Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » A kiégést vissza lehet fordíta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kiégést vissza lehet fordítani, hogy az ember teljesen kilábaljon belőle?

Figyelt kérdés

A helyzet, h teljesen ki vagyok égve. Nemtom, hogy vajon a jólét amiben felnőttem, a család és társadalom által elvárt folyamatos nyomás, a felszínes érdekkapcsolatok, a viszonzatlan szerelem átélése vagy ezek együttese tett ilyenné, de tulajdonképpen mindegy is.

Kiégtem.

A szülői nyomásra lenyomtam a kötelezőket,nyelvvizsga,mesterdiploma stb., hogy a rokoni összejöveteleken legyen mivel villogni, amelyek ilyen gejl ünnepségek,ahol általában abban licitálják egymást túl az emberek, h kinek van több háza vagy diplomája.

Kiábrándultam ebből a közegből és már egyetem alatt amennyire csak lehet, függetlenné tettem magam a családtól,h anyagilag minél kevésbé szoruljak rájuk.

Lényegében a családom romokban hever,anyagilag nagyon sokat köszönhetek nekik amiért hálás is vagyok, de nem egy szerető légkör.

Munkát nem találtam olyat, ami igazán érdekelne, több nagy cégnél is voltam és mindenhol arra a kiábrándító tényre jutottam,h ezeket csak a profit érdekli,egy kaptafára megy mindegyik.

Barátaim vannak, de többségük külföldön él vagy sokat van távol, így nem tudunk olyan gyakran találkozni, persze azért szervezünk közös utazásokat a világ különböző pontjaira,amik jók szoktak lenni.

Sok lánynak bejövök, de már nincs kedvem felszínes kapcsolatokhoz, csak olyannal jönnék össze, aki tényleg nagyon érdekel. Volt akibe beleszerettem, de nem viszonozta, az nagyon a padlóra küldött.

Hát szóval teljes kiégés van (burnout) és nem tudom, mi a megoldás.



2019. nov. 8. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Sztem menj el pszichológushoz.
2019. nov. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már voltam, de semmi különöset nem állapított meg, azt mondta, ez a burnout jelenség valamilyen szinten mindenkire jellemző a korosztályomban.
2019. nov. 8. 21:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Foglalkozz azzal ami örömet okoz.
2019. nov. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen mindenki átesik...

Legalábbis én is átestem 1-2x.


Meg kell találni azt, aminek értelmét is látod, és azzal foglalkozni. Pl munkában. Ha az ember nem talál semmiben értelmet, akkor persze, hogy ilyen cefetül érzi magét, tudom miről beszélsz..


Amik segíthetnek, az új élmények, meg kell találnod, milyen tevékenységek okoznak örömöt. Pl mi az, amikor elmerülsz valamiben és csak megy az idő és feleszmélsz? Tehát amiben egyáltalán, el tudsz merülni? Ez lehet munka, hobbi is.


Ezek kellenek. HA most nincs ilyen, ezt az érzést ne egy leépítő dolognak fogd fel...

Pont, hogy arra sarkall, hogy motiváljon, hogy a saját utadat járd( pl elkezdted a családodat is lekoppintani, mert sérült az önérvényesülésed, nem a saját, hanem mások elvárásait kellett volna magadra erőltetni.)


Ez volt az első lépés. Most kb abban a köztes és (bizony ez a legrosszabb) állapotban vagy konkrétan, amikor még nem töltötte be más, új cél, értelem a már megszűnt régi helyét.


Ezért érzed a kiüresedés érzést.(talán a szociológiában nevén is nevezték ezt az állapotot, amikor a régi cél, értelem, identitás stb megszűnt, de az új még nincs meg, a kettő közötti hiányállapot vagy valami ilyesmi, már nem emlékszem nagyon)


Addig is, míg nem találod meg újra a helyed, nem árt lefoglalni kisebb, de örömet, szenvedélyt hozó dolgokkal, naponta fél óra is sokat tud számítani... Ezt neked kell tudnod, miben leled kisebb örömeidet, mi érdekel, mi foglalja le a gondolataidat. Mivel foglalkozol szívesen.

2019. nov. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan vagyok sajnos.
2019. nov. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Adni kell esélyt olyannak is, aki nem tetszik meg rögtön. Próbáld megszeretni a belső értékeit előbb.
2019. nov. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy mindened megvan, és burnout... pont ezért. Ezért lesz narkós csomó milliomos, meg híresség. Mi jövő héten költözünk külföldre, mert itthon éhen fogunk dögleni, a kutyáimat, akiket örökbefogadtam, és a gyerekeimként szeretem őket nem láthatom ameddig nem lesz lakás. Anyám egy másik országban él évek óta, bátyámék egy szintén másik országba fognak költözni. Mi azért nem égünk ki, mert van miért küzdenünk, és az apróbb előrelépésekben is örömünket leljük. Összességében boldogok vagyunk még akkor is, ha számtalan nehézségbe ütközünk.

Két lehetőséged van: vagy sajnálod magad tovább, és valami tudatmódosító hatására próbálsz meg boldog lenni, vagy pedig kilépsz a komfortzónádból, és keresel magadnak egy hobbit, egy célt, mely örömet okoz, előrevisz.

2019. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a 4es tök jót írt, és igaz, én is voltam így régebben, csak én más okból, éppen a pénz miatt.
2019. nov. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!