Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Baj, ha egy pasi már azzal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, ha egy pasi már azzal nemtetszést vált ki belőlem, ha a helyesírása borzalmas?

Figyelt kérdés
Szóval, már többször kerültem ilyen helyzetbe, hol komolyabb volt a dolog, hol nem... De mégis, annyira ki tud ábrándítani, ha valaki ennyire nincs tisztába a helyesírással vagy a nyelvtannal. (pl. "Hagy ne mondjam") Vajon ez mekkora veszteség? :)
2008. nov. 29. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az embernek apróbb dolgai is rengeteg dolgot árulnak el róla - így a helyesírásuk is. Én pl. attól függetlenül, hogy, internetre írok, még a nagy kezdőbetűkre és a mondatvégi írásjelre is figyelek. Nem döntöttél rosszul szerintem.
2008. nov. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. Engem is kiráz a hideg az ilyesmitől. Csak azért vagyok óvatos az ítélkezéssel, mert rossz pillanataimban én is sokat hibázok. :)

A rossz vagy igénytelen helyesírás nekem az olvasottság hiányát jelenti. És ez aggasztó tud lenni. :))

2008. nov. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha emiatt szakítanál vele, az elég gáz... Nem mindenkinek van egyébként megfelelő "érzése" helyesíráshoz, ez nemcsak az alapvető műveltség hiányában kereshető dolog.
2008. nov. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagy baj, ha valaki tetszik neked, esetleg szerelmes vagy bele, és egy ilyen kis hibát sem nézel el neki. Gondolj csak bele, mi lenne, ha: te helyesen írsz, de mondjuk a biológiához nem értesz, és valaki azért szakít veled, mert nem tudod a vörösvérsejt tudományos nevét hibátlanul leírni. Kötve hiszem, hogy korrektnek éreznéd.
2008. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Ezzel én is így vagyok, tudom nem szabad senkit ez alapján megítélni, de valahogy mégis....

Jaj, és ha valaki élő beszédben NÁK-ol, vagy SUK,SÜK-öl, az még jobban kiakaszt.

Petranova

2008. nov. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem probléma, egy ember helyesírása elárulja, hogy az adott ember mennyire tanult, intelligens.
2008. nov. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Ez elég jól mutatja azt, hogy az illető rendkívül igénytelen: hiszen ma már CSAK ezen múlik, hogy egy átlagember tud-e helyesen írni. Persze 1-2 hiba még becsúszhat: pl. te is 'tisztába' vagy a helyesírással... de aki sokat és gyakran ront, ott a jellemmel is gond van, az biztos.
2008. nov. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
53%
Abszolút nem árulja el egy ember intelligenciáját, hogy milyen a helyesírása. Az én párom diplomás, a főiskolán Köztársasági- ösztöndíjas volt, rengeteg dologban első, mégsem tud helyesen írni... nagyon szégyelli, de valamiért nem megy neki. De emellett tényleg nagyon intelligens. Eleinte nem nagyon értettem, hogy mitől lehet, főleg, hogy nekem ez a munkámhoz is szervesen kapcsolódik, de összességében egyáltalán nem fontos. Így is jól működik a kapcsolatunk. :)
2008. nov. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

A helyesírás nem tud sokat mondani (tényleg nincs mindenkinek érzéke hozzá), a beszédben a szóismétlés, vagy a szavak megválogatása inkább utal arra, hogy az illető mennyit olvasott. Ám az intelligencia sokkal inkább függ attól, hogy ki mennyit utazott, világot látott-e vagy sem, és nem kizárólag attól, hogy mennyi könyvet forgatott már a kezében.

Petranovának üzenem, hogy a SUK,SÜK-ölés egyes nyelvjárásokban teljesen mindennapi, és a helyesírás is megengedi, hiszen a nyelv attól is egyedi, hogy a különböző régiókban eltér a szóhasználat. És ha hallottál volna már a trianoni békeszerződésről, akkor tudnád, hogy nem csak Magyarországon élnek magyarok, hanem a határain kívül is, és ha jártál volna már legalább egy ilyen lecsatolt, többségében magyarok lakta területen, valószínűleg felfigyeltél volna arra, hogy a ragozás sokszor teljesen eltér a te általad megszokottól. Visszatérve a SUK,SÜK-ölésre, a Vajdaságban (a délvidéken) inkább elterjedt, mint -juk, -jük. (építsük, építjük; bontsuk, bontjuk)

2008. nov. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hááát. az helyesírás, az azért egy kényes téma, mivel manapság nem mindenki, sőtt elég kevesen tudnak helyesen írni. (Én is pl, sokszor Sajnos) De, nemkell olyan mellett maradnod. Vagy lehet megtalálod az igazit, és akkor nem az lessz a főpont. Amúgy, én testi dologal vagyok így. Nekem NAGGYON fontos, hogy a körme pl ápolt legyen. vagyis ne rágja, vagyis szép legyen. egyszer majdnem összejöttem egy sráccal, nagyon édesvolt, de a körmei. Szégyellem magam, de... úgy nemkellett. de most ő is és én is mással vagyok boldog. Ha neked az fontos, akkor nemszámít más mitszól.
2008. nov. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!