Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mit tanácsolnátok egy húszas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tanácsolnátok egy húszas évei elején járó lánynak, hogy kommunikálja le ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Ezidáig nem volt még párkapcsolatom, nem igazán voltam konkrétan randi szituációban sem (nem neveltetés vagy vallási okokból, szimplán csak félénkség, érzelmi éretlenség miatt), eddig kb. élből elutasítottam minden ilyen közeledést.

Kicsit szeretnék “felkészülni” arra, ha egy randin szóba kerülne ez a téma, akkor hogy lehet könnyeden, nem hazugságokba bújtatva előadni egy leendő randipartnernek, hogy 21 éves létemre igazából még semmiféle kapcsolatom nem volt. Nem eltitkolni szeretném, vagy hasonlók, inkább csak az infó szofisztikált tálalásában kérnék tanácsot.

(Úgy érzem néhány randi után megkerülhetetlen lesz a téma legalább pár szó erejéig és nem is akarom eltitkolni, hiszen ezek a dolgok is jelentős információt hordozhatnak a felek számára, viszont nem szeretném, hogy az kerekedjen ki belőle, hogy “tuti valami nincs rendben a csajjal, ha nem kellett eddig senkinek, inkább meneküljünk amíg lehet”, mert tényleg csak a korábbi félénkségemből adódó elzárkózásom eredményezte ezt a helyzetet.)

Köszönöm előre is az építő jellegű válaszokat! 🙂



2021. ápr. 14. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én semmit se kozmetikáznék a tényeken. Ha szóba kerül, kerek-perec megmondanám, hogy eddig nem volt párkapcsolatom. Ebből egyértelmű, hogy testi kapcsolatom nem volt. Azt azért nem érdemes utána részletezni, hogy mondjuk nem is csókolóztál senkivel, vagy plátói szerelmet éreztél más iránt, csak az illető nem vett észre vagy visszautasított. A lényeg, hogy párkapcsolatod nem volt.

Egyébként simán lehet, hogy ezek után a fiú vesz egy nagy lélegzetet, és elmondja, hogy őneki sem volt senkije, csak szégyellte bevallani. :-)

Szóval egyáltalán nem biztos, hogy az jönne le a fiúnak, hogy valami nincs rendben veled. Akinek meg az jön le, az húzzon is el balfenéken!

2021. ápr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyira a kommunikáció a lényeg nálad szerintem, de értem mire gondolsz. Inkább én arra fordítanék energiát, hogy ha negatívan reagál a másik fél, akkor azt te ne vedd magadra, tudatosítva legyen benned, hogy veled nincs semmi baj, és a másik csak nem ért, és beképzel dolgokat. Ez a legfontosabb.

Aztán jön, h jól kommunikáld ki. De szerintem, ha elfut tőled valaki ezek miatt, mielőtt megismerne, az jó hogy elfut. Szóval én nem is finomkodnék ezzel, hanem megmondanám, hogy nekem még nem volt, aztán ha kérdezi, hát éretlennek éreztem magam rá eddig.


Szóval, ez nem bűn, és nem rossz. Ez nem hiba. Ezt nem kell rejtegetni, finoman beszélni róla, mert semmi rossz nincs benne. Szóval, az egész gondolkodásod lehetne más erről. Szóval, szerintem túlgondolod ezt a részét, ÉS ha lelép idő előtt, furának néz és elítél, akkor abból tudod, h ő neked nem lesz jó partner.


Bár, ah hallottam, h mik folynak sok helyen, hogy otthagyják már az elején ez miatt az embert, lenézik, "nem akarnak vele bajlódni", számomra elég fura.

2021. ápr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak legyél őszinte. Nem kell ezt szépítgetni meg semmi. Ha szóba jön, nyugodtan mond el, hogy még nem volt kapcsolatod. Elmondod, hogy régebben visszahúzódó voltál stb stb ezért alakult igy. Így meg fogja érteni és nem azt fogja gondolni, hogy tutu baj van veled és azért nem volt. A kettes válaszoló jól mondja. Erre is készülj fel, hogy veled nincs gond. Lehet egy idiótát fogsz ki elsőre..és bármi olyat mond erre..azt ne vedd magadra!:)
2021. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A válaszaitok alapján máris más megvilágításba került a kérdésem..úgy néz ki, sikerült ismét abba a hibába esni, hogy magam helyett csak a külvilágra helyezem a hangsúlyt és ez magamtól nem is tudatosult bennem.

Nagyon hálás vagyok az empatikus hozzáállásotokért és köszönöm a segítségeteket! :)

2021. ápr. 14. 16:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a szituban vagyok, pár különbséggel, mert en csak azzal vagyok félénk aki tetszik, de ez se visz előbbre:D
2021. ápr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!