Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hogyan fizetitek a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan fizetitek a közös utazásokat?

Figyelt kérdés

A barátom említette, hogy örülne, ha elmennék vele kb 5 napra egy külföldi útra pl Olaszországba. Hogyan lenne helyes rendezni az anyagiakat? Ő nagyon gazdag családból származik, havi több milliós jövedelemmel, én jómódúnak mondanám a családomat, be tudnék szállni a költségekbe, de nem az önálló keresetemből, mert egyetemen tanulok én is. Randikon nem enged fizetni, így drágább ajándékot szoktam venni neki. Az utazást ő vetette fel.

Nálatok hogy működik?

20-22 évesek vagyunk



2019. dec. 8. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

A barátnőm is annyi, mint te, tanul.

Én elég jól keresek, saját lakásra is összejött már, tehát nem kell spórolnom annyira, igy természetes hogy én fizetek. Ő is dolgozik, és pl. ruhát meg ilyeneket magának intéz.

2019. dec. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%

Milyen meglepő, hogy egy milliomossal jöttél össze... Sok a véletlen a világban, mi?


Amúgy húzd csak le, fizessen csak, ezért van.

2019. dec. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
A vasárnapi ebéd után kicsit megszaladt a fantázia a Futrinka utcában?
2019. dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ismerjük egymás baráti társaságát, egy intézményben tanulunk, nem az anyagiak alapján választottam, ezt nemrég tudtam meg. Nem hivalkodó, nincs fent a közösségi médián sem.
2019. dec. 8. 13:06
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Ne hallgass az irigy lúzerekre.

Amennyit kényelmesen beletudsz adni, annyit, de beszéljétek meg.


Mikor még egyetemre jártam, az akkori német barátom semmit nem engedett fizetni a nyaralásokra. Most már jól keresek, így nagyjából felezünk. Nem fillérezünk Excel munkafüzetben.

2019. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tesóm és az exbarátnője mindig penire pontosan kiszámolták, hogy pont fele-fele legyen. Mi a volt barátnőmmel úgy voltunk, hogy volt amit én fizettem, volt amit ő, pl. repjegyet én,szállást ő,vagy fordítva, sose garasoskodtunk, nekem mindig volt bőven pénzem, így eleve sose érdekelt, h mi mennyibe kerül, ő pedig ragaszkodott hozzá, h ne én fizessek mindent, hát mondtam neki, h akkor csináljuk úgy, h egyszer ő fizet, egyszer én ,mert nekem nincs arra energiám,h számolgassam, h ki mennyit tesz bele:D
2019. dec. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fizesse o. Te tanulo vagy. Olaszorszag kulonosen draga.

Vagy ne menjel.

2019. dec. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az semmiképp nem korrekt ha semmit nem adsz bele. Nálunk mondjuk egyikőnk sem volt gazdgag de a párom már teljes állásban dolgozott, én mikor hogy ahogy az időm engedte egyetem mellett. Nálunk úgy működött, hogy ami úgy összességében többre jött ki, mondjuk a szállás azt fizette ő, az olcsóbb dolgokat mint utazás vagy kaja meg fizettem én. Úgy soha nem mentem volna el vele kicsit drágább helyekre, hogy én nem adok bele egy korrekt összeget.
2019. dec. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzet nálunk.


22 éves vagyok, nem mondanám gazdagnak magunkat, de nagyon jól élünk láthatóan sokat költünk.


A barátnőm 20 éves, dolgozik, egyetemista (mondjuk én is) és minimális segítséget kap otthonról.


Amikor dolgok fizetéséről van szó mindig felezünk és nem, mert nem fizetném ki én, csak az ő önbecsülése nem engedi.


Már 5 hónapja vagyunk együtt és remekűl megvagyunk. Én is néha úgy érzem, hogy nekem picit többet kéne bele adnom a dolgokba, mert könnyebben megtehetem, de valahol úgy normális hogy 50-50 az elosztás.


Nálunk a barátnőm vetett fel hasonló külföldi utazást, ami végül nem valósult meg rajtunk kívűl állóokok miatt, de ő fizette volna a saját részét.


Szerintem beszéld meg vele a dolgokat. Mond el neki, hogy te mit tudsz megengedni és aszerint válaszatok utazási célt, vagy esetleg ha felajánlja, hogy ő állná a te részedet vagy valamilyen szinten állná csak az is lehetséges opció, de az őszinteség a lényeg egy kapcsolatban.


Mi is mindent megbeszélünk és emiatt pontosan tisztában vagyunk egymás anyagihelyzetével is mert ezt is részletesen kitárgyaltuk már.

2019. dec. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!