Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Összejönnétek külföldivel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összejönnétek külföldivel?

Figyelt kérdés
Akivel nem tudtok az anyanyelveteken beszélni? Szülnél neki gyereket, akinek nem a magyar lenne az anyanyelve? Aki nem érti, miért/hogyan örülsz a magyarok sikereinek? Szóval, hogy nem egy nép vagytok?

2022. aug. 26. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Egy csecsemő 3 nyelven is megtanaul.
2022. aug. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Igen
2022. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem. Pont azért, mert egy örökös falat éreznék köztünk a nyelvi és kulturális különbségek miatt. Folyékonyan beszélek angolul, de még egy angol anyanyelvűvel sem érezném magam olyan komfortosan, mint egy magyarral.


Utálok magyar lenni, szerintem okádék az egész magyar mentalitás és kb nincs olyan sportolónk meg énekesünk, akinek ne lenne szaros a nyelve, de ez nem változtat azon, hogy szeretnék egy olyan párt, aki átélte majdnem ugyanazt, amit én.


A nagy korkülönbséget is ellenzem például ugyanezen okból.


26n

2022. aug. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Igen, jelenleg is külföldi párom van (lassan négy éve vagyunk együtt) és az elkövetkezendő pár évben tervezzünk a gyermekvállalást.


Engem most se mozgatnak meg a magyar sikerek, mert pont annyi közöm van hozzájuk, mint egy német vagy egy japán sikerhez: semmi. A szeretteim és a saját sikereimnek örülök igazán, ezekre vagyok büszke.


A párom anyanyelve az angol és az olasz, én mindkettőt folyékonyan beszélem, és ha lesz gyermekünk, már a legelejétől fogva több nyelven szeretnénk nevelni (első sorban nyilván ezen a kettőn), ahogy előttem is írták, egy csecsemő több nyelven is meg tud tanulni.


Ettől függetlenül szeretném, hogy a gyermekem/gyermekeim magyarul is tudjon, hiszen minden kultúra és nyelv többet ad hozzá az emberhez, valamint jobban benne tudna lenni a magyarországi látogatásokban, tudna ő is kommunikálni a magyar családtagjaival. Amúgy is szeretném majd megosztani vele/velük a kedvenc magyar meséimet, filmjeimet, könyveimet, stb.

26/N

2022. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha magyar nyelven tudnánk beszélni, pluszpont lenne. Pl lehet határon túli magyar, viszont ott is nagy különbség lenne köztünk neveltetésben, mégis csak egy másik országban nőtt fel.


Viszont rengeteg mindenen elcsúszhat egy kapcsolat, amit a kulturális/ anyanyelvi különbségek nem feltétlen befolyásolnak.


Szóval igen, el tudom képzelni bár eleinte nagyon szokatlan lenne.

2022. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen.


En soha nem ereztem meg azt,amit fentebb emlitett valaki. En teljesen komfortosan erzem magam akkor is ha magyarul, angolul vagy mas nyelven beszelek. Kulturalis kulonbseget sem erzek a ferjem es koztem.

Valamint mas sikerehez nincs kozom, nem tettem erte semmit,ahogy Te sem es valoszinuleg a valaszolok kozul senki sem. Nem a mi munkank, erdemunk. Engem a sajat es a csaladom/barataim sikere erdekel es dob fel.


Harom eve vagyunk egyutt a ferjemmel, 10 honapos a kislanyunk es soha nem volt koztunk problema,hogy ne ertenenk vagy ne tudnank eleg arnyaltan fogalmazni egymasnak a 3 nyelv kozul amit hasznalunk. Jelenleg a lanyunk magyarul, angolul es urdun fog megszolalni es majd kesobb johet az arab.


Szerintem ez inkabb attol fugg,hogy milyen az az ember akivel egyutt vagy. Szorakozni akar vagy komolyan gondolja-e.


Persze az is nagyon fontos,hogy mennyire tudsz jol kommunikalni az adott nyelven. Folyekonyan beszelni nem valoszinu hogy eleg.

A szokincs pedig nagyon fontos, magyarul azert erzed magad biztosnak,mert rengeteg szot ismersz es barmit el tudsz mondani amit szeretnel vagy erzel. Ez viszont kemeny tanulast igenyel egy masik nyelven, sok ember elakad egy bizonyos szinten es utana mar nehezen vagy egyaltalan nem fejlodik.

2022. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Offtopic: de sok itt a 26 éves nő, én is az vagyok. :D


Nekem volt külföldi párom, és pont ezért nem. Vagyis hát soha nem mondom, hogy soha, de nagyon kicsinek tartom az esélyét. Nyelvi akadályok nem voltak soha, mert anyanyelvi szinten beszélem a nyelvét, a kultúráját is ismerem és nagyrészt szeretem. Viszont egy idő után elkezdett zavarni az, hogy pl. nem tudok neki elküldeni egy magyar nyelvű videót, ami tetszik, vagy ha egy film magyarul megy a TV-ben, vagy egy zene a rádióban, akkor nem tudjuk megnézni/meghallgatni anélkül, hogy fordítani kellene, minden egyes családi eseményen fordítanom kellett volna, ami az én interakciós lehetőségeimet is korlátozza, kicsit azért máshogy fejezem ki magam magyarul és angolul, ő pedig a magyar részről lemarad, illetve a magyar szóvicceket sem értené (nagy szóvicc rajongó vagyok). Mivel nekem hozzátartozik a személyiségemhez, hogy (magyarul) miket szeretek, hogyan fejezem ki magam, hogyan nyilvánulok meg a család/barátok előtt, olyan volt, mintha lemaradna a személyiségem egy darabjáról, és szeretném, ha a párom teljesen ismerne.


Egyébként rengeteg olyan párt ismerek, ahol különböző nemzetiségűek és anyanyelviek a felek, és nagyon jól működő kapcsolatban vannak, úgyhogy nem mindenki jut olyan sorsra, mint én. Ez inkább alkati kérdés, és nekem ezek szerint nem való egy "kevert" kapcsolat, másnak meg simán igen.

2022. aug. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En osszejottem egy amerikaival de ha ujbol fiatal lennek akkor jobban meggondolnam. A gyerekunk meg kicsi, majd most fog tanulni beszelni de szerintem nem fog tudni magyarul. Csak magyarul beszelek hozza de az anyja van vele a nap nagy reszeben mert en dolgozok es az angolt hallja. Vannak magyar ismerosiem akik nok, de meg akkor sem beszel a gyerek ha az anyukaja a magyar, nem az apuka.

A szuleim es a rokonok egy resze nem tud angolul. A haverjaim sem. Ha megyek Magyarorszagra akkor a felesegem szinte 1-2 emberek kivul senkivel sem tud kommunikalni. Nem erti a magyar vicceket mert angolra leforditva nem vicces.

De a magyar noknek nem kellettem az az igazsag, pedig nagyon sok csajjal randiztam, a legtobb kikosarazott az elso talalkozas utan.

2022. okt. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!