Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Autista férfival nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Autista férfival nagyon vonzódunk egymáshoz, de nekem is problémáim vannak (részletezem). Működhet így a dolog kettőnk között, lehet-e ezen valahogy segíteni?

Figyelt kérdés

Defektes vagyok, az emberi kapcsolataim nagy része kudarccal végződött, mert sokszor nem vagyok képes felismerni az érzéseket, kifejezni őket, másokét észrevenni, értelmezni a finom célzásokat, bizonyos esetekben a humort. A mimika, testbeszéd egyáltalán nem érthető számomra, ezt jelenleg tanulom (esélyes nálam is az autizmus-asperger szindróma, de sosem vizsgálták, a szüleim pedig mindig tiltakoztak a pszichiáter ellen a társadalmi megbélyegzés miatt). Eddig még nem találkoztam velem hasonló személlyel, vagy beszélni nem beszéltünk.

Most viszont van egy autista srác a munkahelyemen, nagyon vonzónak tartom hetek óta, de valahogy érzem, hogy ez a dolog most más, mint előtte a többi kapcsolatomnál. Ő nagyon félénk, másokkal nem is nagyon beszél, de mikor kettesben vagyunk, velem szokott. Ezt általában ő kezdeményezi, mert nekem ez sem nagyon sikerül, 2-3 hétig még a szemkontaktusra is képtelen voltam vele. Mostanában többször jön hozzám nagyon közel, megérinti néha véletlenül (vagy nem véletlenül?) a kezem, vagy a könyököm és tőle nagyon jól esik (egyébként nem tudom elviselni az érintést másoktól). Sokat segít a munkában, úgy alakítja a szünetét, rutinját, hogy együtt lehessen velem, sokszor néz (amikor rá merek nézni és látom, néha elvörösödik). Hogyan tudnék beszélgetni vele, ha én nem tudok így a semmiből elkezdeni beszélni? Legutóbb bevallottam neki a problémáimat, hogy ne legyen nagy csalódás és inkább most kerüljön, mint később, ha még jobban megkedvelem, de most jobban közeledik. Érdekes, jobban érti a hangulatváltozásaimat, mint én magam. Amikor kiakadok, meg tud nyugtatni, illetve előre tudja már, és segít, így nem borulok ki. Szerintem szerelmes vagyok, most először életemben, mindig nagyon ver a szívem, ha először meglátom reggel. Lehet ennek a dolognak jövője, ha hasonló problémával küzdünk? Én önállóan élek régóta azzal nincs probléma, csak a váratlan dolgok mennek nehezen (ügyintézésre, idegen helyekre menéskor előtte felkészülök útvonaltervekkel, beszélgetés-sémákkal). Szerintetek van rá esély, hogy működjön kettőnk között valami? Hogyan tudnám kifejezni, hogy nekem is tetszik ő? Vele sokkal félénkebb vagyok, mint általában szoktam lenni, ezt sem értem, miért, de így még nehezebb.



2022. márc. 20. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Mi az hogy van-e esély?

Ti egymásnak vagytok teremtve.

Hülye vagy, ha nem jöttök össze.

2022. márc. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Én a helyedben nem keresnék társat.
2022. márc. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
sok embernek van autista beütése.
2022. márc. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
A leírásod alapján nekem is úgy tűnik, hogy ti egymásnak vagytok teremtve
2022. márc. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon helyesek vagytok. :)

Nekem úgy tűnik, hogy jól működtök együtt. Nagyon érthetően tudod megfogalmazni a problémáidat, úgyhogy figyelembe tudja venni a társad, de úgy fest, hogy már most tud kezelni bizonyos dolgokat veled kapcsolatban, ez ígéretes.

Beszélgess vele továbbra is amikor csak tudsz, esetleg elhívhatod munkahelyen kívülre is kávézni vagy teázni, ha úgy érzed, hogy menne neked.

2022. márc. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szimpatikus vagy nekem.
2022. márc. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Azt írtad, sokat segít a munkában.

Vegyél egy kisebb csokit, és add oda neki. Csak annyit mondj, hogy "köszönöm, hogy segítesz".

Lehet nem érti a gesztust, de talán kicsit bátrabb lesz és egy hosszabb beszélgetés is elindul.

Drukkolok nektek!

És NEM vagy defektes!

2022. márc. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

Jaj, a mai napon tudtam meg, hogy tényleg öregszem!! Olvadoztam a történettől. :)


Szerintem is nagyon jól fognak alakulni a dolgok, drukkolok neked!

2022. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%
Más a romi-cuki mese és más a valóság: két érzelmi analfabéta kapcsolata mibe fog kifutni?
2022. márc. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!