Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ha vannak itt köztetek, hívő,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha vannak itt köztetek, hívő, keresztyén lányok, fiúk, párok! Véleményeiteket, tanácsaitokat szeretném kérni, hogy zajlik/zajlott nálatok az udvarlási időszak, meddig mentetek el a testiségben házasság előtt?

Figyelt kérdés

Mi a barátommal nem szeretnénk lefeküdni egymással, csak ha összeházasodunk. Viszont nagyon nehéz azért megállni, hogy bármi kicsiny testiség, bújás, érintés sem legyen. Az önmegtartóztatás. Azt sokszor halljuk, hogy ma már a hívő párok is szexelnek, házasság előtt, de mi nem szeretnénk átlépni ezt a határt. Viszont nehéz meghatározni, hogy mi az amit szabad még lelkiismeretfurdalás nélkül, mi az amit nem.

Persze nem azt kérem, h megmondjátok, mit csináljunk, csak tanácsot kérek, hogy ki meddig ment el, mi segített neki megállni, mit gondoltok arról, h mi megengedett stb. Az igében olyan párok vannak inkább, akik meglátták egymást és össze is házasodtak(pl Ádám és Éva, Izsák és Rebeka), de ma már ez nem így működik egy nagyvárosban dolgozó élő fiatalok között, hanem van randizás, találkozások stb. Hosszabb idő telik el.

Mi nem tizenévesek vagyunk már.

Kérem, akik nem ilyen beállítottságúak, ne trollkodják szét ezt a bejegyzést, tudom, hogy a 21. sz.-ban vagyunk stb.



2021. máj. 5. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
A keresztyén szóval nálam el is vágtad magad
2021. máj. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Amúgy meg nyalás, szopás és a többi nem szex, nézd meg, hogy mit jelent a szex kifejezés 😊
2021. máj. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Tudom, ne trollkodjam szét...

De nem tudom megállni, hogy ne írjak le egy történetet, amit olvastam.

Egy nő osztotta meg, ő és a párja is hasonlóan vallásosak voltak és kizártnak tartották a házasság előtti szexet. Összeházasodtak, de utána se igazán ment a dolog. Aztán a férjnek lett egy barátja, akivel egyre több időt töltöttek együtt. A feleségnek meg pár év együttlét és nem tudom milyen hosszú házasság után leesett, hogy a férje meleg. Sikeresen elpazarolt éveket az életéből és beragadt egy reménytelen házasságba, mert hogy ugye házasság előtt szexelni csúnya dolog. Egy percig nem tudtam sajnálni.

A vallásodról nem fejtem ki a véleményem, de az minimum furcsa, amikor interneten idegen emberektől akarod megtudni, hogy mennyi szabálysértés után kell magad rosszul érezned.

2021. máj. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok hívő, de én úgy gondolom, hogy az önmegtartóztatásba a csók a maximum, ami belefér.

Viszont mindenképp gondolkozzatok el rajta, hogy mit is jelent ez nektek. Olvastam egyszer egy katolikus jegyesoktatás anyagát, amiben a pap intést fogalmaz meg a párok számára, hogy 1) a szex rossz a házasság előtt, mert felfedi minden titkunkat, és nem ismerjük meg eléggé a párunkat lelki síkon, 2) várjuk meg, amíg elmúlik a lila köd, legalább 1,5 év teljes el az esküvőig.

Ilyen módon én értem teljesen az első pontot, meg kell ismerni a párunkat esküvő előtt, és nem szabad, hogy csak a szex által keletkező eufória tartson össze. Na de ha ott a vágy, az úgy érzem pont, hogy egy elhamarkodott döntést eredményezhet. 1,5-2 év után (20as éveim elején) eszem ágában sem lenne házasodni. Van szex, van megismerés, és amikor már tényleg úgy látom, hogy minden stimmel, akkor hozom meg ezt a felelősséggel járó döntést. Úgy érzem a szex ígérete elhamarkodottabb döntéshez vezethet.

Természetesen a ti döntésetek mit hogy csináltok, de szerintem ezeket a szempontokat tartsátok szem előtt, hogy ha már önmegtartóztatás, legyen értelme.

2021. máj. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Először is szeretnék neked gratulálni! Egyre kevesebb sajnos a hozzád hasonló fiatal, aki így gondolkodik és cselekszik.

Én is így voltam. Nos mi eleinte csak találkoztunk, tudtam hogy ő is hívő és ő is tudta, hogy én az vagyok. Sokat sétáltunk, beszélgettünk, jártunk étterembe és moziba is, megismertük egymást. Aztán egyszer megmondtam neki, hogy nagyon fontos nekem és akkor öleltem magamhoz először. Utána jártunk kézen fogva, hozzám bújt ha például tévéztünk, de nem meztelenkedtünk egymás előtt és nem is ingereltük egymást szexuálisan. Azután megkértem a kezét, de mondtam hogy csak később valósítható meg hogy összeházasodjunk. Onnantól meg is csókoltuk egymást. Viszont mindig szem előtt volt a hitünk és az erkölcs, gondoltunk arra, hogy tiszteljük egymás hitét és erkölcsét. 2 év múlva házasodtunk össze, akkor is költöztünk össze. Ennek már 10 éve és nagyon boldogok vagyunk.

Sok sikert és előre is sok boldogságot! :)

2021. máj. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Senkit nem akartam megbotránkoztatni, azért is kértem a bejegyzésem végén, hogy kíméljük egymást, olyan sok a napi stressz, minek még generálni?

Az lényegtelen, melyik vallást gyakorlom. Nem akarok semmilyen vallást, embert, vagy hozzáállást lehúzni. Attól függetlenül , hogy látom a magam, vagy más hibáit és erősségeit egyaránt.


Tapasztalataim szerint a szexualitás nem egy olyan téma, amik a hívő közösségek terítékén lennének. Ami amúgy szerintem is hibás hozzáállás, mert az élet része szinte minden korosztályban.

Mindegy egyébként, hogy ki honnan jön, hívő, vagy ateista családból, a legjobb lenne, ha a fiatalokat a szülők készítenék fel, amennyire csak lehet, mert általános tény, hogy mindegy, ki milyen közegből jön, az internet felületein "tanulja meg", mi az intimitás. Itt sem lenne oly sok fiatal a kérdéseikkel, ha megkapnák a kellő és biztonságos tájékoztatást.


Mindenesetre csak tapasztalatokra voltam, vagyok kíváncsi, jó ha tudunk egymás által tanulni. Szerintem ez mindegy, milyen felület, ha javukra válik.


Köszönöm mindazok tanacsát, akik segíteni akartak. Hálás vagyok érte. És örülök. Várom természetesen továbbra is, ha olyan ember talál rá erre a bejegyzésre, aki szívesen elmondja tapasztalatait.


Kérlek, ne egyetek meg :-(

2021. máj. 6. 09:57
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom elképzelni, hogy tudjátok megállni...ha én már meglátok egy csinos lányt, már vinném is és kérdés nélkül magamévá tenném...

Ilyen dolgokról meg nem is beszélve, hogyha megölelem, akkor már teljesen áll a zászló.


Pedig, ki vagyok elégítve, van két állandó alkalmi partnerem is.

2021. máj. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__heteroszexualita..


Szerintem érdemes lehet megkérdezned ennek a kérdésnek a kiíróját.

2021. máj. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!