Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Lehet valakibe úgy szerelmesne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet valakibe úgy szerelmesnek lenni, hogy nem is ismerjük?

Figyelt kérdés

Mondják ezt az "elős látásra...blablabla"


De, az nem csak az, hogy valakit meglát az ember, és meg TETSZIK neki a másik külseje?


Az még nem szerelem, csak vonzalom.


A szerelemhez az kell, hogy megismerjük a másik ember belső tulajdonságait is, meg kedves legyen hozzánk meg a többi.


Vagy nem?


2011. nov. 18. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Az nem szerelem, mivel nem ismered, csak az a képed van róla, amit te magad elképzeltél hozzá, és a látszat gyakran csal.
2011. nov. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 LadyLee ***** válasza:
Igazad van - nyilván csak abba lehet az ember szerelmes, akit ismer is.
2011. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Bizony, ilyenkor a képzeletedbe vagy szerelmes.
2011. nov. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet, ha tényleg látod őt és a dolog villanásszerű.

Szóval nem sztárok fényképeire gondolok. Amikor én megismertem a nagy ő-t, akkor az első pillantásra tudtam, hogy szükségem van rá és mindent megadnék érte. Minden cselekedete alátámasztotta az érzéseimet. Nem tudna kiábrándítani.

2011. nov. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 xStefix ***** válasza:
Elképzelt fantomba is lehetsz szrelmes, ha beleéled magad, bezony. Ismerős. :)
2011. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valójában egy képzeletbeli személyt szeretünk az idegen arcával.
2011. nov. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ilyenkor beképzelsz róla olyan dolgokat, amiket szeretnél elhinni, ha pl. valami olyanról hallasz amit akarsz és nem igaz elhiszed
2011. nov. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez nem szerelem, ez rajongás.
2011. nov. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 szimi14 ***** válasza:
Szerintem ha még nem is látad akkor az nem szerelem csak tetszik neked pls-,-
2011. dec. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:

Nálam ez úgy van (ill. csak volt:), hogy egyrészt létezik a mondjuk úgy plátói szerelem, amikor egy fantomba voltam "szerelmes". Alig ismertem, de közben elképzeltem róla mindenféle jó dolgot, amiről aztán később persze kiderült, hogy nem igaz. Ez sokkal inkább rajongás volt, semmint valódi mély érzelem. (Ennek az egyik válfaja volt az "első szerelem" is, amikor igazából nem is a másik ember volt a lényeg, hanem az, hogy végre van valaki, aki engem szeret.. Ergó, a szerelembe, magába az érzésbe voltam belebolondulva.)

Aztán van a vonzalom (elsősorban fizikailag), ami elég ritka madár volt az életemben. A legerősebben egy olyan ember iránt éreztem eddig, aki mindig is szimpla barátom volt, de mégcsak nem is a legközelebbi. Mégis, olyan vonzereje volt rám nézve, hogy a mai napig megborzongok, ha rá gondolok. Nem tudom, mi volt az, de mint a mágnes. De ez megint más, ez nem/sem szerelem.

És aztán van a valódi szerelem. Ennek nálam két szakasza van: kb. az első év, amikor lángol, mint a tűz és tiszta dinka vagyok tőle:), aztán később lassan megszelídül és nagyobbrészt szeretetté, ragaszkodássá, megszokássá válik. Na ez az, amikor már komoly, mély alapja is van az érzésnek.


Nekem a barátnőm mondott egyszer egy jót, szerintem nagyon igaz: az elsőt csak szívvel szereti az ember, a másodikat (és a többit) már szívvel és ésszel is.

Rám ez nagyon igaz volt.

2012. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!