Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Siket lánnyal randizni? Tippek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Siket lánnyal randizni? Tippek?

Figyelt kérdés
Körülbeül 2 hete ismertem meg az interneten egy hallássérült lányt, aki nagyon tetszik nekem. Már nagyon ideje lenne személyesen is találkozni vele. Online nagyon jókat beszélgetünk, de félek tovább lépni, és elhívni randizni, mert nincsen tapasztalatom a hallássérült emberekkel. Félek attól, hogy hogyan oldanánk meg a kommunikációt élőben, mennyire lenne neki kínos ez az egész. Ha valakinek van tapasztalata ebben, nagyon örülnék pár tanácsnak, tippnek. Hallóktól és hallássérültektől egyaránt. :)

2019. nov. 29. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tőle is megkérdezheted szerintem. Pl. tud-e szájról olvasni meg ilyesmi. Szerintem nem zavarja a kérdés, örülne, hogy figyelmes vagy meg minden.
2019. nov. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Nyugodtan találkozz vele! Lehet, hogy élőben nem is fog tetszeni, vagy épp te nem jössz be neki, és ezzel meg is oldódik a probléma.
2019. nov. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg nyugodtan, nem fog megsértődni...

Vannak olyan siketek, akik tudnak beszélni... :)

2019. nov. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak arra figyelj, hogy legyél türelmes. Nyilván ő is fel lesz készülve, hogy élőben lehetnek megértési problémák. De szerintem ez inkább aranyos, mint kínos. Szóval ne félj! Hajrá!
2019. nov. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Én bajban lennék, hogyan lehet elmutogatni, hogy ezt most épp gúnyosan mondom? Sőt, ha születésileg az, nem is tudja milyen az, szóval még a mutatott idézőjellel se tud mit kezdeni.


Az meg úgy gond, mert nekem szinte minden második mondatom gúnyos vagy valami idézőjeles dolog van benne amit más hangon mondok.



És most épp nem. Jellemző!

2019. nov. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

5


Te gúnyolódni mész randira? Te ilyen paraszt vagy?

A másik meg az, hogy abba nem gondoltál bele hogy egy hallássérült ember sokkal jobban megérzi, észreveszi hogy te gúnyos vagy.

Felvilágosítalak. Meg sem kell szólalnod, az arcodból látja hogy egy barom vagy.

2019. nov. 30. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Hallókészüléke van, vagy teljesen siket? Ha van hallókészüléke, hallja amit mondasz.

Megkérdezheted, hogy számára mi segítene megértési problémákkal kapcsolatban. Ha probléma van, okostelefonon is lehet írni egymásnak például.

Ne félj, beszéljétek át előtte. Feltételezem neki is van kedvenc beülős helye, ahol tudja, hogy jó a világítás (ha szájról kell olvasni). Tud -e szájról olvasni, stb, megértéssel kapcsolatos dolgokat érdemes átbeszélni.

Ha hallókészüléke van, visszhangos környezet nehéz lehet.

2019. nov. 30. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Arra készülj fel, hogy cefet kényelmetlenül fogod érezni magadat. Ezen érzéseken kell továbblépned elsőre, de némi empátiával és megértéssel a zavarodat simán leküzdheted.


Általában, ha egy ember egy fogyatékkal élő társával beszél, hajlamos arra figyelni "ó igen, itt valami más"... és nem egyenlő partnerként kezelni. Tudatosítsd magadban, hogy ettől még bizony NEM "hülye".


Ha beszélsz, ügyelj rá, hogy a szádat NE takard el, NE fordulj el közben, ez nagyon fontos.

Igyekezz megfelelő artikulációval beszélni, de rátenni egy lapáttal már felesleges.


Lesz, hogy többször meg kell ismételj egy mondatot, légy iránta picit több türelemmel a szokásosnál.


Áthidaló megoldás lehet, ha van nálad bármi, amire írni lehet. Legyen szó "mezei lapról" vagy digitális felületről, a kompakt méretet tartsd szem előtt, nem kell az egész lakást vinni. Egy pici notesz, akár 6 színes ceruzával.


Tanulj meg pár apróságot a jelbeszédből. Hidd el, pozitívan fogja értékelni :).


Merj hozzá alkalmazkodni és engedd el magad, hidd el, jönni fog magától minden, ha a kezdeti nehézségen átléptetek.

2019. nov. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#5


Ez komoly? Tényleg azt gondoltad, hogy vele gúnyolódnék? "Zseniális..."


Nem, csak akkor, ha mesélek egy történetet az lesz tele cinikus, szarkasztikus, gúnyos utalásokkal. És, hogy miért? Erre is megadtad a választ - az, hogy rögtön beszóltál és azonnal hülyeséget írtál, képtelen voltál megérteni amit mondtam.


Na ezért. Az emberek többsége hülye ÉS idegesítő.

2019. nov. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!