Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mi lenne a helyes döntés?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a helyes döntés? Havolt már ilyen helyzetben valaki, kérem ossza meg velem a tapasztalatait!

Figyelt kérdés

Nagyon kritikus helyzetben vagyok most.. 17 éves lány vagyok, márciusban töltöm a 18-t. Egy ideje már ( jó 1-2éve) azt vettem észre,hogy 20 év alatt már nem igazán találok olyan fiút,aki megfelel nekem. Ezért egy ideje már csak 20-30ig kiterjedően hozott össze a sors férfiakkal... ez oké. Akivel most viszont ismerkedek.. Ő egy ízig-vérig férfi. 29 éves(bár fiatalabbnak néz ki.) és van egy kislánya,aki 15 hónapos. Elvált, és még merészen benne van a mai világban,ezzel itt kifejezném azt,hogy eljárogat még társaságba, valamint a haverokkal. Az egész kis történetünk,úgy kezdődött,hogy én egy volt barátomon keresztül ismertem meg. Először nem is érdekelt a gondolat,hogy mi lenne,ha... eleve tabu volt,mivel 12 év van köztünk. Viszont 2 hete élőben is találkoztunk,és ez olyan hatással volt mindkettőnkre,hogy mostmár hosszú-hosszú beszélgetéseket akartunk folytatni. Tegnap is úgy sikerült az este,hogy összefutottunk,és 3-4 órán keresztül beszélgettünk. Elmondta, a szemembe nézve,hogy piszkosul tetszek neki,és az hogy én itt állok előtte, és lát engem, azzal teljesen kikészítem,hogy totálisan jól érzi magát velem,és hogy egyáltalán nem tudja, mit tegyen mivel, Ő nagyon is úgy érzi,hogy lenne esélye a kapcsolatnak,de tudja ,hogy ez számos komoly döntéssel jár.Pl: Ő független, saját háza,kocsija van. Én a szüleimmel élek,mint ez érthető, gimnáziumban tanulok,nemsokára végzek,akkor pedig egyetem. Annyi apró-cseprő különbség van, de ezek előbb-utóbb biztosan előjönnének és kibuknának. Fogalmam sincs mi lenne a helyes út. Abba bele sem merek gondolni, a szülők mit szólnának ehhez. Más ember véleménye, aki nem felelős értem,az nem érdekel, de a szüleimé igen. Egész éjszaka ezen gondolkodtam, nem tudom ,belevágjak-e vagy sem. Közben érzem,hogy képes lennék szerelmes lenni. Tudnám Őt tiszta szívből szeretni. Ő is közölte ezt tegnap velem. Azt mondta, igenis ha tehetné, már szerelmes lenne...

Annyira nehéz ez így... Nem tudom,mi a helyes.

Ezért szeretném megkérni azokat,akik voltak már ilyen helyzetben,hogy ha esetleg megosztanák velem a tapasztalataikat, máris könnyebb lenne egy kicsit a dolog.

Nagyon szépen köszönöm!!

17/L


2010. okt. 30. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem te a fogalmazásgátlót beveted.....
2010. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nem nagyon értem hogy mit jelent az a mondata, hogy "igenis ha tehetné, már szerelmes lenne... ". Miért ne tehetné? Mert fiatalabb vagy? Mert a szüleiddel élsz? Vagy mert tovább szeretnél tanulni? A szüleiddel le kell ülnöd és a döntés után (már ha úgy döntesz, hogy belevágsz) el kell mondanod, hogy mi fog történni és miért történik (persze ha a szerelem és az összeköltözési vágy kölcsönös). Amúgy ha úgy döntesz, hogy nem költözöl hozzá és esetlegesen - ő nem várna rád addig, ameddig 100%-osan nem érzed úgy, hogy együtt kéne élnetek- akkor egész életedben azon gondolkodnál, "mi lett volna ha még is megpróbálod?" Apró-cseprő dolgok minden kapcsolatban vannak, de ha igazán szereti két ember egymást, akkor ezt úgy is megoldják! Nem írtad, hogy a szüleiddel milyen a kapcsolatod, modern felfogásuak - e vagy inkább konzervatívabbak? A kor pedig tényleg nem akadály, úgy értem, hogy nem 60 éves! :) Pár év kb 5-7 és fel sem fog tűnni! Nagyon sok szerencsét kívánok és remélem a neked leghelyesebb döntést hozod meg!!! Az a lényeg, hogy boldog legyél!!!! Egy 25 éves házas anyuka :)
2010. okt. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a második választ! Való igaz,hogy meg kell majd tudniuk,ha belevágok. Modern felfogásúak,de szigorúan neveltek föl, amit köszönök is nekik,nem lettem szellemileg 0. De attól félek,ez sok lenne nekik is ... Biztos megértenék, és ha megismernék,még jobb irányba változna a dolog, de lényegében, azt is rendbe kell raknom magamba,hogy képes vagyok-e mindezt véghez vinni és egy ilyen kapcsolatba belekezdeni. Hogy tényleg működne-e stb..
2010. okt. 30. 12:20
 4/8 anonim ***** válasza:

fiú vagyok nem olvastam el az egészet de most tippelek!:)

