Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » 30as évei elején járó nőnek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

30as évei elején járó nőnek, aki életében először tervez online társkeresőn próbálkozni a társkereséssel, milyen tanácsaitok lennének? (kifejtés a kommentben) Női és férfi válaszokat is szívesen fogadok!

Figyelt kérdés

(ismerkedős privátra nem fogok válaszolni, nem itt szeretnék ismerkedni)


32 éves nő vagyok, kb. 2 és fél éve egyedülálló, és most már azért örülnék egy párkapcsolatnak. Hamarosan szeretnék megpróbálkozni az online társkereséssel, de mivel még teljesen kezdő vagyok ezen a területen, lenne pár (lehet, hogy elég buta) kérdésem. Nőktől és férfiaktól is szívesen veszek válaszokat - a troll meg a nő/férfigyűlölős válaszokat kéretik mellőzni.


- Ha esetleg több matchem lenne vagy több normálisnak tűnő férfi írna, akkor van arra valami etikett, hogy illik-e több férfival egyszerre levelezni, és ha valamelyikükkel megbeszélek egy randit, akkor ezt a többieknek illik-e, és ha igen, hogyan, a tudtára adni? Ilyenkor, ha az a randi nem sikerül jól, illik "visszatáncolni" azokhoz, akikkel régebben beszéltem? Mennyire szokták ezt a szívükre venni a férfiak? Ha közben valaki új rámírna, akkor mondjam azt neki, hogy "Bocs, már beszélgetek valakivel, ha nem sikerül, írok?" Ez nem hangzik nagyon furán? Vagy az oké, ha nem is szólok ezekről, csak akkor, ha a randi jól alakult? Akkor meg nem én lennék a hitegetős-játszmázós liba?

Szeretnék minél illemtudóbb lenni, de korrekt is, de nem akarok átmenni olyan kategóriába, ami "megcsalásnak" vagy komolytalannak, pasihülyítősnek számít.


- Minden megkeresésre kell reagálni? Mert itt gyk-n elég sokan panaszkodnak emiatt... én nem gondolom amúgy, hogy napi 600 matche lenne egy átlagos vagy átlag alatti nőnek (külsőre kb. a kettő közöttre taksálom magam), de tételezzük fel, hogy valós az, amit az itt panaszkodó férfiak írnak. Megmondom őszintén, azokra nem szívesen reagálnék, ahol látszik, hogy nem olvasták el vagy magasról letojták a profilomat és az elvárásaimat, ahol annyi igény nem volt az illetőben, hogy egy helyesírás-ellenőrzőt lefuttasson a szövegen, vagy ha arra nem veszik a fáradságot, hogy azonkívül valamit odaírjanak, hogy "szia" (hogy a meztelenkép-kuncsorgósokról és a f...képküldözgetősekről ne is beszéljünk). De pl. a fent említett esetet, hogy már akkor ír rám vki, amikor már akár több jelölttel is kellemes beszélgetést folytatok


- Ha valaki rám ír, és látom a profil alapján, hogy ebből számomra tuti nem lesz semmi, mert egy kicsit sem vonz, vagy az adatlapja alapján nem passzolnának össze személyiségre, hogy illik ezt megírni? A "Ne haragudj, de nem vagy az esetem" oké? Nők, ti mit tapasztaltatok elutasít után? Vannak őrjöngő őrültek, akik nem hajlandóak elfogadni a nemet? Volt olyan eset, hogy utána nyomoztak utánatok és máshol zaklattak? (olvastam ilyen sztorikat, csak azért kérdezem)


- Az nagyon ciki, ha a legtöbb feltöltött kép szelfi? Nincs olyan kiterjedt baráti-haveri köröm, hogy folyamatosan készülne rólam fotó, és nagyon nem vagyok fotogén sem, így, ha készül is fotó, legtöbbször "használhatatlan" (nem az a helyzet, hogy nagyon ronda lenne az arcom, és ezt titkolnám, hanem hogy több szinttel rondábbnak tűnök gyakran a képeken, mint a valóságban). Nem csücsörítős-kacsaszájas, bepózolós, luxusdiszkós-koktélszürcsölgetős, agyonfilterezett fotókról lenne szó, és lenne közöttük olyan kép, ami pl. kirándulás közben készült, tehát olyan kép is, ami mutat valamit azért az érdeklődési körömről, nemcsak kontextus nélküli szelfik


