Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Sokaknál miért magától értetőd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokaknál miért magától értetődő még ma is, hogy egy férfi fizet az első randikon?

Figyelt kérdés

Anyagi egyenlőség van a nemek között, a nők is teljesen szabadon építhetnek karriert, akár többet is kereshetnek, mint a férfiak, egyáltalán nem gáz.


Éppen ezért nem igazán értem, hogy túlnyomórészt miért kimondottan férfiaktól várják el, hogy fizessenek egy randin? Azt hittem nincs olyan, hogy férfi gesztus, vagy a férfi dolga, mert a nők is megsértődnek, ha a főzést vagy a házimunkát kimondottan a női szerephez társítjuk, megváltoztak a viszonyok. Érdemes lenne elhagyni mindkét oldalon a maradi, konzervatív gondolkodást?


ápr. 4. 12:40
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%

Sose fizettem még randin,nem is fogok.Annak se kérem el az árát,ha én viszek valamit a barátomnak.Eleve csak olyannal kell randizni,akitől akarsz is valamit.

Ki is röhögtek volna,ha fizetni akarok.

ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%
xd
ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt illem, az fizet, aki ELHÍVJA a másikat. Alap.

Másrészt Magyarországon még mindig átlagosan 18-20%kal keresnek kevesebbet a nők a férfiaknál.

ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
75%
A meghívó fél fizet. Ha a nő hívja el a férfit a nő fizet.
ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
87%
Mert ő hívott a találkozóra.
ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
73%

Nőként én ezt feladtam. Nekem fontos lenne, hogy a sajátomat fizessem első randin, de így meg nem tudom, a másik ezt annak veszi-e, hogy akkor eltartom.


Nem tudok olyan módszert, hogy szűrjem a léhűtőket is, meg azokat is, akiknek a törékeny férfiasságuk attól függ, hogy meglobogtatják a bankkártyájukat.

ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
66%

Óó én pont olyan pasit keresek most akit végre meghívhatok egy étterembe, kocsival mennék érte és vinnék egy szál virágot is!

Ja , nem!!!

ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

#3


Az sem egyértelmű, hogy csak férfi hívhat el nőt randira. Egyébként a randikon valamiért még mindig >90 százalékban férfiak fizetnek, ez sokkal nagyobb aránytalanság, és teljesen indokolatlan.

ápr. 4. 13:04
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
#8 nem kötelező elhívni a nőket, ha nem tetszik, hogy ez az illem. Ha vendéget hívsz magadhoz, akkor sem fizetteted ki a kávé árát.
ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Leclerc ***** válasza:
91%

Mostanában pont Azon gondolkodtam hogy én hogy állok ehhez.


Az fizet, aki meghívja a másikat. Alapvetően ez nem derogál. Ha nem érdekel a nő, el se hívnám, így meg nem nagy cucc elsőre fizetni. Jó az is igaz, hogy sok pasinál esélytelen hogy meghívják valaha is elsőre valamire. De ezt dobta a gép, pár tízezer forint nem nagy dolog ha belegondolsz.


Persze ezzel elvágom magam egyeseknél, de az viszont nem elfogadható számomra, hogy nincs egy pont ahol változik a helyzet. És a nő is meghív valamire, vagy elhív valahova, amit ő fizet.


Ha nem ér annyit egy nő neked, hogy 4-5 randin előzékeny legyél, és te fizess, akkor inkább hagyd is az illetőt.

ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!