Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Református vallásban ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Református vallásban ez bűnnek számít?

Figyelt kérdés
Egy ideje találkozgatok valakivel, nagyon sokat beszélgetünk, jól érezzük magunkat. Sokszor imádkoztam, hogy az Úr olyan társat adjon, ha ad, aki vele jár. Ő ilyen. Viszont szeretnék ennél többet, mint csak beszélgetések, sokkal többet. Úgy értem komoly kapcsolatot, házasságot, nem kimondottan szexre vonatkoztatva, hanem úgy egyáltalán. Ez bűnnek számít?

2019. nov. 9. 16:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Inkább vallásosnak és olyan hülyének számít bűnnek lenni aki valami hülye ideológia szerint éli az életét nem a saját boldogsága/vágyai szerint.
2019. nov. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%

"Sokszor imádkoztam, hogy az Úr olyan társat adjon, ha ad, aki vele jár."

He?

2019. nov. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Ha még mindig képzeletbeli barátokkal beszélgetsz és ez fontosabb neked mint a kapcsolatod ápolása akkor inkább ne is menj bele.
2019. nov. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A kérdés valódi hívő reformátusoknak szólt! A többi hitetlen, vagy provokáló inkább kíméljen! Köszi!
2019. nov. 9. 17:56
 5/17 anonim ***** válasza:
de mit jelent az, hogy "aki vele jár" ?
2019. nov. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A kérdésed valóban nem igazán érthető. Pontosan miről is gondolod, hogy bűn lenne?


Ha meg nem akarod/tudod itt jobban kifejteni, kérdezd meg a lelkészt élőben.

2019. nov. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én sem értem. Reformatusoknak is van családjuk , nem ? Mi ebben a bűn ?
2019. nov. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szikrányit sem bűn, amit elvársz tőle, sőt - egészséges igény! Aki ellenkezőjét mondja, arra ne hallgass!
2019. nov. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ugyan katolikus vagyok, a férjem református és református esküvőnk volt, református lelkésszel készültünk fel a házasságra (ill. akkor már házasok voltunk, mert ugye a reformátusok már megkötött polgári házasság esetén tartanak egyházi szertartást). Nekem sem teljesen világos a kérdésed, de ha arra irányul, hogy a házasság előtt kerülj közelebb a szerelmedhez, akkor szerintem nem bűn. Legalábbis amennyire én tudom. Kérdeztem annak idején a férjemet, hogy mi a hivatalos hozzáállás ehhez, ő azt mondta, nem gondolja, hogy bűnnek számítana. A lelkész ismert minket régóta, tudta, hogy a házasság előtt több mint 2 évig együtt éltünk, szerintem ezzel nincs gondjuk. A házassággal meg pláne nincs, az a keresztény kapcsolatokban szerintem minden felekezetben magától értetődő. Én úgy értelmezem a "vele jár" megfogalmazást, hogy Istennel jár, tehát hívő. Nem hinném, hogy gond lenne a kaocsolatotokkal, hiszen mivel mindketten hívők vagytok, ugyanúgy gondolkodtok róla. De valóban, ha felmerült benned valami, ami miatt bizonytalan vagy, szerintem beszélj erről nyugodtan a lelkésszel.
2019. nov. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pont erre voltam kíváncsi! Azaz, majdnem. Azt tudom, hogy a házasság előtti szex, az bűn. De maga, ez az érzés, ami foglalkoztatott, hogy mennyire számít bűnnek, hogy én ezt a folyamatot egy kicsit sürgetném. Remélem érthető!
2019. nov. 9. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!