Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki akarja magát élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Barátom,egy komoly beszélgetés folyamán azt mondta,hogy 19 éves és még nem áll készen egy hosszú kapcsolatra(lassan egy éve együtt voltunk),úgy hogy nem élte ki magát.Ezt aláírom tényleg nem bulizott,nem járt el egyáltalán ilyen helyekre,nem csajozott és én voltam az első kapcsolata úgymond.Én 15-16 évesen már kiéltem magam,nekem ezért is egyszerű őt megérteni.Csak azt nem értem,hogy én tényleg semmiben nem gátoltam,felőlem nyugodtan elmehetett volna bárhova..tényleg egy tökéletes kapcsolat volt..és ráadásul annyira "hosszútávra terveztünk,hogy mindent,de mindent kitaláltunk már..ha befejezem az egyetemet akkor jöhetnek a gyerekek meg ehhez hasonló dolgok..Barátnőim azt mondták,hogy valószínűleg kiéli magát,bulizgat,csajozgat stb és utána van rá esély,hogy visszajöjjön..én ezt el is fogadnám mert tényleg ezek után se változott egy kicsit se az az érzés amit iránta érzek..Szerintetek van rá esély,hogy kiéli magát és visszatalál hozzám? Előtte is legjobb barátok voltunk két évig,valamint osztálytársak és azt is mondta,hogy ő semmiképpen nem akarja,hogy ne beszéljünk,mert túl fontos vagyok neki,meg hogy még szeret és szerelmes belém.

Kíváncsi vagyok a véleményeitekre,tanácsaitokra akár fiúk,akik voltak hasonló élethelyzetben,akár nőről legyen szó.



2019. júl. 7. 17:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül én hoztam fel a gyerekes témát..és nem értem miért lenne gáz,egyrészt hogy én fiatalon kiéltem magam,hiszen ha esetleg arra kerülne a sor nem 30évesen gyerekek mellet helyénvaló ez...másrészt miért lenne gyerekes egyetem után gyereket vállalni? Szeretnék fiatal anyuka lenni és nem értem miért baj az,ha valaki ilyen felfogással rendelkezik vannak tervei a jövőre..Összefoglalva szerintetek akkor nem szeret? Nem lehet,hogy csak zavarja hogy én voltam az az egy nő eddig az életében és meg akarja tapasztalni a csajozást meg ezeket? És igen képes lennék rá várni,mert benne találtam meg azt ami másba nem volt meg..
2019. júl. 7. 18:04
 12/18 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Nagyon nem szeretek ilyen beszélgeteseket folytatni, de most sajnos úgy kell beszélnünk egymással mint idősebb nő a fiatalabbal. Az hogy ennyire túlidealizálod a kérdést, és nem kezeled kellő komolysággal, azt most betudom a korodnak. Ebben a tekintetben a 20 éves kori önmagamra emlékeztetsz.

Most olyan tekintetben nézd a válaszom, hogy életem első barátjával (és számára első barátnő) vagyok együtt közel 10 éve.


A "kiélés" fogalma egyfajta legalizációja annak, hogy te már közel sem vagy az a társ, aki lefoglalná, érdekelné. Szép vagy, jó vagy, de már csak ennyi Erre a 10 év alatt jöttem rá. Mert én már vonzódtam más férfihoz párom mellett, de ahhoz köze nem volt annak, hogy mit és mennyit tapasztaltam. Egyszerűen nem tudatos volt az egész, és szerelemmé fejlődik ha hagyom.

A másik amit megtanultam: a hűség döntés. A páromat választottam az új izgalmas szerelem helyett. Mert emberileg verhetetlen. Vele akarok élni, mert mellette megtaláltam mindent, ami nekem kell. Így őt választottam. És nem érdekelt más alternatíva.

A harmadik amit megtanultam: a kapcsolatba energiát kell fektetni. Teljesen mindegy, hogy az párkapcsolat, vagy csak barátság. A kapcsolatokat ápolni kell. Anélkül elsorvad. Ha mindig dolgoztok rajta, nem unjátok meg egymást 10 év alatt se.