- kifejezetten Nőkhöz szól a kérdésem: nektek van vmi bevált módszeretek arra, hogy ki tudjátok szűrni a nagyon kamusokat a jelöltek közül? Vagy ha nem, akkor mire figyeljek oda randizáskor? (ez utóbbit nem arra értem, hogy én hogy viselkedjek, azzal képben vagyok... csak éppen, lehet, kicsit paranoiás vagyok, de manapság egyre több a hazudozó, a perverz meg a szexuális zaklató, őket szeretném kikerülni, vagy legalábbis nem áldozatul esni nekik)- ami eddig eszembe jutott, az az, hogy nyilvános, forgalmasabb helyre beszélem meg a randit, olyan helyre, ahonnan viszonylag könnyen haza tudok jutni akár tömegközlekedéssel is (így nem éjszaka)


- van, amit szerintetek nagyon érdemes megemlíteni a profilban tapasztalatotok szerint? (én arra gondoltam, hogy bemutatom magam pár mondatban - személyiség, hobbik; leírom, hogy én mit keresek - így hirtelen ez kb. annyi, hogy budapesti, nemdohányzó, intelligens, tájékozott, figyelmes, hasonló érdeklődési körű x-y éves férfit komoly kapcsolatra) olyan krónikus betegségem nincs, amit érdemes lenne leírni, gyerekem nincs (arról tudom, hogy vízválasztó tud lenni)


- nők, akik hasonló korosztályban vagytok / hasonló idősek voltatok, amikor online kerestetek társat: melyik oldalt ajánljátok? milyen oldallal milyen tapasztalataitok voltak? (budapesti vagyok, komoly kapcsolatot keresek)



2021. júl. 14. 11:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Tinderen pl csak az tud írni neked, akivel match van.


Az elején nagyon udvarias voltam mindenkivel, aztán egy idő után hasonultam a többiekhez. Ha nem volt érdekes nem írtam vissza, ha valakivel beszélgettem de ghosting lett, akkor ráírtam egy korábbira, akit a ghostolós miatt lepattintottam. Mindenki ezt csinálja, észre fogod venni. Fél év alatt azt szűrtem le, hogy nem szabad komolyan venni ezeket az oldalakat. Ha mégis összejön egy randi, netalán kapcsolat, örülj neki.

2021. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Harmincas férfiként az alábbiakat tudom tanácsolni.


Több match egyidejű futtatása:


Egyeseknél addig lehet több tűz a vasban, amíg az egyik randijelölttel komolyra nem fordulnak a dolgok.

Mások a gondolattól is rosszul vannak, hogy úgy randiznak, hogy közben van még másik emberrel is randi betervezve.

Ez tehát személyfüggő, valakinek belefér, valakinek nem. Nekem pl. nem.


Minden megkeresésre reagálni:


Nem és nem is fogsz tudni, hacsak nem akarsz napi 100+ "bocsi, nem" jellegű levelet küldeni.


Valaki rádír, válaszolj-e mindenképpen, akkkor is, ha nem jön be az illető:


Én nem vártam el ezt, ha nem ír vissza a nő, azt nemnek veszem. :)


Feltöltött képek:


Én azért mellékelnék teljes testes képet is. A szelfik legyenek előnyösek, normális megvilágítással.

Néhány szelfi + teljes testes kép elég, nem kell 100 fotót feltölteni.


Profilban mit említs:


Amit leírtál nagyjából rendben van, legyen kristálytiszta, milyen férfit keresel.


Plusz tipp:


A második / harmadik / x randin mindenképpen tisztázd vele a gyerek kérdést, mert hiába bármilyen szimpatikus a férfi, ha nem értetek egyet gyerekvállalás kapcsán, akkor lyukra fog futni a kapcsolat.


