Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Üzletasszony vagyok. Ha ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Üzletasszony vagyok. Ha ezt így kimondom, a pasik nem tudnak vele mit kezdeni. Rossz helyen keresgélek? Miért jönnek ilyen furcsa reakciók?

Figyelt kérdés
Az asszony mondjuk túlzás, mert fiatal vagyok, de más szó erre nincs...

2013. jan. 13. 22:14
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért, mert ez az "üzletasszony" szó nagyon arcoskodó kifejezés.

Persze lehet, hogy én vagyok rosszul bekötve, de ha nekem valaki arra a kérdésre, hogy mit dolgozol?, azt feleli, hogy "üzletasszony vagyok", vagy "üzletember vagyok", akkor egyből belekerül a semmihezsemértődemégisnagyképűs*ggfej kategóriába.


Ha mondjuk úgy válaszol, hogy "X cégnél dolgozom, ami Y dologgal foglalkozik, és értékesítő vagyok", vagy "vállalkozásom van, ami XY dologgal foglalkozik", akkor már mindjárt más a történet..


Átfordítva a saját helyzetemre: én is mondhatnám magamról, hogy "vezető beosztásban dolgozom", ami tulajdonképpen igaz, mert én irányítom egy 8 fős csapat munkáját, csak ez k-rvára arcoskodó kifejezés. Viszont ha azt mondom, hogy "programozó vagyok, én vagyok egy csapat szakmai vezetője", az már mindjárt nem hangzik olyan nagyképűnek.

2013. jan. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%

Az üzletasszony szerintem elég semmitmondó,hogy őszinte legyek én elképzelni se tudom,hogy milyen lehet a munkád.

Bennem több kérdés is felmerül a munkáddal kapcsolatban. Hogyan mennek végbe ezek az üzletelések?Milyen italokkal üzletelsz?Van-e egy állandó hely,ahova be kell járnod?

Kapásból nekem ez a 3 kérdés merült fel.

Nem azzal van a gond,hogy üzletasszonynak nevezed magad,hanem azzal,hogy a legtöbb embernek,köztük nekem is,halvány lila gőzük nincs arról,hogy mit takar az az üzletasszony/üzletember,mint foglalkozás.

2013. jan. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak a többieket tudom ismételni. Az üzletasszony kifejezés nekem olyan mint a "téesz", "esztéká", "tanácsháza", "maszek" és társaik. Vagyis finoman szólva retró kifejezés, abból az időből, amikor ha valaki nem a mezőn szántott vagy a szalag mellett állt egy gyárban és nem volt jól körülírható foglalkozása (pék, tanár, rendőr stb) de egy kényelmes irodában ült, sokat keresett, akkor rámondták, hogy üzletember/-asszony.

De itt a XXI. században már létezik az üzletkötő, marketinges, befektető stb kifejezés is...


És tényleg fennhéjázón hangzik, pláne ilyen fiatalon, mivel régen is inkább a "felsőbb körökre" használták ezt a kifejezést, ahová azért kellett idő, hogy valaki eljusson. Értsd: bankigazgató és attól felfelé. Ha én 25 évesen doktor úraztatnám magam, akkor nem csodálkoznék, ha mindenki egy beképzelt taplónak tartana.


Mellesleg az "asszony" kifejezés is furcsán cseng egy 22 éves lány szájából, ha magára alkalmazza. Például nekem és az emberek 90%-ának az "asszony" azt jelenti, hogy házas, gyerekes nő, aki már inkább a 40-hez van közelebb, mint a 30-hoz.


Ha pedig azt mondod, hogy nem tudsz rá más szót, az súlyos intelligencia/műveltségbeli defektusra utal, aminek fényében a szóhasználatod még visszatetszőbb...

2013. jan. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
Azért örömteli dolog olvasni néha a hozzászólásokat, kiderül, hogy vannak még értelmes emberek, nem is kevesen :)
2013. jan. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Mit vársz, mit reagáljanak rá? Ha nekem mondanád, én biztos megkérdezném, hogy hogy megy az üzlet, miben utazol, hol tanultál stb? Hanyatt senki sem fogja magát ettől dobni, ha azt várnád. 22/F
2013. jan. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:
Nem várom azt. :) Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 14. 12:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!