Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Diplomásként zavarna titeket,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diplomásként zavarna titeket, ha a párotok nem tanulna tovább?

Figyelt kérdés
2019. máj. 28. 09:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem zavarna ha egyébként minden rendben Vele. Diploma nélkül is lehet valaki kellően magabiztos, és a saját szakmájában sikeres.

A párkapcsolatomban nekem nincs diplomám, a páromnak kettő is.Kezdetben engem is zavart, de mára rájöttem, és ebben Ő erősített,hogy semmivel sem vagyok kevesebb mint Ő. Még társaságban sem, mert sok párnál ez okoz problémát.

2019. máj. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha simán csak olyasmivel szeretne foglalkozni, amihez nem kell diploma és normális megélhetést tud vele biztosítani, akkor nem. Ha csak lusta, céltalan, de egyébként meg lenne a képessége és a lehetősége a továbbtanuláshoz, akkor igen. Semmi kedvem egy megkeseredett emberrel élni, aki különben okos, értelmes és csak 35 évesen döbben rá (és onnantól kezdve haláláig erről panaszkodik, sajnáltatja magát, irigykedik arra, aki többre vitte, mint ő...), hogy mégis el kellett volna végeznie xy szakot, hogy azzal foglalkozzon, ami érdekli és kihívást jelent neki és ne a szalag mellett kelljen robotolnia még 30 évig. Apám is ilyen, úgyhogy tudom, milyen ilyen emberrel élni.
2019. máj. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
13%
Engem zavarna. Számomra a diploma, olyan mint egy általános. Bárkinek kötelezően el kéne tudnia végezni. Aztán lehet itt dobálózni, hogy csak egy papír, szemléletet akkor sem fogsz máshol tanulni, vagy csak később. Aki ezt sem tudja elvégezni ... nagyon nincs rendben.
2019. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

3-as. Ebben tévedsz. Én visszaállítanám a felsőoktatás eredeti nívóját, ahova 4.8 alatt lehetetlen lenne bekerülni. A mai főiskolák már ott tartanak, hogy nem érik el a régi gimnáziumok színvonalát.

Az nem iskola, ahol 3 év folyamatos puskázásával át lehet menni, ahol vizsga alatt a tanár kimegy 15 percre a teremből, ezzel segítve a diákokat és még sorolhatnám...


Majd amikor ott tartunk, hogy csak az elit, szinte a zsenik tudnak elvégezni egy egyetemet, akkor visszaállt a rend. A mai oklevelek 95%-ból papírrepülőt lehetne hajtogatni.


Nyelvvizsga? Az csak egy roulette. A kollégám 0 tudással ment át, ráadásul elsőre. A szóbelin közös feladat volt, ahol 2X mondta hogy "yes", egyszer hogy n"no", a többiek beszéltek helyette is. Az eredmény, sikeres szóbeli középfok. Ja, az írásbeli meg a bemagolt panelekből lett összerakva, de így is teljesítette. Aztán amikor meg angolul kellene kommunikálnia, mindig mások húzzák ki a sz*rból.


Egy egyetemi tanár (BME) ismerősöm szerint drasztikus és átfogó reformra lenne szükség a felsőoktatásban, mert katasztrofális a felhozatal.

2019. máj. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%

Nem zavarna.

A szorgalmat, élethez való pozitív gondolkodást semmi nem helyettesíti szerintem.

2019. máj. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
#3, remélem akkor többet nem mész boltba se piacra. (diplomás) sznobként majd megtermeled saját magad a krumplit, ugyi?
2019. máj. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavarna, ha:

1. ennek ellenére is értelmes, művelt, tudásszomjas ember

2. jól fizető munkája van, pl vállalkozó.

2019. máj. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
#4 azért ne ess túlzásba. Annak sem lenne értelme, ha csak Sheldon Cooper szintű autista zsenikből lehetnének orvosok, mérnökök stb, mert akkor gyakorlatilag lenne kb 3 orvos az egész országban. De tény, hogy a többi szakon, pl közgazdász, marketing, nagyon emelni kéne a színvonalat.
2019. máj. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

Én meg nem állítanék vissza semmilyen nívót, hanem elkezdenék foglalkozni az oktatás korszerűsítésével és a tanulók felzárkóztatásához a nemzetközi szinthez. Főiskolák már jó formán nincsenek is, én jártam vidéki és Budapesti egyetemre is, s azt kell hogy mondjam a vidéki egyetem korszerűbb volt mint az ELTE.


Ne haragudj, de az ne az intézmény hibája legyen már, hogy a gyökér emberek már két sort sem képesek megtanulni. Felhúzhatod magad rajta, én mindig azzal nyugtatom magam, hogy ezek az emberek úgy sem fognak tudni érvényesülni.


De egyébként pont erről van szó kedves válaszoló. Le van butítva az egyszerűségig az egész oktatás, és míg így sem tudnak jó érettségit, meg egyetemet produkálni az emberek. Ha valaki ezt nem tudja elvégezni, akkor mire számítok tőle az életben? Egyébként meg ha szar, ha nem, ha valaki akar előre haladni, akkor szüksége van.


Én szemléletet szereztem, kapcsolatokat, papírt, és így nem kell minimálbérért imádkoznom, hogy eltudjak helyezkedni, hanem nettó 300 000 volt a kezdő fizum.

2019. máj. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

#6 Tipikus frusztrált magyar, aki képtelen volt elvégezni egy alap oktatást, és b*szódjak meg én, amiért nem kívántam a koszos földben megmaradni.


Egyébként képzeld, éveken át ültettem egy hatalmas telken krumplit, ástam ki és válogattam szét a tűző nap, dolgoztam gyárban, újítottam fel házat, szóval nem áll tőlem messze a kétkezű munka. Ellenben veled viszont nem kívánom ki dolgozni a belem éhbérért, ha neked ez tetszik, szíved joga, viszont a frusztrációd, mely szerint te erre sem voltál képes, ne rajtam vezesd le. :)

2019. máj. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!