Amit az 1-es írt, az is hasznos. Ne gondold túl az online társkeresőn téged érteket. Emlékezz mindig arra, hogy mielőtt ilyen appok lettek volna, hébe-hóba találkoztál olyan férfival, aki szimpatikus volt. Most meg majd futószalagon jönnek a "lehetőségek". Ez esetenként megterhelő lehet lelkileg. Szóval csak lazán. :)

2021. júl. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

Az írásod alapján komoly és megfontolt személyiség vagy, szerintem ezt érdemes lenne kihangsúlyoznod. Férfiként úgy gondolom, hogy nincs abban semmi rossz, ha az ismerkedés legelején több vasat tartasz a tűzbe és ezt titkolnod sem kell. Persze ne úgy állítsd be, hogy a veled ismerkedő férfiak valamiféle versenyben érezzék magukat, de azt azért tudathatod, hogy másokkal is beszélgetsz, ismerkedsz. Ennyi ebből éppen elég is. Az viszont már visszatetsző, ha leírod, hogy "ma este találkozom valakivel, ha nem jön össze, akkor jöhetsz te". Ezzel gyakorlatilag eleve második helyre sorolod a férfit és azt nagyon jól tudjuk, hogy a másodikból soha nem lesz első.

Úgy gondolom, hogy nem kell minden megkeresésre reagálnod (nem is lesz 600/nap, ezt elhiheted), viszont azokra, amelyeken látszik, hogy az illető időt és energiát tett bele, illik. Legalább annyit, hogy köszönöd és jól esett a megkeresése, de te úgy gondolod, hogy nem működne kettőtök között, majd sok sikert kívánsz neki a társkeresésben. Talán lesznek értetlenkedők és olyanok, akik ebbe nem akarnak beletörődni, de ekkor már tilthatod, vagy csak figyelmen kívül hagyhatod őket. Viszont férfiként azt is tudom, hogy egy normális elutasítás is sokkal jobban esik, mint az, hogy semmit nem reagálsz.

A képekről: szerintem a túl sok szelfi nem jó. Személy szerint akkor már inkább azt javaslom, hogy csináltass magadról ismerőssel, baráttal pár teljes alakos képet. A legjobbak az olyanok, amire férfiként lehet reagálni, mert pl. egy ismert épület, táj előtt van, vagy épp valamelyik hobbid közben készült.

Nem kell magadról kisregényt írni, szerintem amiket leírtál, annyi bőven elég. Aki jobban meg akar ismerni, úgyis írni fog.

2021. júl. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Első jótanács: ne vedd ezt ennyire komolyan!


Az a tapasztalat, hogy sok beszélgetésre jut egy randi, sok első randi után lesz egyből folytatás, és 3-5 rövid zsákutca liezon után egy normális. Vagyis akkor kezdj bele, ha sok időd van, nem tör le a kudarc, és nem zúgsz bele mindenkibe az első találka után.


Az biztos, hogy komoly gyűjteményed lesz fas2os fotókból, mert ezt boldogtalan küldi. Sajnos az se feltétlenül bíztató, ha nem küld, lehet, hogy kicsi és szégyelli. Túl sokat futottam ebbe bele, hogy csak véletlen legyen.


Eleve nem hiszem, hogy jó ötlet úgy kezdeni, hogy komoly kapcsolatot keresel. Azt nem keresed, hanem véletlenül találsz. Szerintem. Viszont belefutsz ugyanúgy a kamus bunkóba, aki előbb elhiteti, hogy komolyat akar. Akivel jól érzitek magatokat, azzal meg enélkül is kialakul.


Igényes férfi nagyon kevés van. Sajnos. Azoknak meg kb. a fele nős. Viccen kívül! Legyen gyanús, ha nem lehet este keresni, nem visz a lakhelye közelébe, stb.


Elutasítás: ignoráld, ha nem érdekel. Megirhatod, hogy nem az eseted. 40% megírja, hogy te se neki, mert egy bányarém vagy, és örülhetsz, hogy kegyeskedett hozzád leereszkedni. 40% elkezd győzködni vagy könyörögni, hogy adj egy esélyt. 10% konkrétan halálosan megfenyeget. 9% nem reagál. 1% megköszöni a korrekt választ.


