Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki fizet kávézóban, étteremben?

Ki fizet kávézóban, étteremben?

Figyelt kérdés

Még soha nem randiztam, de holnapra megbeszéltünk egy találkozót egy fiúval, aki tetszik nekem és szerintem én is neki. De aggódom, hogy kezeljem a fizetés-kérdést? Ajánljam fel, hogy majd én fizetem, amit fogyasztottam? Vagy ez sértés volna?

Nem akarom, hogy azt higyje lehúzom, igazából zavarba ejtőnek találom, ha valaki meghív valamire, de nem akarok kellemetlenséget, tehát hogy illik egy lánynak ilyenkor viselkednie?


2009. júl. 17. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem neki kell fizetni (főleg az első randin), ha lesz következő randi is vele, akkor fizess te, de szerintem nem fogja engedni.

Sokan úgy gondolják, hogy ez mindig a fiú dolga, pedig nem igaz, úgy kell csinálni, hogy egyszer ő, majd te.

2009. júl. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nyugodtan ajánld fel hogy fizeted a saját fogyasztásod, nem valószínű hogy elfogadja, de lehet jól esik neki. Azt hogy hogy illik az illemkönyvek szerint, azt nem tudom, de ha elviszek egy lányt valahova, nekem nem sértés és nem kínos ha megkérdezi hogy fizetheti-e a fogyasztását/mozijegyét/stb... Sok sikert!


19/F

2009. júl. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Aranyszabály, hogy a nő sohasem fizet. Úgy értem, hogy ha utólag a nő rendezi is a számlát a fiúnál, az étteremben csakis a férfinek illik fizetni. Ettől függetlenül ajánld fel neki, hogy a részedet rendezed, de ez még véletlenül se az étteremben vagy kávézóban történjen!
2009. júl. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

hű! köszönöm nektek!

de azt hogy csináljam? Kijövünk a kávézóból és azt mondom mosolyogva, hogy megadom? vagy hogy? :S

2009. júl. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem ajánld fel, hogy te kifizeted a sajátodat.Ha a randi jól sikerül, aztán fizethet már ő is.:)
2009. júl. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp kérdezd meg,fizessed e a felét,ha nem fogadja el akkor hívd el másnapra egy fagyira és már meg is van a következő randi :) egyébként nem sértés ha megkérded és ne görcsölj rajta a szitu úgyis adja magát.Mi ezt barátnőmmel úgy oldottuk meg pl moziban én veszem a jegyet ő a rágcsát,kávézóban felváltva fizetünk étteremben viszont szigorúan én fizetek!(ő is ilyen önérzetes aki mindig felezni akar)
2009. júl. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
neki kellene!! Nyújtsd a pénzt,hogy majd a tied fizeted és majd meglátod hogy mit reagál?!
2009. júl. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nem Én :D
2009. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!