Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni, hogy párunkat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni, hogy párunkat kiragadjuk egy olyan egyházi személy karmai közül aki csak kihasználja az embereket?

Figyelt kérdés
27/F vagyok párom pedig 23/N. Elégé vallásos, ami túlmegy egyfajta "normalitáson". Sajnos a helyi pap annyira betudja őt hálózni (mellette még 4-5 fiatal lányokat) hogy szinte már zombikká válnak. Nem szoktam feszegetni a témát de eljutottam odáig, hogy ha meghallom a papnak a névét akkor már hányhatnékom van. Tanév végén páromnak vizsgái voltak és mondta arra szeretne koncentrálni de utána miénk az egész nyár. Erre beköpte, hogy mennie kell egyházi táborba mert a "tiszteletes" számít rá. Nem akarja lemondani, mert fél meghargszik a pap. Nem szóltam semmit erre, mondtam rendbe menjél. De 3 nap alatt három vita volt már köztünk és természetesen én vagyok a "piku" mert nem támogatom őt. Szerdán templom ne menjek, szombaton hittan, vasárnap pedig templom. Én toleráns vagyok de kezdem kicsit soknak érezni már ezt (tudom, tudtam mikor összejöttem a csajjal). Bele sem merek gondolni, ha esetleg a pap nem támogatná a házasság kötésünket, mert volt erre példa. A holdudvarából egy csaj férjhez ment és olyan botrányt csapott, hogy majdnem szétment a csaj a férjével. Hogy lehetne picit legalább leszerelni a papot?
2019. júl. 10. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Miért vagy olyannal együtt, aki gyakorlatilag a télapóban jobban hisz, mint a kapcsolatotokban? Ha egy mesével megvezetik, akkor miért tervezel vele bármi komolyat?
2019. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Ha Hitgyüli vagy Jehova Tanúi vagy más szabadegyház, akkor kevés esélyed van. Akkor inkább váljatok el békességben.


Ha történelmi egyház, akkor azért ez nem általános, tehát más faluban, városban bizonyára sokkal normálisabb pap lenne.

De úgy sejtem, te ateista vagy.

Ha a párod tényleg komolyan veszi a hitét, akkor nem fog veled megesküdni. Ha megesküdne, még ha a pap semmi rosszat nem szólna rá, akkor is nagyon nehéz tehertétele lenne ez a házasságotoknak. A gyereknevelésben gyakorlatilag áthidalhatatlan konfliktust okozna.


Néhány dolgot nem értek még: Mennyi időre menne egyházi táborba? Ha nyári szünete van, és egy hét a tábor (ez a szokványos), akkor nem kéne fönnakadnod rajta.

A szombati hittan és a vasárnapi templom nem egész nap tart. Miért nem lehet a nap többi részében találkozni?

2019. júl. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a rák az a "piku"? :D

32/f

2019. júl. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tiszteletes az lelkész
2019. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ateista hiszek Istenben is templomba is eljárok. De tényleg túlzásba viszi a pap, hogy mindenről be kell számolni, menni nála "segíteni" és rányomni fiatal lányokra az akaratát. Református egyházról van szó, engem normális keretek között nem zavar csak mikor látom hogy hülyére veszik, kihasználják és emiatt elvész a fiatalságának jó része az kihoz a béketűrésemből.
2019. júl. 10. 12:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Öltözz be Jézusnak és látogass el éjszaka a paphoz. Rögtön ki fog térni a hitéből
2019. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én ismerek ilyen embereket.Teljesen mind1 melyik valláshoz tartozik ugyanis minden vallásban meglehet találni ezeket az elvakított embereket. Náluk általában szex sincs házasság előtt. A párod egyáltalán nem önmaga ugyanis ezeket az embereket általában sikerül az ilyen közösségeknek teljes átváltoztatniuk. Vagy összeszedi magát és megpróbál velük minden kapcsolatot szakítani vagy dobod. Ha nem dobod ő fog dobni ugyanis ott elvárás, hogy az ember párja ugyanúgy benne legyen a hokuszpokuszokba.
2019. júl. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja, értem.

Mindenképp vedd számításba, hogyha ez a pap extra erős befolyást tud a barátnőd fölött gyakorolni, akkor a barátnőd nyitott ezekre a dolgokra. Tehát 5-10-15 év múlva is lehet ilyen. Akár olyan szinten is, hogy a gyerekei mellől megy oda, ahová a pap hívja (és lesz rá bibliai igehely, amivel takaródzni fog!).


Figyu, én azt mondom, üljetek le beszélgetni a közös jövőtökről. Mondd el, hogy te, hívő emberként hogyan élnéd meg (férjként, családapaként) az egyházhoz tartozásodat. Mondd el, mi az, amit túlzásnak érzel az ő viselkedésében. Mondja el ő, miért fontos neki azt csinálnia.

Aztán valami kikerekedik. Lehet, hogy az, hogy befejeződik a kapcsolatotok. De hidd el, sokkal jobb, mintha 5 év múlva házasságban, gyerek mellett lennétek ugyanebben a helyzetben.


Nem vagyunk egyformák mi, hívő emberek sem. Én ismerek olyan családot, ahol a feleség lelkész, a férj orvos. Az orvos férj a saját szabadságából másfél hetet arra áldoz, hogy a feleségével egyházi táborban legyenek (ők vezetik). Természetesen saját gyerekeiket is viszik. Ezeket nem lehet kényszerből csinálni. Vagy szívvel-lélekkel csinálja a párjával az ember, vagy kőkemény megalkuvás mindkettőjük élete.

2019. júl. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
De tényleg 😂😂😂😂 Ahogy előttem is kérdezték, mi az a piku? 😂😂 nagyon nvetek ne haragudj!
2019. júl. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Semmit. A párom családja is Hit Gyülekezete szektások. Teljesen elvontak.
2019. júl. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!