A párod nem bumeráng. Ne gondolj rá így! A negyedik dolog, ami egy kapcsolat alakulását befolyásolja: a változás. Az életünk, életkörülményünk folyton változik, alakul. És minket ez formál, változtat, akár gyökeresen is. Én tinikorom alatt nem változtam úgy meg, mint 26-28 éves korom között. Hogy miért? Mert akkor kaptam az élettől a legnagyobb pofonokat. Aki előtte voltam az már nem ugyanaz a nő, akivé lettem. És ezt most miért mondom neked? Azért, mert ugyan várhatsz a kedvesedre, amíg ő kiszórakozza magát (khm), de ami most még jó parti és "életem férfija" az lehet 5 vagy 10 éven belül, már nem lesz elég. Egyetemen mások a körülmények. Nem kell 50 fronton helyt állnotok és még egymással is törődnetek. Ebbe sok kapcsolat belebukott. Jó volt a férfi barátnak és ígéretes, de pl kiderül az első gyerek után, hogy nem apának való és plusz egy gyerek a nő nyakán... Tehát ez a várok rá... és ha megtalálja élete szerelmét? És ha ő X év után már nem azt akarja mint most? Tényleg azt hiszed minden ugyanaz lesz 5-6 év után? Már pár hónap múlva se.

És ha te visszafogadod, miután ő kiszórakozta magát, akkor szerinted neked mennyi becsületed marad majd? Mitől lesz értékes a kapcsolatotok? Hogy szereted? Ez elég? Össze tud tartani ennyi egy családot? Addig tudsz tenni a kapcsolatért amíg tart. Ha vége, onnantól már nem lesz sosem ugyanaz. És ha visszafogadod, akkor te sokkal rosszabb alkupozicióba leszel mint nő, hiszen téged nyugodtan lehet passzíváltatni, kispadra küldeni, mert ennyivel beéred. Már sosem lehetsz sztárjátékos ott, ahol cserepadra küldtek.


Szerintem ha el akar menni ez az ember, enged el. Az tisztán látszik, hogy ő is fél realizálni magába, hogy kifulladt az egész. Ha szeretünk valakit, akkor nem kell más. És 30 évesen sem érzem azt, hogy megőrülnék attól, hogy nem volt más az életemben, ellenben nagyon örülök annak, hogy nem kellett X kapcsolatot végig kinlódnom, hogy megtaláljam a társam.

2019. júl. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
9%
Kérdező az a baj, hogy itt csak női válaszok érkeztek, igen a nőknél tényleg úgy van, hogyha a párja mellett máson kalandozik, akkor már nem szereti őt, más kell neki. De a férfiaknak tényleg ki kell élni magukat, különben ott lesz benne a tüske, ettől függetlenül szerethet, de a férfiak természetüknél fogva nem monogám tipusak szexuálisan, szeretnek vadászni, a nő meg szeretné őket megfogni persze, de alapvetően egy 19 éves srácot megfogni nem épp természetes ha érted (a fiúk a mai világban amúgyis később kezdenek, pont a csajozós korban van, te meg már komolyra érett vagy)... a gyerekvallalas megint más téma, azt csak akkor ha valakit tényleg letudsz kötni, 19 éves férfi még véletlen sem gondolkodik ilyenen alapvetően.
2019. júl. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Utolso es te ferfi szemmel latsz ra eselyt hogy visszajojjon? Utolso elotti neked meg koszonom ezt a hosszu valaszt lehet be fogom letni ezeket a dolgokat csak idovel :(
2019. júl. 7. 20:08
 15/18 anonim ***** válasza:
12%
Igen látok kérdező, egy életét úgy leélni egy férfinak, hogy csak 1 nővel volt, hát na, pláne hogy ti is baratsagbol jöttetek össze, fiatal még, 1 élete van, 1 fiatalsága, kell egy kis csajozás. Te szemszögedből marha nehéz, igazából az lenne a legjobb ha szakitanatok, ne alazd magad, szakitsatok és ha tényleg szeret visszafogja magát könyörögni.
2019. júl. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Vagy provokatív kérdés, vagy nulla érzelmi intelligenciával rendelkezik a kérdező.
2019. júl. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Rockarc ***** válasza:

Kerdezo. Ha szereetnel %-ot latni, akkor a ferfiak 90%-at sose latnad viszont, maximum alkalmankenti sexre. Persze van aki a 10%-ba tartozik, na ok nem szoktak hasznalni a kielni magam szoosszetetelt. Ez nem mas, mint egy szakitas felvezetese, sajnalom. :(


43F

2019. júl. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Dehogyis szeret. Ha szeretne, eszébe se jutna más nő szexuális szempontból. Én amióta szerelmes vagyok, más nőre rá se tudok úgy nézni.
2019. júl. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!