Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hogyan kell férfiként rendelni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kell férfiként rendelni és fizetni egy étteremben/kávézóban?

Figyelt kérdés
(Tudom általános dolog, ezért is kérdezem így névtelenül.) Beülünk a lánnyal, rendelünk... Ő vagy én rendeljen elsőként? Miután elfogyasztottuk az ételt, italt, hogy kell oda hívni a pincért fizetéshez? Nagy égés lenne ha integetnék szólogatnák, de észre sem venne a pincér. (Kár, hogy ilyet nem tanítanak iskolákban a sok depressziós magyar költő élete helyett.)
2009. márc. 22. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Rendeljen előbb a lány, szerintem erre nincsenek szabályok, úgyhogy ide az általános udvariasság vonatkozik. A pincér mivel szaladgál úgyis fel-alá, nem kell nagyon integetned, de a legegyszerűbb módja, hogy odahívd, ha felveszed a szemkontaktust, és mondjuk megemeled a kezed egy pillanatra, vagy egy 'legyen szíves'-t mondasz. A fizetést lehet úgy is intézni, ha nem akarod, hogy a meghívott tudjon az összegről, hogy a pultnál egyenlíted a számla összegét. Borravalót minden esetben érdemes adni, ha csak jelképeset, akkor is.
2009. márc. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
A lányt hagyod elsőként rendelni. Jobb helyeken elég egy pillantás a pincérnek és máris jön (jó lenne ilyen helyre bemennetek). Ha esetleg mégsem jön, akkor figyeld kissé feltünőbben, ha felétek néz esetleg emeld kicsit meg a kezed, mintha intenél neki. Ha akkor sem jön (sajnos előfordul), kifele menet fizessetek és a borravalót nehogy adj neki.
2009. márc. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4%
Ha ilyen dolgokban sem vagy biztos, akkor nem biztos, hogy kapcsolatot kéne még kezdened.
2009. márc. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt már szerencsém nem 1 olyan pincérhez, akinek könyörögni kell, hogy odajöjjön. Amikor rászóltunk, csak akkor kegyeskedett odatolni a képét. Aztán fogta magát és lenyúlta a visszajárót is (5-600 Ft). Addig nyársaltam a szememmel, míg vissza nem hozta a visszajárót. Egy kanyi vasat sem adtam neki. Ebben a bizonyos étteremben több pincérrel is megtörtént ez az eset. Na azóta sosem adok borravalót egynek sem. Majd ha normálisan végzi a munkáját...Csak azért írtam le, hogy tudd, ilyen is van...

Normál esetben elég egy pillantás vagy intés és jön a pincér. Ahol nem méltóztatnak feléd nézni sem, ott neked kell a pulthoz menni és fizetni.

2009. márc. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a fizetest ugyis lehet jelezni h amikor elhalad melletted szolsz h kered a szamlat vagy az utolso rendelesnel is szolhatsz.

nem muszaj a pultnal fizess, ugyis csukott noteszben hozzak normalis helyen, egyszeruen 1sore nyulsz utana.


a lany rendel eloszor.

2009. márc. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát figy nem vagyok iylen étterembe járós de sztem mint a filmekben képzeld el ugye étlapot kérsz mert nem biztos h lesz az asztalon addig ott áll fölötted a pincér megkérded a lányt hogy ő mit szeretne aztán mondod h ugyanazt esetleg valami msát ezt döntsd el fizetésnél ha adsz borravalót azt annyit adsz amennyit aakrsz ( asszem olvastam valahol h ha nagyon jó fej akarsz lennei akkor a 10%át adod annak amit fizetnél ha nem akkor kevesebbet). Ja és igen ha van étlap akkor jelzel a kezeddel esetleg szólsz h legyen szives ahogy előttem leírták. ( de amúgy sztem a pincérek szladgálnak mint a mérgezett egér , hisz ez a dolguk).
2009. márc. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha nem jön pincér nem kell fizetni. :)
2010. jún. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!