennyit országon belül. Sose éreztem ezt gondnak,csak most,mióta Őt megismertem. Kb. 4x annyi fizetést kap mint én. Sosem hangoztatja,nem fennhéjázik vele. De teljesen más életszínvonalon él. Nekem is van lakásom,de neki mindenből extra.. Nálam tabu minden anyagi dolog. Én örülök,ha nyaranta 1x eljutok pl.külföldre,nála évi 2-3 egzotikus út.... nyilván tudhatja,hogy en nem igy élek,mégis félek.

Túl az elején vagyunk,5x találkoztunk,de ő komolyan gondolná.

De így hogy?


2019. ápr. 14. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Felesleges ezen parázni.Látja ő jól hogy élsz,
2019. ápr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb beszélni kell majd olyan dolgokról (nem feltétlen most,hanem csak később) amik kellemetlenek lehetnek. Tervek, összeköltözés ha igen hova, kihez, miből, hogyan. Gyerek? Stb stb.

Egyébként neked kell eldöntened hogy ez téged zavar-e hogy a másik jobban keres. Van akiket nem zavarja. Ezt magadban kell lerendezni. És bizonyos dolgokról meg igenis kell beszélni.

2019. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
nem vagy túl anyagias? szerinted egy kapcsolat nem működhet mert neki drágább az autója mint a tiéd és többször jut el külföldre mint te? ez valami verseny? van baj...
2019. ápr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem attól tartanék, hogy a másik hogyan éli meg, hanem azt, hogy ÉN hogyan élném meg, ha kizökkentenek a megszokott világomból.

Volt már jómódú barátom, és képtelen voltam megszokni, hogy teljesen másképp működött az élete, mint az enyém...

Nagyon nem tudom jól érezni magam sznobok között: ha ilyen a baráti köre, akkor az már rég rossz.

Ha egy nyaralás arról szól, hogy döglünk a tengerparton meg a szállodában, az számomra nem élmény, az utazás nekem az idegen kultúrák felfedezését jelenti.

Nem érzem jól magam "luxus" éttermekben, ahol "viselkedni kell" és kinéznek, ha nem vagy elég sznob.

Szóval azon is múlik, hogy a pénzhez milyen életmód, környezet társul. Vannak jómódú emberek, akik attól, hogy pénzük van, még szívesebben ülnek be egy kiskocsmába és nem szigetelődnek el a világtól. Tehát a személyiségen is múlik.


És még egy dolgot vegyél fontolóra... ha összejössz vele, azért tartsd meg kiskapukat magadnak. Több olyan nőismerősöm is van, akik gazdag pasival voltak tartós kapcsolatban, éltek éveken át luxus színvonalon úgy, hogy mellette csak annyit dolgoztak, hogy ne tompuljon el az agyuk. De ezeknek a kapcsolatoknak vége lett és vissza kellett térni a hétköznapokba... na akkor aztán jól jött a saját lakás és minden, ami már a kapcsolat előtt is megvolt.


Szóval szerintem azt nézd, hogy képes vagy-e azonosulni az ő életmódjával, jól érzed-e magad benne.

2019. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Kedves 2.válaszoló :ha anyaigas lennék,pont,hogy nem érdekelne a dolog szerintem. Sok nő van,aki hagyja,hogy eltartsák, elvárja,hogy költsenek rá. Én nem! Szüleimnek sem hagytam. Bennem a hiba,lehet
2019. ápr. 14. 15:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Használd ki !!
2019. ápr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet gond,bár erről beszélnetek kell ha tényleg komolyan gondoljátok a dolgot.A korkülönbség nem gond?Azt írod 44 éves, van már gyereke?Mondjuk 5 találkozás még kevés ahhoz hogy közös jövőt tervezzetek,nem?
2019. ápr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hasonló helyzetben és nekem nem működött, igaz én nem akartam. Volt egy klassz kis autóm , mindenem vokt de "olcsóbb", neki meg méregdrága BMW cabrió amibe én rettentő szarul éreztem magam, rohadtul feszélyezett. Nem volt amúgy kérkedő vagy felvágós a srávc, de mégis... én minden vagyok csak ez a cicababa nem, semmi mű, szóval egy ilyen autóba olyan csaj való nem én :-D

De az éttermek világa meg a Karib tenger all inclusive se az én vilagom, sosem tudtam volna azonosulni ezzel a világgal.

Úgyhogy ezt neked kell tudnod, hogy hosszú távon ezt mennyire viseled...

2019. ápr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nalam a kor miatt picit mas a helyzet, de hatha en is epito jellegu peldaval szolgalhatok. :)

En 21 eves vagyok, meg egyetemista, a baratom 7 evvel idosebb. O igencsak jol keres, en meg egyelore osztondijbol es diakmunkabol elek. Eleinte en is kenyelmetlenul ereztem magam, hogy neki mar lakas, auto, melo, minden megvan. De idovel valahogy kialakult, hogy olyan programokra menjunk csak, ami nekem is beleferne anyagilag. Ugy ertem, hogy mondjuk ha elmegyunk kirandulni, akkor nem a Karib szigetekre megyunk, hanem mondjuk inkabb csapunk egy hetveget, amikor lemegyunk a strandra es nem fozunk, hanem etteremben eszunk vagy belfoldon elo rokonokhoz latogatunk egy hetvegere.

Most egy eve vagyunk vagyunk egyutt es nagyon jol elvagyunk :) Mondtam neki, hogy legyen turelemmel, egy ev es vege a sulimnak, es utana mehetunk vilagot latni, ha mar nekem is lesz normalis fizetesem.

2019. ápr. 15. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!