Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » A nők döntését miért az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők döntését miért az ösztönök döntik el és nem az észérvek?

Figyelt kérdés
Láttam az előtt, vagyis még mindig megy, a comedy centralon, ahol egy 40 es éveiben járó pasas randizott egy 38-40 körüli nővel. Elhívta éjszaka randira egy étterembe. Bement 6-7 középiskolás diák és randalíroztak. A pasas rájukszólt, hogy legyenek csendesebbek. Erre az egyik odament hozzájuk és elkezdte fenyegetni a pasast, hogy kiveri belőle a szuszt ha nem kezd el könyörögni neki. A pasi azt mondta, hogy legyen szíves és ne verje meg. Elmentek a diákok. Erre a pasi ránézett a nőre és látta rajta, hogy az megdöbbent. Végülis kiszedte belőle, és a nő elárulta, hogy az eszével tudja, hogy jól cselekdett a pasas, mert intelligensen cselekedett. De az ösztönei azt súgják, hogy egy semmirekellő pasas mert nem állt ki a nőért és nem vágott vissza valahogyan a diákoknak. Aztán nem is lett a randi után semmi, nem jöttek össze. Nagyon tanulságos volt ezt így megnézni, mert reális élethelyzetet mutatott be. Nagyjából így működnek a nők, valahogy az észérvek ellen cselekednek a legtöbben érthetetlen módon.
2012. jan. 11. 03:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
sajtburger
2012. jan. 11. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Most magadat válaszoltad meg. Mert így működnek. Szükségük van a gyereknevelés miatt.
2012. jan. 11. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A szerelmet sohasem az észérvek irányítják.
2012. jan. 11. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Az emberi fajban a nők képviselik a hagyományt.

Mivel az ész még viszonylag új találmány - ezért azt kevesebbet használják, mint a férfiak. Nem hülyék, csak kevesebbet támaszkodnak az eszükre, kevésbé gondolkodnak értelmesen.

Ezen kívül a nő a párválasztásnál mindig a törzsfőnököt keresi: a nagy hatalmú, erős és vezető férfit.

A férfi hiába okos, ügyes, hűséges, humoros és szép - semmi esélye, ha nem vezető.

2012. jan. 11. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

[link]

Ennyit az ösztöneikről :D

2012. jan. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Evolúciós okokból. Kimutatott, hogy a férfi ösztönösen csak 4 évet tölt az utódneveléssel, a hormonok révén gondoskodik róla a jövőben, de nem feltétlenül a közvetlen közelből. (ezért van a sok megcsalás, meg válás)

AS férfi ezután visszamegy vadászni, és más utódokat nemzeni, tehát nagyjából ugyan azt csinálja egész életében, neki muszáj racionálisan gondolkodni, ő csak így maradhat életben.

A nő viszont 15 évig nevel, ő nem hagyja ott a gyerekét. Éppen ezért az evolúció során rengeteg olyan ösztönös válaszreakció van ami tulajdonképpen gondolkodás nélkül is megtörténik, és az utód bármi áron való védelméről szól. Egy nő nem lehet racionális, egy nő csak anyaként tud gondolkodni, főleg ha már nem kislány, 38 éves.

Az adott szituációban a pár fenyegetésnek van kitéve, a diákok pedig a zsarolással főnöki, irányító szerepbe akartak kerülni. Így tehát a fenyegetés kétszeres: egyrészt testi, másrészt pedig az a kockázat áll fenn, hogy egy idegen lesz a főnök, az irányító, a falkavezér. Az új falkavezér pedig új szabályokat jelent, ez lehet megalázó, és veszélyes is.

Az evolúciós szerint az ember, és minden élőlény ösztönösen védekezik, ha a szabadságát fenyegetik, sértik. A férfi (evolúciós okokból) képes volt racionálisan gondolkodni, és felmérte, hogy egy mondatába kerül, és a huligánok tényleg elmennek.

A nő viszont felmérte, hogy a testi veszély elmúlt, a férfi azonban lemondott az irányításról egy olyan fél javára, aki jól láthatóan beszámíthatatlan, és agresszív. Így, ha nem is az eszével, a nő úgy érzi, hogy a férfi könnyen lemond a testi épségének érdekében meglehetősen komoly dolgokról.

Így tehát ő hiába jelent sokat a férfinak, ha férfi még az irányító szerepéről (ez evolúciós szempontból a legfontosabb)ilyen könnyedén lemond, akkor a nőért sem fog sokat tenni.

Egy ilyen férfi mellett nem érezheti magát biztonságban, még ha a fizikai veszélyt el is hárította, a rettegés és az élmény sokkal tovább fennmarad, met hatalmi viszonyok szempontjából mindketten leigázottak.



Különben én is elvártam volna a férfitól, hogy kiálljon magáért. Az én barátom egy tekintetével el küldött volna bármilyen kis pattogós kölyköt.,

És ha nem, akkor ne ijedjen meg egy két sebhelytől, adott esetben én sem teszem.

Kettőnk közül egyen ő a férfi.



21/L

2012. jan. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Itt egy példa a nő irracionális evolúciós viselkedésére: altruizmus. (önzetlenség)

Ha az utódot halálos fenyegetés éri, az anya a saját élete árán is megvédi. Még abban az esetben is, ha az eszével tudja, hogy a gyermek anya nélkül mindenképp meghal, az anya viszont gyermek nélkül életben maradhatna.

ha úgy érzed, hogy anyád jó anya, akkor tudd, hogy ez csak azért lehetséges, mert sok esetben ösztönös, és irracionális.

2012. jan. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem szánalmas minden ilyen evolúciós magyarázat. Az ember az ember, van neki szabad akarata, felül tud emelkedni milyen ilyen berögzült akármin. Megcsalós eseteknél is rossz dumának tartom a magszétszórást.


Persze az adott esetben nem is tudom... én nem vagyok rosszfiú, de semmiképpen sem könyörögnék 40 évesen kis őrjöngő tiniknek. Kiábrándító lehetett.

2012. jan. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mindenesetre ha ez evolúció és így működik a dolog, akkor manapság miért olyan népszerű, hogy egyre több lány ezeket a lányosan vékony fiúkat választja párnak? Csak rájuk kell nézni és tudni lehet, hogy az bizony soha nem tudja majd megvédeni őket még egy 5-6 fős(nemho
2012. jan. 11. 09:22
 10/17 A kérdező kommentje:
gy gimistől), de ált sulis gyerekektől sem. Akkor ebben mi az ösztönös?
2012. jan. 11. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!