Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok megbocsájtható...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cherry97 kérdése:

Mit gondoltok megbocsájtható egy férfinak ha szimpla dühből megveri a barátnőjét egy jelentéktelen dolog miatt?

Figyelt kérdés

A sztori egy egyszerű félreértésből indult, ami végül majdhogynem kisemmizésbe, pofonokba és folytogatásokba durvult. Mentek persze a sértegetések. De ilyen helyzetben mit érezhet egy férfi, miért csinálja?

(Mellékesen azóta az elköltözésem szervezem, együtt éltünk majdnem másfél évig.)



2019. ápr. 21. 11:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
10%
Ha fájdalmat okozott, akkor nem megbocsátható, mert akkor képes erre. Ha csak úgy tett mintha, és ijesztgetett, akkor meg valami terápiára kell mennie, hátha tudnak vele kezdeni valamit. Ja meg ha max 20 éves akkor később még általában valamennyire lehiggad. De ha ténylegesen fájdalmat okoz, akkor ez egy alap tulajdonság, ez nem változik. Az változhat ha csak beidegesedik és ijesztget még kis 20 évesen.
2019. ápr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

A legrosszindulatúbb nevű felhasználó.

Igen sokan azért nem lépnek ki ebből mert szeretik a másikat, vagy félnek esetleg a párjuktól. A saját apám is megverte édesanyámat. Nem hiszem hogy a szeretet ilyenkor is mindent felülmúl. Ide pont, hogy édeskevés. A megalázások, a verés, mindez azért, mert sírtam és hangos voltam. Aki ebben benne marad az igen, meg is érdemli ha ezek után is szereti és el is hiszi a másiktól, hogy majd megváltozik. Ha annyira elvakult lennék, akkor most nyilván nem hagynám ott és meg van bocsájtva. Csak én nem várom meg a következő alkalmat. :)

2019. ápr. 21. 13:30
 23/27 anonim ***** válasza:
89%

Félreértés miatt, tehát valójában ok nélkül tett ilyet. Kisemmiz, pofozkodik, fojtogat.

Az is elég riasztó, ha a családja szerint nem történt semmi, még meg lehet beszélni. Ezek szerint náluk is családi hagyomány időnként odaverni az asszonynak.


Minél előbb pattanj meg!!!

2019. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
78%

Nem nem! Sosem!


Apám is ilyen nárcisztikus frusztrált barom. Anyu meg 30 éve várja, hogy majd megváltozik. Várhat a haláláig. Asszem anyu előbb jut sírba a fater miatt, minthogy fatert elvigye a cigi-pia-kávé-stb...

2019. ápr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Az agressziót, erőszakot nem "kiváltja valami", hanem egy felnőtt ember döntése, hogy elköveti-e.

A bántalmazó forgatókönyvekben tipikus az ilyen, a sértegetés, megalázás, fizikai bántalmazás, utána meg bocsánatért esedezés, szánom-bánom. Még nevet is adtak neki, annyira jól ismert viselkedés ez a "bántalmazási ciklusban", úgy hívják némi iróniával, hogy "mézeshetek": amikor a bántalmazó megpróbál húdecuki lenni, ami megtévesztően megy is neki egészen a következő bántalmazó rohamáig. Sokan pont ezért maradnak benne a kapcsolatban, mert nekik is jó azt hinni, hogy ez a bántalmazó "igazi" természete, nem az az egy óra, amikor péppé verik őket. Miközben azt nem lehet átérezni, hogy mit érez egy bántalmazó és miért csinálja. De még ez a megérteni vágyás is beragasztó erő lehet.

Az nem magyarázat erre, hogy valószínűleg a bántalmazó is bántalmazó családban nőtt fel, ez csak egy statisztikai jelenség, hogy olyan gyerekekből, akiket bántalmaztak vagy akik szemtanúi voltak családon belüli bántalmazásnak, nagy valószínűséggel lesznek bántalmazók vagy éppen bántalmazottak. Ez nem mentség, nem ok és nem magyarázat.

Neked szerencséd volt, hogy hirtelen "vezette be" a bántalmazást a párod, rosszabb esetben ezt úgy kezdik, hogy csak kis fricskákkal, cikizésekkel, leszólásokkal elkezdik aláásni az önértékelést azon a ponton, ahol az a leggyengébb. És még a legerősebb önértékelésnek is van leggyengébb pontja, ahol az gondos, kitartó munkával kikezdhető, ezért van nem egy példa arra, hogy olyanok eszmélnek arra, hogy bántalmazó kapcsolatban élnek, akik úgy vélték, velük ilyen soha nem történhet meg, vagy azonnal kilépnének belőle... Nem egy bántalmazó kapcsolatban évekig élnek mintapárként a felek, amikor is az egyik bekattan és rálép a bántalmazás útjára. S általában eddigre a másik fél az együttélésben kiszolgáltatottabb lett, a lakását eladták, kiadták, a használt lakás a bántalmazóé, a szülei meghaltak, nem tud hova menni, nem tud visszatérni a szakmájába, mert már billogként virít rajta, hogy kisgyerekeket nevel satöbbi.

Az, hogy a szülők védik a bántalmazó gyermeküket, nagyon beszédes. Tényleg rámutat, hogy náluk ez a természetes létforma része... Nagyon jó, hogy Te képes vagy tényleg összecsomagolni az első jelnél. Bár mindenki képes lenne rá.

2019. ápr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
15%

Azért én meghallgatnám a másik felet.

Néhány nő szeret ezzel visszaélni ezzel és sajnáltatni magát. Volt olyan csaj, aki igen keményen lágyékon térdelt, mert megsértettem szóban, aztán ahogy összecsuklottam elkezdett csapkodni az öklével ahol ért.

Amikor magamhoz tértem a fájdalomból tőlem csak 1 pofont kapott. Igaz abból egy elég keményet.

Mondanom se kell, hogy másoknak persze úgy adta elő a sztorit, hogy én megvertem. 🙂

2019. ápr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem megbocsájtható. Ha 1× megtette, akkor máskor is, szóval nem. Az ilyen személy nem ismeri a kommunikációs megoldást.
2019. ápr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!