Az meg csak a te dolgod, hogy kikkel és hánnyal levelezel. Ilyen kérdésre vagy hazudj, vagy ne is válaszolj. Első randit nyugodtan szervezz le többet is. De ha jól alakul, és lesz folytatás, akkor illik a randikat egy emberre korlátozni. Nyugodtan lehet köpködni, de én azt javaslom, hogy 3-4 randiig várj, mielőtt lezárod a beszélgetést a többi lehetséges jelölttel. Onnantól, hogy összejöttetek, illik magad törölni az appról. Lelkiismeretfurdalásod ne legyen, hogy több vasat tartasz a tűzbe. Isteni szerencséd van, ha a pasi egyáltalán hajlandó magát törölni, és unalmas perceiben nem vadászgat tovább kóbor numerákra. Persze nem mind ilyen, csak a 90%.

2021. júl. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

"(ismerkedős privátra nem fogok válaszolni, nem itt szeretnék ismerkedni)"


Erre vonatkozik az egyik tanácsom. Ha online ismerkedsz, mert már komolyan kellene egy kapcsolat, ne zárj ki semmit már az elején.


Legyenek irányelveid, meg szűrőd.


Szűrők: partner irányában támasztott elvárásaid, ezeket te tudod kb, hogy milyen fickót keresel.


Irányelvek: ezeket az ismerkedésre randikra értem. Leírom példaképpen, hogy én miket határoztam meg ennél.

-egy emberre van 10.000 ft-om, hogy legyen vele kapcsolatban bármi progresszió (ismerkedés/randi költségek). Ha ez elfogy anélkül, hogy lenne egy csókos randi vagy több/kezdődő kapcsolat, akkor az annyi és már nem is lesz.

-egy emberre van 2 hét, hogy legyen vele kapcsolatban bármi progresszió...blablabla.



Magyarán, ha valakivel chatelünk 13 napot, de a 14-en nincs randi (0 ft-ot költöttem), akkor én ott abbahagytam. Ha találkozunk harmadik naptól, de csak viszem randizgatni, hivogatom mindenre, de semmi, a 10.000-et túlléptük (az ő részét, az én kajámat nem számolom ide), akkor én abbahagytam.


Nekem ez bevállt.


Neked még javaslom, hogy olyannal menj randizni, akivel videóhívásban beszéltél vagy telefonon(megvan a száma/látod a fb profilját), randi nappal, frekventált helyen és nem kocsikáztok. Ha ezeket betartod, akkor védve is vagy, meg időben se vagy olyan durván mínuszban, ha mégse jön össze.


Úgy voltam vele, hogy míg nem mentem el randizni, addig ismerkedtem, ezt megtartottam magamnak. Ha valakivel randizni mentem, akkor mással nem kommunikáltam akkor, ha pedig a randi jól sikerült, akkor a többiektől elköszöntem. Nyilván neked ezt egy fokkal könnyebb lesz meneddzselni, mert te nőként nem a kezdeményező oldalon vagy, szóval jobban pörögnek majd a dolgok nálad.


Sok sikert és legyél következetes.

2021. júl. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

Hagyj fel minden reménnyel!


Viccet felreteve. 1 tanacsom van!


SOHA! Ne engedj a zsarolasnak. Tehat pl megtalal egy csóró luzer, mamahoteles gyárimunkás, akit nyilván elutasitasz, ha elhord mindenfele r*bancnak, akkor se engedj neki! Meztelen kép kéresre ugyanez vonatkozik

2021. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat, mindben volt olyan, amit tudok majd hasznosítani :).


Az alap, hogy teszek fel teljes alakos képet is, főleg mert nem vagyok vékony, és nem akarok zsákbamacskát árulni.


Meztelen képet még párkapcsolatban sem küldenék, elég, ha ellopják a telefonját, aztán kerül fel a képem erotikus reklámoldalra vagy napisz.rra...

