Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hogy változzak meg? Van,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy változzak meg? Van, akinek sikerült megváltoztatni a gondolkodását ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok és éppen alakulóban van egy új kapcsolatom. Még nem vagyunk együtt, de már most iszonyú féltékeny vagyok arra, ha más lányokkal vagy ha a lány barátaival lóg és ha elmegy kocsmázni, attól félek,hogy felszed valakit, vagy összejön olyan lánnyal, akit már ismer és jóban vannak.


Egyáltalán semmi közöm hozzá, mert még együtt sem vagyunk, neki természetesen nem mondom, hogy mit gondolok, de engem zavar, hogy ilyesmin gondolkozom, mert nem tartom normálisnak. Ez azonban nem elég ahhoz, hogy leálljak. Érzem, hogy nagyon birtokolni szeretném, közben meg pont, hogy egy normális kapcsolatot akarok, ahol nincs ilyen birtoklási vágy meg féltékenykedés. Szóval vívódom az eszemmel a szívem ellen. Egyébként évek óta ismerjük egymást, megbízunk egymásban. A korábbi kapcsolataim közben is elég stresszes voltam. Azt hiszem azért is van ez így, mert nem igazán hiszek a fiú-lány barátságban.


Segítsetek! Volt már valaki hasonló helyzetben? Nem akarok házisárkány lenni! :(


2013. ápr. 25. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:

"neki természetesen nem mondom, hogy mit gondolok"...

Itt kezdődik a kapcsolatokban a problémák 100%-a!

Dumáld meg vele...


Különben féltékeny akkor szokott lenni az ember, ha nem érzi, hogy megérdemelné a párját. Tedd magad jobb nővé, és akkor a féltékenységed is elszáll. Azon túl, ha meg is csal majd, akkor már jobb nő lettél, és nem fog érdekelni, ha elhagy! :) (mert találsz másik 1000 jobbat)

(ha így alakul... és még önbizalmad is lesz, hogy "nem fognak elhagyni, mert jó nő vagyok")

2013. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hm, szóval a féltékenységnek az önbizalomhoz is köze van? Ezen még nem gondolkoztam, köszönöm a tanácsot! :)
2013. ápr. 25. 22:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Bizony a féltékenység gyökere mindig saját magadban keresendő, ahogy az 1-es írja. De én még hozzátenném azt is, hogy a féltékenység = bizalomhiány. Gyakorlatilag nem vagy hajlandó elhinni, hogy a pasid igazat mond amikor azt mondja, hogy csak te kellesz neki, csak téged szeret. S nem vagy hajlandó elhinni, hogy nem megy más csajokhoz.


Vissza is értünk oda, hogy miért is érzed azt, hogy a pasidnak nálad jobb csaj kell? Miben tudnak többet azok a lányok mint te szerinted, amiért ők kellenének? Hm... ????

2013. ápr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Birtokolni, hajaj ez rosszul hangzik. Nem leszel boldog addig míg ennyire rá vagy parázva a dolgokra, mert sosem leszel nyugodt. Az önbizalomhiány is közre játszik, igen. Nem érzed magad elég jónak, akkor jobban eluralkodhat a féltékenység. Gondolj arra, hogy te is ugyan úgy beszélsz másokkal, elmész erre arra, neked is van életed, programjaid, ismerőseid, barátaid, s ami a lényeg az egészben ugye megteheti és nem is kell beszámolnia neked ezekről mert nem vagytok együtt. Ha együtt lennétek, az megint más mert akkor kérdőre vonhatod, érdeklődhetsz a dolgai iránt.


Én azt látom így az írásod alapján, hogy oda vagy érte, marha féltékeny vagy, DE tudod magadról hogy ez a mérték már nem jó. Legalább felismerted a problémát. Már most kezdhetsz rajta dolgozni, mielőtt összejöttök. Mert akkor mi lesz, ha már most kikészít a féltékenység?

2013. ápr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van, fogalmam sincs, hogy változtassak ezen, leginkább fejben kellene, az tiszta, de hogy hogyan... remélem, sikerül befejeznem ezt, mert engem is idegesít, képzelem milyen rémes lehet a másiknak.
2013. ápr. 26. 02:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért akar veled lenni, mert te elég vagy neki, mert te kellesz neki, gondold ezt. Ha ez megvan, akkor nincs miért aggódni, mert nem mást akar, mert akkor azzal lenne. Ha nem akar téged, akkor lecserélne, azt pedig észre vennéd. Akkor aggódj, ha már baj van, addig felesleges, mert a végén csak bevonzod a dolgot és tényleg megtörténik, amiért állandóan ilyesmin agyalsz. Úgyhogy bízz magadban, hogy nem érdmes lecserélnie téged másra, mert te elég jó vagy neki :)
2013. ápr. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!