én szoktam lányokra mondani hogy neki még kell pár év és akkor szép lesz! aztán én is öregszek és igy elmennek az évek! lehet hogy most csak nem akarod hogy a fiatalabbak tetszenek! van ilyen időszak is:)

Ha segítettem akkor jó:D ha nem akkor is:P

2010. okt. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen a választ! Ha modern felfogásúak akkor nagyon nagy szerencséd van. Tudják, hogy már jogilag is majdnem felnőtt vagy. De ha összeköltözöl a pároddal rengeteg segítséget fogsz kapni, tőle biztosan, hiszen Ő már tapasztal e téren. Szerintem félj belevágni (hiszen ha az ember úgy megy mindennek neki, mint a kis kos akkor nagyon könnyen csalódhat), de ne félj lépni. Hiszen, ha nem most akkor néhány év múlva "kénytelen" leszel felnőtt életet élni. Meghal valaki? Vagy súlyos anyagi kár keletkezik? - ha megpróbálod! Hát ha leírnám neked a házasságom kezdetét, meg az előző kapcsolatomat meg mindent ami ezekkel járna lehet, hogy el sem hinnéd! Én nem egyik napról a másikra, hanem egyik pillanatról a másikra döntöttem! És ha valamit ez NEM bántam meg! Minden álmom teljesült, mert neki mertem állni az ismeretlennek! : Fel a fejjel!!! Menni fog a döntés és hidd el boldog leszel!
2010. okt. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
előbb utóbb eljön az az idő hogy te döntesz majd magad felől és nem a szüleid, akkor pedig lehet hogy bánni fogod hogy ez nem jött el hamarabb..ha nem próbálod meg lehet hogy mindig bánni fogod...elmúltár már 14 tudsz dönteni, és szerintem ilyen korban már kell lennie magánéletnek, tudj magad felől dönteni, nem élhetsz mindig a szüleiddel.
2010. nov. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én maximálisan megértelek. 19 vagyok és nekem is mindig is csak az idősebb pasik jöttek be. Sajnos az én szüleim szigorúak és tudom ők sosem engedték volna hogy úgy éljek meg egy ilyen kapcsolatot ahogy én szeretném. Arra gondolok, hogy ők sose engedték volna hogy csak úgy ott aludjak a pasimnál, mindig el kellet volna kéredzkednem tőlük, beleszóltak volna abba hogy mit tehetek és mit nem. És szerintem egy idősebb pasi, akinek már saját élete van és független, önálló nem tudná ezt sokáig tolerálni. Szóval éppen ezért nekem eddig nem volt még párkapcsolatom. A korombeliek nem érdekelnek, az idősebbekkel meg nem lehetne úgy csinálni a dolgokat ahogy én szeretném. Félmegoldások nem érdekelnek, így inkább vártam. De ha közben találkoztam volna egy olyan férfival amilyennel te akkor tuti nem haboztam volna.

Előttem írták, hogy ha nem vágsz bele bánni fogod. Ez szerintem nagyon igaz. Nem pont ilyen helyzetbe,de történt velem hasonló. Belevágtam valamibe, amit nagyon szerettem volna. Sokan, szülők, barátok, tanáraim, ismerősök próbáltak lebeszélni,de én makacs voltam és nem hagytam magam. Belevágtam, belebuktam. Fáj és nehéz felállni utána. De egy percig nem bánom hogy megpróbáltam, mert csak így jhettem rá hogy ez tényleg nem neem való. Hiába mondták el azt hogy ez nekem nem lesz jó, nem hittem, úgy képzeltem ez minden amire csak vágyok. És gyorsan rájöttem h nem. Visziont biztos vagyok benne, hogyha hagytam volna magam lebeszélni később mindig ott lett volna bennem h mi lett volna ha. De így nincs. És aki soha nem kockáztat nem is nyerhet. Az hogy nekem nem jött be..Hát ez van, de ha nem próbáltam volna meg bánnám. Sokkal jobban mint azt h megpróbáltam és nem jött be.

Szerintem vágj bele. Ha úgy érzed, hogy ez az amitől boldog leszel akkor ne habozz. Rengetegen keresik a szerelmet. Neked szerencséd volt, mert viszonylag fiatalon találtál egy olyan férfit aki szeret és akit te is szeretsz. Lehet hogy ha összejöttök nem tart majd sokáig, De az is lehet hogy ő az akivel majd leéled az életed. Merj kockáztatni, mert csak így nyerhetsz. Én elbuktam ugyan, de ezzel mégis nyertem, mert megláttam egy csomó lehetőséget amit előtte nem. Szóval ha elbuksz se feltétlenül veszítesz:)

Kívánom hogy legyetek nagyon boldogok. Ragadd meg a lehetőséget. Ne szalaszd el. Sokan egész életükben arról álmodoznak h megtalálják a szerelmet. Te már megtaláltad. Ne engedd el!

2010. nov. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igazán hasznosak!!

Úgy gondolom,akkor megfogadom a tanácsaitok. Tényleg igaz,hogy később úgyis bánnám,ha nem tudnám milyen.. Ráadásul egyre jobban és jobban érzem,hogy akarom, és kell nekem. Remélem sikerülni fog, és kicsit jobban alakul mostmár az életem. Mégegyszer köszönöm!!

2010. nov. 2. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!