Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha te nőként nem végzel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha te nőként nem végzel kereső munkát, és a párod tart el, akkor van-e különbség kettőtök fogyasztási szokásaiban?

Figyelt kérdés

Ha munkanélküli vagy, vagy még nappalin tanulsz, és együtt élsz a pasiddal, aki dolgozik és eltart téged, akkor ez a hétköznapokban okoz-e köztetek egyenlőtlenséget a pénzköltésben, fogyasztási szokásokban?


1. Ugyanannyit költesz magadra, mint a párod saját magára?


2. Előfordul, hogy visszafogod az otthoni fogyasztásaidat, például villany, víz, gáz, internethasználat, hiszen te nem tudsz beszállni a rezsibe?



3. Előfordul, hogy más módon próbálsz "törleszteni", erődön felül is a párod kedvébe járni, mert úgy érzed, bizonyos dolgokat be kell vállalnod, hiszen te nem viszel haza pénzt? Például több házimunkát végzel, mint a párod, olyankor is szexelsz vele, ha nincs hozzá kedved, vagy egyéb módon lesed a kívánságait?



2019. júl. 22. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Bocs, de nem a rabszolgák vagy. Ő is lehet munkanélküli, akkor csicskaztatod és parlagon tartod?

Nappaliskent nem koltoznek a pasimhoz, még akkor is meggondolnam, ha tudom, hogy nem használja ki.

2019. júl. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetünkben nappalin tanulok, a diákmunkám a karjára, rezsi+albérlet felére elég tehát nem állíthatjuk hogy a párom tart el, de közös számlára érkezik a fizetésünk. A víz villany stb fogyasztáson mindketten spórolunk, magamra nem vagyok képes költeni az "ő pénzéből" hiába mondja. Ha valamire az általános dolgokon kívül szükségünk van, vagy programot csinálunk, annak a felet viszont általában mar nem fedezi a fizum, így szigorúan véve azokat ő fizeti. Nem kompenzálok semmi más téren, ha egymás kedvében járunk azt szeretetből tesszük, ketten vállaltuk ezt így, nem érzem hogy bármiben is törlesztenem kellene neki. Ő pedig szerencsére nem az a típus aki ezzel a helyzettel visszaélne,vagy a fejemhez vágná.
2019. júl. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs különbség. Én is voltam munkanélküli pár hétig, a párom is. Aki otthon volt, többet vállalt a házimunkából.
2019. júl. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én tartom el a tanuló párom. Nélkülem tanulni se tudna, ezt pontosan tudja, így alapból nem él vissza a helyzettel. Közös bankszámlánk van, de csak nekem van hozzá bankkártyám, amikor csináltatni akartam neki is elutasította.
2019. júl. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekekkel vagyok itthon, csak gyest kapok, mert a részmunkaidős állásomból számítva kevesebb lett volna a gyed. Nyilván az enyém a házimunka nagyobb része, hiszen én vagyok itthon és amikor alszanak a gyerekek (4 db 5 év alatti kislány), csendben fel tudok mosni, tudok főzni, ki tudok teregetni, stb. A környezetünk miatt igyekszünk odafigyelni a fogyasztásra, nem égetjük a lámpákat feleslegesen, nem folyatjuk a vizet feleslegesen, nem eszünk szemetet, nem termelünk feleslegesen hulladékot. De ez nem azért van, mert én nem keresek, hanem mert szeretnénk, ha a gyerekeinknek még élhető lenne ez a bolygó. Nem vagyok alátendelve azért, mert htb vagyok.
2019. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Noblesse Oblige ***** válasza:

Amikor munkakereső voltam, akkor az extra kiadásokat a megtakarításomból fedeztem. (15 éves korom óta rakom a pénzt). Több időm volt a házimunkára, így azzal segítettem a közös életünk, hogy vezettem a háztartást. De alapvetően csak a tisztálkodási szerekre, és eü cuccokra költöttem. De kb. ennyit költ magára a párom is normál esetbe.

Minden más a normális mederben ment. Nem szexeltem többet, vagy erőmön felül (?)

2019. júl. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
# 4 az érdekesebb kérdés, hogy te visszaélsz-e ezzel az aszimmetrikus helyzettel, hogy a megélhetése tőled függ.
2019. júl. 22. 09:47
 8/13 A kérdező kommentje:

"Közös bankszámlánk van, de csak nekem van hozzá bankkártyám, amikor csináltatni akartam neki is elutasította."


Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ő nem nyúl ehhez az összeghez?

2019. júl. 22. 09:48
 9/13 anonim ***** válasza:

1. Nem mert nem lepem meg magam drága használati tárgyakkal. Csak azt veszem meg, ami nagyon kell / nagyon vágyom rá, de sosem valami drágaságot.

2. Ez nem jellemző, mert vizet vissza tudom fogni, de az olcsó. Áram a drága, azt meg nem tudom visszafogni. Talán egy minimális szinten azért visszafogom a fogyasztásom.

3. Nem végzek több házimunkát, de a rám eső rész miatt nem panaszkodom, becsülettel elvégzem. Ha több a szabadidőm, akkor végzek több házimunkát. Amit a szexről mondasz, az röhej. Van kedvem vele szexelni mindig, ha esetleg mégsincs, akkor nem szexelek. Nem vállalok be plusz lepippantásokat, csak mert eltart, csak úgy, ha viszonozza (69). Én nem szoktam lesni a kívansagait, de azért persze próbálok kedvére tenni sokszor.

2019. júl. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Aki külön lakni eléggé felnőtt, az dolgozni is legyen az :)
2019. júl. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!