Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy erősen vallásos személy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy erősen vallásos személy és egy egyáltalán nem vallásos ember között működhet hosszútávon jól működő kapcsolat?

Figyelt kérdés
2018. dec. 26. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a vallásos személy nem akarja minden áron ráerőltetni a másik félre a vallást akkor igen. De nekem nincs tól jó tapasztalatom ilyen téren. Szerencsére soha nem volt vallásos párom, a férjemnek viszont többször is. Az egyik csajjal teljesen reménytelen volt a dolog, mert minden áron rá akarta tukmálni a vallását. A másik lány meg megcsalta egy református lelkésszel, majd ott is hagyta érte mert fontosabb volt, hogy a párja is vallásos legyen. Természetesen akinek nem inge ne vegye magára.
2018. dec. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Az én barátom baptista, de nem akarja rámerőltetni, el szokott hívni imaházba, ahova alkalomadtán el is megyek, hasonló értékrendünk van, hasonló dolgokat szeretünk, így csak azért, mert én nem járok minden hétvégén misére, és csak mert nem hiszek el mindent, ami a Bibliában van, még teljesen jól működik a kapcsolatunk. Aztán ki tudja, lehet idővel én is baptista leszek, bár erre kicsi az esély.


Amúgy ők például házasság előtt nem szexelnek, én viszont rengeteget szexeltem előtte, úgyhogy most legalább önuralmat és türelmet tanulok tőle :)

2018. dec. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én erre láttam példát, de az a házasság a 70-es években kezdődött, és a nő volt a vallásos. Szerintem ez a két tény döntő volt abban, hogy a kapcsolat működőképes volt. Ugyanakkor véleményem szerint ma már nagyon kicsi a valószínűsége hasonló esetnek. Persze nyilván nem kizárt.
2018. dec. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Működhet, ha egyik sem akarja megtéríteni a másikat.
2018. dec. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Egy erősen vallásos ember azt gondolja, hogy meg kell mentenie a lelkét annak akit szeret, hiszen ha nem fog ő is hinni, akkor az problémákat okozhat.


Persze, ideig-óráig le lehet mondani erről a másik megmentése sztoriról, de előbb utóbb eljön, hogy mi lesz vele, ha nem látja be, hogy rossz úton jár, oda a halhatatlan lelke, és ki mást akarnál ettől megvédeni, mint akit a legjobban szeretsz.

2018. dec. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég necces. Max. ha gyereket nem akarnak, és mindkettő meg tudja állni azt, hogy nem akarja rátukmálni a másikra a nézeteit és ha szóba kerül a vallás, tudnak személyeskedés és vita nélkül beszélgetni. Amire sztem elég kevés ember képes...
2018. dec. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kistál_és_a_bor ***** válasza:

Mennyire erőszakosan hittérítő...?

A másik mennyire türelmes...?

2021. febr. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!