Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ha egy lánynak kisebbségi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy lánynak kisebbségi komplexusa van, mert nincs diplomája, akkor miért nem járt normális egyetemre? Érdemes ilyen lánnyal randizni?

Figyelt kérdés

Engem nem érdekel, felőlem lehet csak egy érettségije is, ha amúgy tetszik, de nem értem miért kapja fel a vizet...

Úgy történt az eset, hogy van egy rendkívül dekoratív lány, akivel elég jól elvagyunk cégen belül. Egyik étkezés során szóba kerültek a felsőfokú tanulmányok pár kollégával együtt, amikor mondta, hogy ő banki szakügyintézőként diplomázott. Hogy micsoda? Ilyen alapszak létezik? Itt egy kicsit zavarba jött, majd mondta, hogy tulajdonképpen ez nem bachelor diploma. Kérdeztem, hogy akkor miért úgy mondta, hogy diplomázott? Itt kikerekedett egy kisebb vita, és a lány felemelte a hangját is. Kikérte magának, hogy ez egy felsőfokú papírnak számít, hiába 2 éves, nézzek utána, és ezt csak főiskola adja ki, és szinte ugyan olyan diplomát kap, mint aki alapszakra jár! Itt megkérdeztem, hogy ez olyan, mint az OKJ képzés, gyengébb hallgatóknak csinálják a kicsit gyengébbecske főiskolák megélhetési szakként? Mert hát ugye ebből is pénz jön be. De ebben semmi rosszindulat nem volt, ezzel nem őt minősítettem, hanem az oktatást. Én őt egy értelmes lánynak tartom, aki akár mérnök is lehetne, ha belefektette volna az energiát.

Ekkor minősíthetetlen stílusba csapott át. Hogy nekem hogy van diplomám, ha még nem is hallottam ilyenről? Mondtam, hogy a BME-n nincs ilyen. Ekkor lezárta a vitát azzal, hogy jó hülye vagyok a 2 BME mérnöki diplomámmal együtt, felállt, és otthagyott.

Azóta sem ül mellém ebédelni. Bocsánatot kéne kérnem? Miért is? Odamenjek hozzá megbeszélni a dolgot?



2018. dec. 29. 23:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem már mindenki fáradt a vitához, ti meg úgyse fogtok randizni. Szép jó éjszakát!
2018. dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%

Ja, az is látszik, hogy a BME-n még mindig nem tanítanak kommunikációs és szocializációs skilleket, és érzelmi intelligencia sem kell az elvégzéshez. :D

(ui: nekem is 2 BMEs mérnöki diplomám van, mielőtt beszóltok:D)

2018. dec. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon bunkó voltál. Ezek után csodálkoznék, ha még szóbaállna veled.
2018. dec. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem olvas el megint amit írtál, vagy tettél más szemmel. Előzőnek igazat adok.
2018. dec. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
89%
Bunkó és lenéző voltál. Nem kell bocsánatot kérned, majd barátkozik olyanokkal, akik nem tartják őt gyengébbecskének.
2018. dec. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
61%

túlságosan bele vagy buzulva a diplomáidba szerintem, még te magad sem veszed észre, hogy milyen gáz vagy

olyan vagy, mint azok a nők, akik ezen az oldalon minden diploma nélküli férfit primitív, büdös, paraszt munkáscsávónak titulálnak, közben lehet 700-800 ezreket keres egy jó szakmával, ő meg nettó 200 ért pötyög az excelbe képleteket a büfészakjával, amit végigpuskázott a 3 év alatt, és ezért hiszi magát felsőbbrendűnek

esetleg írj rá valamelyik ilyen nőre, és megszületne egy a szociopata álompár

2018. dec. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
32%
Bunkóság és tudatlanság vegyítve. Intelligensebbnek tartom azt, aki csinál egy 2 éves képzést mert tudja, hogy azzal is kb ugyan oda el tud helyezkedni, mint aki minden áron diplomát akar mert az olyan menci. Igazából a mostani munkaerő kereslet szempontjából pont ki lehet törölni a s-ggedet a diplomával. Egyre kevésbé érdekli a munkáltatókat. Szimplán ezért lenézni valakit tényleg tahóság. (Mondom ezt 2 diplomásként, ami kicsit ironikus de ez az igazság).
2018. dec. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

# 7

Nagyon nagy tévhitekben vagy, de nem kezdek el vitatkozni.

Mondjuk tényleg mindegy, hogy valaki OKJ-val vagy 4 diplomával könyvel le számlákat, de összetettebb munkaköröknél és nagy presztízsű multiknál ez nagyon nem így van, még az sem mindegy, hogy melyik intézményben szerezted a papírt.

2018. dec. 30. 00:09
 9/33 anonim ***** válasza:
9%

Te vagy nagyon eltévedve. Az a lényeg, hogy logikusan nem szabad gondolkodnod ezzel a csajjal kapcsolatban, mert é sem logikusan gondolkodik. Logikailag neked van igazad, sőt te egy ártatlan áldozat vagy itt, mi jogon állít be téged tudatlannak és bunkónak.

DE itt nem az észérvek számítanak. Mindenképp bocsánatot kell kérned több mondatban. Azt is mondanod kell, hogy ő is egyetemet végzett (pedig nem). Jobban nem tudom elmagyarázni, ez csak így van.

Ha tetszik neked, akkor érdemes megpróbálni a randit, de az előbb vázoltakhoz hasonlóan kell kezelned mindig, hiába elméletileg neked lesz igazad bármiben is.

2018. dec. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
66%

Ezt elég bunkó módon adtad elő, de valahol megértelek.

Nekem is van pár ismerősöm, akik vetítenek jobbra-balra, és direkt úgy beszélnek, hogy azt higgyék, hogy diplomájuk van, közben nem.

Bevett szokás XY egyetemet megjelölni, de arról már mélyen hallgatni, hogy ott OKJ-és vagy egyéb tanfolyamra jártak csak.

2018. dec. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!