Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ilyenkor van valami megoldás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor van valami megoldás? Nektek ez beleférne?

Figyelt kérdés
Párommal 3 éve vagyok együtt és most lesz esküvőnk hétvégén. Mind a ketten teljesen függetlenek vagyunk a szüleitől, nem támogatnak minket semmivel, nem náluk lakunk stb. Viszont a szülei állandóan beleszólnak mindenbe, még abba is ha én kapok a szüleimtől valamit hogy én miért kapok de még abba is hogy mit dolgozok vagy éppen mit csinálok napközben. Egy hete volt velük egy csúnya veszekedésem, mert most éppen hogy párommal valamin összevesztem már jött a fenyegetőzés a szülei részéről hogy majd mi lesz ha én megint csúnyán beszélek,ami nálunk úgy szokott zajlani hogy egy kb 3 perces oda vissza összeszólalás van köztünk aztán utána el is felejtődik, ne olyanra gondoljatok hogy az egész környék zeng tőlünk merg repülnek a poharak,tányérok és persze nem nekem mondták hanem páromnak és mellette mindenféle jelzővel illették a szüleimet meg hogy én "csóró" vagyok, ami megint egyáltalán nem igaz. Mindig családi kiosztásba kell leülnünk ami azt jelenti hogy engem állandóan számon kérnek, ha párom pl hízott 2kg-t akkor én igénytelen vagyok mert hízott de vele is úgy beszél az apja állandóan hogy a földig alázza ha neki éppen valami nem tetszik. Amikor költözni akartunk egy családi házba abba is állandóan beleszólt hogy hova költözzünk. Ezek mellett ők állandó jelleggel egyik szívességet kérik tőlem a másik után és semmi köszönet nincs utána. Párom is mondta hogy esküvő után nem is akar többet velük találkozni se. Nekem már az esküvőhöz sincs kedvem mert biztos vagyok abban hogy senki nem fogja magát jól érezni mert a szülei kioktatásait kell hallgatni meg okoskodásait és attól félek hogy esküvő elött megint valamit beszól nekem és én akkor biztos hogy ott hagyok mindenkit és haza megyek, de ezt páromnak is elmondtam, mert nekem ezt nem kötelességem elviselni amit ezek csinálnak, főleg úgy hogy 1ft-ban nem függünk egymástól. Valainek van valami tanácsa aki a párja szüleivel ennyire nem jött ki? 27/F
2019. jún. 5. 09:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Először lazulj el. Aztán a következő alkalommal, amikor beleszólnak valamibe, elmondod nekik kedvesen és udvariasan, de nagyon határozottan, hogy ez a ti magánügyetek, senkinek sincs köze hozzá. Majd szóltok, ha a tanácsaikra van szükségetek. Ne engedd, hogy felcsesszenek, ne menj bele semmilyen vitába. Elmondod, hogy mi van és pont.
2019. jún. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Khm...

Mi akkor házasodtunk össze, mikor úgy éreztük, hogy egymással jó. Nem változtatnánk semmin, egy esős vasárnap is jó együtt otthon semmi se csinálva, egy életen át szívesen megyünk haza egymáshoz.

Ennek része az is, hogy a szülőkkel sincs bajunk. (Nincs ájult rajongás, meg úgy szeretjük anyóst, mint anyánkat, megvoltak a magunk súrlódásai, de béke van. )

Most mondd meg őszintén: TE miért akarsz házasodni?

2019. jún. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Rockarc ***** válasza:

Nem tudom, hogyan tudsz veluk veszekedni, ha nem naluk laktok. Hazhoz mesz egy egy kis porlkedesert, vagy ok olyan kedvesek es rapportot tartanak nalatok. A megoldas, a veluk tartott kapcsolat informalis szintre helyezese.


Annyira tudnak csak beleszolni, amennyire bevonjatok oket. a 3 perces veszekedesrol nem biztos, hogy ajanlott levelben ki kene ertesiteni oket, mert tenyleg megvan a szandekuk, hogy beleugassanak a dolgaitokba. KEdves parodnak megmondhatnad, hogy rolatok egy szot se mondjon otthon, ha megis szukseget erzi, akkor meg a szepet es a jot. Nyugodtan a sarkatokra allhattok, senki fele nem tartoztok elszamolassal, csak egymas fele.


43F

2019. jún. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak, igen mert nem a párommal van a baj hanem neki is a szüleivel, veszekedések meg mindig vannak és soha nem merült fel hogy elhagynánk egymást.


3. válaszolónak pedig nem, nem megyek házhoz sőt én soha nem keresem egyiket se, az apja hív engem kb 2 hetente és van hogy az első kérdés az hogy hány kg a párom, szóval... vagy pedig az anyja hogy éppen milyen szívességet kérne.

2019. jún. 5. 09:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat, latom, szeretitek a papirmunkat...
2019. jún. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szépen kultúrálran mondd el nekik, hogy semmi közük a legközelebbi beszólásnál. Ezt párszor még meg kell ismételd, mert kultiválódnia kell náluk, hogy te bizony nem vagy basztatható.

Ha nem állsz a sarkadra, majd jönnek a kéretlen vélemények a gyerekneveléssel kapcsolatban, az lesz a netovábbja.


30n


30n

2019. jún. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A másik pedig hogy azt hajtja az apja állandóan hogy a párom engem választott nem őket, szóval az apjának valami nagy gáz lehet a fejébe, mert azt se tudja elfogadni hogy nem otthon lakik a lánya pedig már 26 éves
2019. jún. 5. 09:31
 8/12 anonim ***** válasza:
A szülők akkor nem nagyon váltak le a párodról. Amúgy a párod hogy vélekedik? A te oldaladon van?
2019. jún. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen az én oldalamon, de vele is undorítóan viselkedik az apja ha valami nem tetszik neki.
2019. jún. 5. 09:49
 10/12 anonim ***** válasza:

Az esküvőhöz visszatérbe: pároddal együtt nyugodtan adjatok ultimátumot. Ha nem bírnak viselkedni, ki lesznek rakva.


30n

2019. jún. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!