2021. júl. 14. 12:23
 8/23 anonim ***** válasza:
82%
En semmikeppen nem a Tinder ajanlanam, ha komolyak a szandekaid. Bar ott is osszejohet barmi is, de idegileg kikeszulsz a sok hulyetol, aki betalal. A komoly kapcsolathoz, meg minden mashol is, ido, penz es energia szukseges. Ha valahol sporolsz, azzal a sajat eselyeidet rontod. Ket dologgal mar az elejen nagyot tudsz szurni a jelentkezokon. Az egyik, ha olyan tarskeresore regisztralsz, ahol kotelezo valamilyen tesztet, vagy bio-t kitolteni. A sok idetlen, vagy kanos fiucskaknak ez mar megugorhatatlan. A masik, ha fizetos oldalra mesz. Ott azokat szurod ki, akik nem akarnak egy numeraert fizetni. Mivel nem is volt ilyen szandekod, ezzel idot es energiat sporolsz magadnak. Az ismerkedes teren szerintem ket dolgot erdemes figyelni. Az egyik, hogy a masik mit irt a biojaba, a masik, hogy mit reagal a tiedre. Ha valahol azt erzed, hogy nem, akkor azt felejtsd el. Az igen az altalaban lassabban szokott megjonni, nyugodtan beszelgessetek meg. Aki erdeklodik, keresi a kozos pontokat, raer veled foglalkozni, az legyen a befuto a randi szempontjabol. A randi fixalast nem erdemes nagyon huzni, valahol 3-7 nap kozott legyen, ahogy erzed. Ha 7 nap utan a jovo het veget jelolod meg ott mar elofordulhat, hogy a masik fel azt hiszi szorakozol vele, es kodde valik. Ilyen idoket elunk, de abbol a szempontbol meg igaz, hogy tokmindegy ki milyen szepek tud irni, ugyis eloben dol el minden. Rengeteg egyrandis partnered lesz. Abrandjaid ne legyenek, a joideje aktiv tarskeresoket mar jol megszurtek masok is es konnyunek talaltak oket. Fonyeremenyt akkor fogsz talalni, ha te az atlagtol eltero dolgokat preferalsz, vagy/es te is ilyen vagy es a masik pont ilyet keres. Annak kicsi az eselye, hogy valaki epp akkor regisztralt es teged szolit le elsonek. Egyszerre tobb vasat sem erdemes a tuzben tartanod. Bar eleg gyorsan rostalodik a mezony, amikor mar a 3. mondat utan is irni kene valamit, de zavaro lehet, ha tobb emberrel is beszelned kell. Mivel mind ismeretlen, konnyen osszekeverednek az informaciok, amibol kinos szituk tudnak kialakulni. Ha valaki megfog, akkor erdemes a fiokot inaktivva tenni, vagy felfuggeszteni, ha van ilyen opcio. (olyat keress, ahol van). Valaszolni senkinek nem muszaj. Akivel mar hosszabban beszeltel es nem lepte tul a jolneveltseg hatarait, attol praktikus elkoszonni. Magyarazkodni, eselyt adni a semmire meg ilyenek az rossz ut. MArpedig ilyenbol lesz dogivel. A legjobb, hogy amikor lezarod valakivel, akkor utana tiltod is, igy nem erhet olyan baleset, hogy megtudd mit gondol a masik az osi noi mestersegrol stb. Ezzel az online reszevel mar boldogulni fogsz. Az offline reszet meg neked kell megoldanod, de gondolom abban mar van nemi gyakorlatod ennyi idosen. Ha komoly tarsat keresel, akkor 3. randin mar bele lehet kerdezni mely, razos dolgokba is, mint vallas, abortusz, emberi jogok stb. Aki kozhelyekben es idezetekben beszel, annak nincsenek onallo gondolatai, vagy silany a kommunikacioja. Ezt mar a bioknal is ki lehet szurni elozetesen. Megegy tanacs a vegere. Ez egy daralo, a szo szoros ertelmeben, egy lelki daralo. Par honap sikertelenseg utan belefarad az ember. Akkor erdemes szunetet tartani es akkor ujrakezdeni, amikor megint megvan a kesztetes az ismerkedesre. Good luck!
2021. júl. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

A daráló találó. De szerintem nem jó hónapokat tölteni online társkeresőn. Legfeljebb pár hetet. Ennyi idő alatt összejöhet egy normálisnak tűnő pasi.

Viszont óhatatlanul olyan mélységeiben ismerheted meg a férfi lélek mocskait és szutykait, amikre sose voltál kíváncsi. Például: olyan ismerősöket találsz meg, akikről sose hitted volna, hogy ő is félrelép.

Ha nem tudod kezelni, ha nem tudatosítod, hogy nem mindenki ilyen, nagyon gyorsan megundorodsz a pasiktól.

2021. júl. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

#9

Pacsi🤚

2021. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!