Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, ha az egyik fél nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha az egyik fél nem akar házimunkát végezni?

Figyelt kérdés

Ameddig mindketten teljesállásban dolgoztunk, felosztottuk a háztartást, bevásárlást.

Most én visszamentem nappalira tanulni. Eleinte dolgoztam is mellette, meg a lakást is rendben tartottam, de nem bírtam, és ki se fizettek rendesen, szóval a munkát otthagytam, csak az egyetem és a lakás van.

Viszont a lakás 24 órás munka, és már megy az idegeimre.

Bevásárlás, főzés, mosás, takarítás, és a párom elégedetlen, mert nincs olyan rend, mint egy múzeumban, én meg elégedtlen vagyok, mert semmi pénzem.

Felvetettem, elmegyek dolgozni, a munkát meg felosztjuk, megcsinálja a bevásárlást, ill leviszi a szemetet, én meg minden mást, de neki ez nem tetszik, mert hogy neki a lakásban semmit ne kelljen csinálni, eddig se kellett.

Csakhogy én már nem bírom.


Megoldás?


2019. máj. 11. 11:06
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
75nm lakás, és mindig van mit csinálni.
2019. máj. 11. 11:08
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
SEMMI házimunkát ne csinálj. Házon kívül egyél. Hátha majd észbe kap.
2019. máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Neked most a tanulás a munkád, a bevásárlást igazán megcsinálhatná munkából hazafelé. Diákmunka neked egyébként nem opció?
2019. máj. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nekem ideális lenne, mondjuk 2 nap egy héten, de a párom nem szeretné, mert akkor ugye joggal küldhetném őt szombatonként bevásárolni.

A másik meg az, hogy igazából egész jól keres, szóval nem venné jó néven, ha én a tizedéért dolgoznék valahol, és neki ilyen apró miatt kéne otthon besegíteni.


Már annyiszor leültünk ezt megbeszélni, de mindig ugyanott kötünk ki.

2019. máj. 11. 11:28
 5/23 anonim ***** válasza:
51%
Egyszer kell csak kipucolni mindent.. utána már nagyon max napi 1 óra a takarítás. Főzést is lehet okosan, nem kell órákat ott állni. Nem értem miért akkora probléma ez. Más is meg tudja csinálni munka, gyerekek mellett.
2019. máj. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%
Hát, én kidobnám, így csak a kiszolgáltatottja leszel, ami semmiképp sem jó.
2019. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Bizonyos dolgokat hetente, vagy hetente többször meg kell csinálni.

Ilyen a konyha teljes kitakarítása, a fürdőszoba, aztán meg ugye vasalni, ruhákat behajtogatni, bevásárolni, szanaszét lévő dolgokat a helyükre tenni.


Ahol mindenki pakol maga után, nyilván nincs gond. Csak annyira belefáradtam már koszos zoknit, csokipapírt, csomagolásokat a padlóról szedegetni.

Ugyanígy a mosnivalót a lakás minden szegletében vadászni, szátdobált ruhát, cipőt helyretenni, hajszálakat, szőrt a mosdóból kiszedegetni...Nem, nem az enyémet, én magam után mindig eltakarítok.

Csak ugye a párom nem, mert ha van egy htb otthon, akkor minek kéne kivinni a tányért a konyhába, a "Nyuszi, vidd ki, úgyis tudom, hogy mész még oda" sokkalta könnyebb akkor is, ha látja, hogy épp ülök.

2019. máj. 11. 11:33
 8/23 anonim ***** válasza:
65%
Gondolom, úgy nőtt fel, hogy az anyja mindent megcsinált otthon a család után. Jól tippelek? Ha igen, akkor igazából te csak örökbefogadtad őt az anyjától, és te vagy a következő mami. Szóval még nem szültél, de már van egy fiad. Ha nem ezt akarod csinálni egész életedben (most suli mellett, később munka mellett, meg gyerekek mellett), akkor még most szállj ki ebből a kapcsolatból, mert változni nem fog.
2019. máj. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"de a párom nem szeretné"


A párod nem akarja, hogy dolgozz, mert így kiszolgáltatott helyzetben vagy és kiszolgálod. A diplomád megszerzése után sem fog semmi változni. Ez egy bántalmazó kapcsolat kezdete, jelenleg gazdasági erőszakban élsz.


[link]

2019. máj. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%
A lakás mièrt 24 órás munka? Nem tudtok rendet tartani? Jó nálunk is az, de van 3 kisgyerek.... Viszont 2 felnőtt ember esetèben, akik fèl napokat otthon sincsenek, mert dolgoznak/suliznak, nem szabadna, hogy mindennapos nagytakarítást kelljen tartani.
2019. máj. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!