Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért van, hogy egy bizonyos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van, hogy egy bizonyos egyetemi szakok, egyetemek "menőnek" számít a nőknél míg mások nem?

Figyelt kérdés
Közigazgatást tanulok az NKEn és azt tapasztalom párkeresésnél, hogy erre sokan legyintenek. Komolytalannak, lúzernek néznek, lekoptatnak és azt mondják, hogy ez nem számít igazi egyetemnek. Bezzeg az orvos, jogász, mérnök, infós, katonai (!!!) szakokat meg dicsérik és azt mondják, hogy abban komoly perspektíva van, megbecsülés van, az enyém pedig büfészak. Miért gondolkodnak a nők úgy? Tenyleg igazuk lenne?

2020. febr. 20. 15:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Mert vannak büfé szakok és vannak olyanok, amit nehéz elvégezni (tehát intelligenciát felételez) és utána jól fizető szakmához jutsz. Ezen mit nem értesz?
2020. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Mert már nem csak diplomásokkal állnak szóba, hanem azok között is válogatnak.
2020. febr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Ez a tipikus felszines gondolkodás eredménye. A közig rendkivül szerteágazó, ennek megértéséhez azonban némi gondolkodás szükséges, amelyik erre nem hajlandó azzal sok dolgod nagyon nincs :D
2020. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

LÓVÉ!!!


IT, mérnök, orvos,... = pénzes meló, akár külföldi pénzes meló.


Büfé szak = külföldi meló, azaz London - mosogató.


Állatorvosit (IS) végeztem. Sok csaj azt hiszi baromi pénzesek a "lódokik", miközben a legtöbben egy állatpatika pultja, vagy egy vágóhíd húspecsétje mögött végzik. Csórón.

2020. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez abszolút nemtől független. Ha férfiakkal randiznál, ők is így reagálnának. Vagy ha pl szüleid barátaival beszélgetsz. Vannak általánosan menőnek tekintett szakok.
2020. febr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Azért mert az RTK-sokat jobban szeretik, a köziges fiucskák sosem rúghattak labdába azon az egyetemen.
2020. febr. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De én nem buta vagy pénzéhes lányokat próbálok össze szedni egy éjszakára, hanem hosszú távú kapcsolatot keresek. A lányok akiktől ezeket kaptam meg, mind szintén egyetemisták voltak. Orvosira, jogra, közgázra stb. járó értelmes, normális lányok. Mégis amikor mondtam nekik, hogy közigazgatás szervezőnek tanulok akkor egyből lenézőek, majdhogynem gúnyosan lettek. Ennyire szánalmas dolog lenne ez? Közigazgatásban is sok jó lehetőség van, stabil, kiszámítható munkahelyek, köz szolgálata, kényelmes munkaidő. Nem tudom miért lenne jobb egy jövendőbeli ügyvéd, orvos vagy ITs ennél.
2020. febr. 20. 15:54
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Én orvosira járok, szerintem tök érthető, ha egy orvostanhallgató lány szintén orvostanhallgató vagy orvos pasit keres. Annyira különbözik az életünk a "hétköznapi" munkahelyen dolgozóktól, hogy közülük nehéz olyat találni, aki ezt természetesnek veszi és elfogadja. Részemről ebben nincs semmi lenézés, felőlem foglalkozzon mindenki olyasmivel, ami érdekli, simán csak nem szeretném pazarolni az időmet olyan pasira, aki a földhöz veri magát, ha nem vagyok otthon este 6-ra, hogy vacsorát főzzek neki vagy nem tudok vele külföldi nyaralásokra járni 2 havonta a nettó 180-as fizetésemből.
2020. febr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

A szakmádtól, szakodtól függ a megélhetésed majd a későbbiekben.

Minden tiszteletem azé, aki elhivatottságból a tanárit választja pl. Vagy a közig-et.

De, amíg itt bértábláról, állami bérekről van szó, addig egy mérnök, orvos, jogász a többszörösét keresni meg, akár már kezdőként. De lehet több egy informatikus gyakornok fizuja, mint egy kezdő diplomás közigazgatásban dolgozóé.


Azt is érdemes megnézni, egy gazdmen, kermark, köziges szakot milyen sikerességgel, és hányan végeznek el. Milyen nehézségűek a tárgyak.

Egy mérnökin, orvosin mennyien végeznek, nem is időre, hanem minimális csúszással számolva.


Vannak elismertebb, nehezebb szakmák, és könnyebbek is.


Vajon egy informatikus szakon bizonyos tárgyaknál miért van 80-90%-os bukási arány ? Mert nem könnyű, szívatnak a tanárok is.

Nem minden szakon van ez így, hogy a tárgyak többsége nincs meg elsőre.

2020. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Olyan fura nekem ez. Valahogy soha, senkit nem érdekelt, hogy mennyit fogok keresni, vagy mennyit keresek. Az sem döntött soha, hogy milyen egyetemre járok. Max. egy (kevésbé) érdekes téma, de ennyi. Kizártnak tartom, ha ismerkedsz valakivel, és tetszel neki, meg személyiségre szimpatikus vagy, akkor ne akarjon tőled semmit, mert ilyen vagy olyan szakra jársz.
2020. febr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!